Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem vicces az,...

Szerintetek nem vicces az, hogy egy (vagy két, teljesen mind1) stadion árából letesztelhetnénk az ország összes lakosát koronavírusra?

Figyelt kérdés

Akárhányszor feljött a politikában a stadionozás, akkor 2 ellenérvet szoktak felhozni: 1. Az egész költségvetéshez képest csak nagyon kicsi összegről van szó. 2.Amúgy is demagóg az egész téma.


És ez a két érv viszonylag meg is állta a helyét, mert így, vagy úgy de stabil gazdaságunk van/volt.


Most viszont egy másik kérdésből kiindulva 300 milliárdból letesztelhetnénk az összes itt tartózkodót a vírusra. Közel 200 milliárdba került a Puskás stadion összehasonlításképpen...


Persze itt egy hatalmas logisztikai szervezést is le kellene bonyolítani, de a lényeg amit át akarok adni az az, hogy mégiscsak van jelentősége olyan pénzeknek, amiket eddig látványsportra költöttünk. És ez most érhető tetten a legjobban.



2020. márc. 20. 10:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
10-es nem baj, csak ne szenylap lenne amit olvasol.
2020. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
10-es! Csak el se olvasod, amit linkelsz, és azzal bizonygatod azt, ami nem áll ott. De azért hidd el ha csak pár ember rákattintott, akkor a fentebbi idézet mellett, amit linkeltem olyanokat talál, mint a KSH jelentés, amiben szépen le van írva, hogy alapvetően az egészségügy 2010-óta lényegében véve kevesebb pénzt kap, mint korábban. pl. KSH linkben ott áll, hogy az egészségügy állami ráfordításai nem érték el a GDP növekedést, tehát tény, kiszórtak egy kis alamizsnát, de kevesebbet annál, mint a korábbi időszakban, lényegében véve ha egy kördiagramon ábrázolnánk, hogy 2010-ben mennyi volt a költségvetésből az EÜ-nek jutó, és mennyi most azt látjuk, hogy csökkent a szelet. Ezt pedig te is, és a többi fideszes is tudja, elvégre éppen te linkeled be az erről szóló számokat.
2020. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Te tényleg ennyire korlátolt vagy? Miattad raktam be olyan cikket ami nem a neked nem tetsző médiában készült és még ezt sem fogadod el?

2010-ben 1400 milliárd volt az egészségügyi költségvetés kerete, idén meg 2600 milliárd. Te tényleg megpróbálod beadni azt hogy 1200 milliárdnyi különbség, ami majdnem annyi mint a 2010-es teljes összeg volt, az "egy kis alamizsna"? Majdnem dupláját költik az egészségügyre!

A GDP annyival NAGYOBB, hogy arányaiban ez a majdnem kétszeres összeg is kisebb részt jelent.

2020. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem vicces, hanem tragikus. Különösen annak tükrében, hogy miközben tucatszám épültek a stadionok bel- és külföldön egyaránt, az egészségügyből folyamatos forráskivonás történt: 2017-ben még a magyar GDP 7,2%-át, 2018-ban már csak 6,6%-át költötte a kormány egészségügyre. (Összehasonlításképpen: Németország a saját GDP-je majdnem 12%-át egészségügyre költi, Svédország vagy Franciaország a GDP 11%-át, stb.).


Eközben még a határon túli magyaroknak is építtetünk stadiont meg fociakadémiát - csak épp a foci nem lett jobb tőle, se itthon, se ott.


Most majd mi is, ők is, elpatkolhatunk a stadionjaink árnyékában. Valszeg nekünk is, meg ha már őket akarják támogatni, nekik is jobban jött volna egy kórházfejlesztés, néhány plusz lélegeztetőgép, egy-két intenzíves ágy.


És NEM, nem csak járvány idején, nemcsak az előre nem látható koronavírus miatt - hanem a rengeteg szívbetegünk, daganatosunk, cukorbetegünk, stb. miatt is.


Miközben mi vezetünk egy sor halálozási statisztikát (és nemcsak az öngyilkossági rátát, de bizony a daganatos meg a szív- és érrendszeri betegségekét is dobogósként) az egész EU-ban, mi költünk az egyik legkisebb hányadot egészségügyre a nemzeti GDP-ből (ami amúgy sem tartozik a legnagyobbak közé).


Szóval elég nagy baj ez, semmi vicces nincsen benne.

2020. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"ÖSSZES költöttek 600 milliárdot a stadionokra 6 év alatt 2010 után"


Honnan jött ez a szám?

2020. márc. 21. 19:40
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

# 13-as, sajnos azokat a marhaságokat hordod össze, amikkel a kormány fertőzi a lakosságot (és ez sok szempontból durvább mint a koronavírus).


2010-es számokat nem hasonlíthatsz össze 2019 vagy 2020-as számokkal, mert azok így csak számok.


2010-ben világválság volt, sehol nem volt pénz - ellenben épp ezért olcsóbb is volt minden. Nem annyiba kerültek az alapélelmiszerek sem, az ingatlanok sem meg a lélegeztetőgépek sem mint ma.


Teljesen más technológiák voltak elérhetőek, az ár-érték arány máshol helyezkedett el.


A forint árfolyama is más volt (márpedig a legtöbb egészségügyi felszerelés külföldön gyártott!).


Azt, hogy melyik kormány REÁLISAN mennyit áldoz egészségügyre, azt MINDIG GDP-arányosan mérik (a GDP-t pedig mindig dollárban határozzák meg, hogy egységes összehasonlítási alap legyen).


A forint árfolyamától és az áringadozástól, mindentől függetlenül, az Orbán-kormány a GDP EGYRE KISEBB SZÁZALÉKÁT költötte egészségügyre.


2018-ban már csak a GDP 6,6%-át fordította egészségügyre a kormány.


Ehhez képest Németország a GDP-je 11,5%-át fordította egészségügyre ugyanabban az évben.


Az már csak hab a tortán, persze, hogy a német GDP 3.951.340 USD volt abban az évben, a magyar meg csak 161.182 USD.


Tehát egy sokkal kisebb GDP-nek egy sokkal kisebb százalékát költötte egészségügyre a magyar kormány, mint bármelyik fejlettebb európai ország.

2020. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!