Ha elhúzódik a koronavírus járvány, akkor Budapest lakossága erősen csökkenni fog? Decentralizálódik az ország?
Most hogy rengeteg mindenkit kirúgtak az állásából a fővárosban, illetve aki tud távmunkában dolgozni, azok legtöbben hazamentek vidékre és onnan dolgoznak, átrendeződhet az ország lakossága?
A cégek is rá fognak jönni, hogy a home office nem evil, és hogy nem jár feltétlenül teljesítmény csökkenéssel, így megszokják majd hogy otthonról is lehet dolgozni. Nem kell ahhoz mindenkinek Budapesten laknia mint eddig. Én már most úgy látom, hogy már mindenkit távmunkára keresnek, az álláshirdetéseken már a farkam hegyére is home office-os fejlesztőket keresnek, még ilyen multik, nagyobb projektekre is.
A turizmus és az építőipar meg úgysem indul be még jó sokáig, akár több, sok évig sem, mert gazdasági világválság lesz. Így azok az iparágak sem indulnak majd be egyhamar a fővárosban.
Lehetséges, hogy tömeges elköltözések lesznek a jövőben Budapestről, és nem lesz akkora presztízs ott lakni?
"Ha elhúzódik a koronavírus járvány, akkor Budapest lakossága erősen csökkenni fog?"
Hagyjuk már ezt a kihalunk dumát, ne is kommentáljuk ennél részletesebben.
"Decentralizálódik az ország?"
Ha a home office beüzemelődik és kialakul a sajátos szisztémája, akkor részben lehet hatása az országon belüli költözésekre és munkavállalásokra is. De akkor sem a home office lesz az elsődleges irodai - szellemi - munkavégzés, csak feltehetően egy adott százalékban megmarad a járvány után is. Összességében konkrétan vett decentralizálódást azért nem lehet rá mondani, hanem valószínűleg megmarad egy home office mennyiség, viszont nem szűnik meg a főváros centrális helyzete.
A turizmus a tartalékokkal rendelkezőknél biztosan beindul, és az általános mozgásigény miatt a közterületeken való mozgás is. Kávézók mivel lényegében egy kávé az nem drága, nyilván hamarabb vissza tudnak térni a megszokott üzletmenetbe. A nemzetközi turizmus viszont a nagyobb költségei miatt lassabban fogja tudni ugyanezt kivitelezni, talán jobb akciókkal sikerülhet nekik a gyors beindítás.
Összességében az olcsóbb árucikkek és szolgáltatások indulnak be gyorsabban, és az luxuscikkek és szolgáltatások is, mert akik azokat veszik igénybe, azoknak van rá tartaléka is. A közép árú termékek és szolgáltatások lesznek vélhetően a leglassabban visszajövőek, és nekik kell majd jó akciókat bedobniuk, hogy a fogyasztás beinduljon.
Viszont a munkaerőt nem érdemes elbocsájtani, mert hónapokig tart felvenni a dolgozókat, betanítani... az egyik legjobb az lenne, ha a járvány után visszahívnák a dolgozókat, már ha valaki vissza akar menni. Nagyon begyorsítaná az indulást. Lesznek akik közben találtak mást és nem fognak a régi munkahelyükre visszamenni, vagy ha nincs is még munkájuk, de egyébként is váltani akartak ls kihasználják a helyzetet az álláskeresésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!