Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Cigány kérdés...

Szerintetek a Cigány kérdés rá van erőltetve az emberekre, vagy egyszerűen fel van fújva, és tudnak békességben együtt élni az emberek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a cigányság Európában nem tudott asszimilálódni sehol, ezért létezik cigánykérdés. Az más téma, hogy a Jobbik ezt meglovagolja és ebből csinál magának politikai tőkét.
2010. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Voltaire ***** válasza:
21%
Nem "cigánykérdés" van, hanem szociális.
2010. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Úgy vélem ebben az országban van egy jó nagy adag ellenségkép keresés illetve ellenségkép kreálás. Egyébként fontos kérdés a cigánykérdés,mert valljuk be nagy részük valóban a mélyszegény rétegből kerül ki. A segélyek(amivel állandóan kapáloznak itt egyesek) a nyomor fenntartására épphogy elég. Nincs megoldva a lakhatás,oktatás,egészségügy. Akik annyira cigányellenesek, kívánom nekik hogy éljenek cigánysoron,putriban. Szerintem minimális esélye van a kitörésnek abból a környezetből. Egy putris cigánygyerekből kicsi az esélye,hogy éltanuló legyen pedig akár a képességei meglehetnének hozzá,kicsi az esélye,hogy normális álláshoz jusson,szinte az a céljuk hogy ne haljanak éhen.
2010. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy ránk lenne erőltetve. A probléma valós, és abból fakad, hogy egy lassan 10 %-osra rúgó kisebbség a rendszerváltást követően létalap nélkül maradt. Az előtt is voltak feszültségek, kölcsönös tartózkodás, de csak kialakult bizonyos egyensúly, aminek eredményeként évszázadokig viszonylag békességben éltünk együtt. A cigányság kézművesmunkákból, alkalmi napszámokból, egy kisebb rétegük kereskedésből tudott teremteni bizonyos megélhetést, bár ezt akkor is sokaknak kiegészítette a piti lopás, bűnözés. A szocializmusban ezen felül sok dolgozni hajlandó cigányt felszívott a nagyipar, a különböző beruházások, ahol szakértelmet nem igénylő munkát tudtak végezni úgy ahogy.


És az után jött a rendszerváltás, átalakult a vidék és a mezőgazdaság, meg általában az egész gazdaság, és ebben a világban már senkinek nincs szüksége szakképzetlen, nehezen fegyelmezhető munkaerőre, és senki nem tart igényt pl. a kosárfonásra meg a vályogtapasztásra sem. Így aztán szinte az egész népesség segélyekre szorul, és igenis felerősödött a "megélhetési" bűnözés. Én ismerek olyan falut, ahol száz éve még 10 % cigány volt, ma 90, és ebbe az is belejátszott, hogy az elöregedő nem cigány lakosságot egyszerűen el kellett menekíteni a faluból, mert mindenüket elvették, nyiltan fosztogatták, terrorizálták őket. Ne csodálkozzunk, hogy ezek a jelenségek (segélyezés+bűnözés) irritálják az emberek nagy részét!


És még hozzá kell tenni, hogy az elmúlt 20 év kormányai szőnyeg alá seperték a problémát, elképzelésük sem volt, és nem is csináltak semmit. Aztán jött a Jobbik és a gárda, aki a maga sajátos módján elkezdett a kérdésről nyiltan beszélni a politikában, de láthatóan ez sem old meg semmit. Nem tudom, mi lesz.

2010. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

a probléma valós és létező. És sokkal mélyebb és súlyosabb sok szempontból, mint azt általában felhozzák, és mint hogy 'szüntessük be a segélyeket és jöjjön a csendőrség' - még ha ezekben az irányokban is kell előrelépni, de ez csak az egyik része, nincs instant megoldás. Épp ezért, mert nincs gyors és könnyű megoldása a problémának, maga a probléma, hogy komolyan üljünk le és beszéljünk róla, megoldást keresve, a szőnyeg alá van söpörve már jó ideje.

Amit viszont csinálnak vele, az az esetek döntő többségében nem más, mint egy politikai eszköz, ami tényleg csak arról szól, hogy erőszakosan előtérbe helyezze a kérdést minden fórumon (ami önmagában még kevésbé is lenne baj, ha valóban a problémáról, és főleg annak megoldásáról szólna a dolog, nem csak politikai eszközről), és kb. szavazatszerzésre alkalmas toposszá tegye. Így gyakran nem lép túl a dolog a probléma a politikai síkon, és tényleg nem más, mint egy mesterségesen fenntartott és felfújt dolog, mert egy üres dolog, ami a valódi problémával érdemben nem foglalkozik.

2010. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: ezért nem kéne szülni az ország nyakára 5-10 gyereket
2010. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: harmadiknak ment
2010. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Voltaire válasza:

Nem "cigánykérdés" van, hanem szociális."


-Engedd már meg nekem, hogy így fogalmazzak, főleg ha a cigány politikai vezetők is így használják a szót.

Köszönöm.

2010. júl. 25. 12:24
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel a "szociális" jelzővel a libsik kenik szét a sz@rt, rákenve a bűnözés bélyegét az alsóbb társadalmi rétegekben lévő magyarokra.
2010. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv Kedves Kérdező és minden Válaszadó!


Tizenakárhány évig éltem egy 'cigánytelepen' magyarként + Keleti-Magyarország-i vagyok és a városunkban sok a roma. Mondhatni romák közt telt el az első 10 évem, tehát nem előítéletből beszélek és nem diszkriminálok.

1. A cigánykérdés nincs erőltetve, sőt el van tusolva és hamis magyarázatokkal elodázva.

2. Nem a magyarság, de mégcsak nem is a cigányság tehet a mostani helyzetről, hanem a II.VH utáni mindenkori vezetés beleértve az elmúlt 20 évet is.

3. A Jobbiknak valóban kiváló kampány, de ettől függetlenül igazuk van! És aki elolvasta a programjukat(sajnos elég hosszú) az tudja, hogy jó ötleteik vannak ezzel kapcsolatban. Nem rasszista és nem neonáci párt, hanem nemzeti és vannak rossz és jó ötleteik, megoldásaik...de a cigánykérdéssel kapcsolatban talán működőképesek az elképzeléseik.

4. A cigányság problémáját a következő okok együttesével magyarázzák a 'szakértők': a, szegénység b, a környezet c, a magyar oldalról jövő diszkrimináció és negatív viselkedés miatt nem sikeres az asszimiláció.

Ebből is látszik, hogy sok 'szakértő' nem az asszimilációban látja a békés együttélés kulcsát, holott egy etnikumról van szó... Hogy ezek miért hibás elképzelések? a, Mi sem vagyunk gazdagok mégsem szúrtam még hasba senkit és nem vertem agyon senkit + rengeteg szegény magyar van még ebben az országban, akik nem csinálják ugyanezt, mint amit a cigányság többsége b, környezet mi? Mint ahogy írtam az első 10 évemet egy cigánytelepen töltöttem, hosszú ideig először egy félcigány majd egy rövidebb ideig egy cigány származású velem egykorú volt a legjobb barátom. De jelzem még mindig nem lopok és nem verekszem ok nélkül! c, a magyar oldalról jövő diszkriminációról meg csak annyit, hogy itt a keleti országrészben az emberek nagy része nem előítéletekből, hanem utóítéletekből, tapasztalatból építi fel a cigányságról a képet és nagy részük józanul gondolkodó magyar, aki tudja, hogy vannak normális romák. Attól, hogy 100 fiatal romából 30 normális, tisztességes szerintem még kimondható, hogy a nagyobbik részük nem az! A józanul gondolkodó roma ember meg tudja, hogy részben azok is tehetnek az őt érő negatív élményekről, akik úgy viselkednek ahogy...

Szerintem a valódi okai ennek a helyzetnek: a, az eddigi kormányok sakkbábúként használták a cigányságot és a magyarságot és a liberális erők remek reklámot csináltak maguknak az ellenségeskedésből b, a szülők! A roma szülő szülei nem tanították meg neki rendesen azokat az etikai szabályokat amik segítségével kiküszöbölhetővé válnának a kulturális különbségeink okozta problémák(ez a mi részünkről megvan hiszen nekünk van pld.: etikaóra vagy hittan oktatás meg hasonló előadások az iskolákban).Ennek hiányában a szülő sem tudja átadni a gyermekének ezt és az ő gyermeke sem adhatja ezt tovább. Másrészt ha a gyerek azt látja, hogy az apja most jön haza a börtönből és mindenki tiszteli, mert leszúrt egy nyugdíjas öreg nénit, akkor lehet, hogy az esetleg káros, nem? c, az iskola! Tapasztalatból tudom, hogy egyes (általános)iskolákban a szűrés során a cigánygyerekek nagy része kihullik és csak a jól teljesítők maradnak bent-ilyen volt az enyém is. Más iskolákban viszont az osztályok és a tanulók nagyobb része cigánygyerekekből áll. Ilyen helyeken általános az erőszak, a félelem és alacsonyabb a teljesítmény-viszont az elvárások is!!!! A tanárok persze szemet hunynak ezek felett, hiszen jelenlétükben a roma fiatalok, főleg kisgyerekként rendesen viselkednek. Nah, de amikor a tanár nincs ott.... vagy mondok jobbat amikor elindulnak haza...ott aztán magyarként ha egyedül mész haza nem jutsz keresztül atrocitások nélkül. Az ilyen iskolákban az a kevés magyar aki idejut sajnos elcigányosodik(fehércigány). Beszéde és viselkedése megváltozik, ebből is sokat láttam már és ismertem is. Van a harmadik fajta iskola, ahol vegyesen találhatunk romát és magyart nagy számban. Ezek az iskolák normál elvárásokkal rendelkeznek, viszont azok az osztályok, amelyekben magasabb a cigányok száma alacsonyabban teljesít(NEM MINDIG!!) Ezt az állításomat ha hiszitek ha nem még felmérések is igazoltál.

Elnézést a hosszúságáért az írásomnak, de a témához kapcsolódik és részben választ is ad a Kérdező kérdésére. Szerintem az a helyzet, hogy a politikusok egy része csupán voksnak tekinti a még be nem olvadt cigányságot és nem tesz semmit értük. A probléma nemhogy felfújva nincs, de szerintem még a szőnyeg alá is van söpörve...

2010. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!