Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak miért van ez a...

A magyaroknak miért van ez a parasztromantika fétisük?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallom tőlük, hogy vissza kell fejlődni a múltba, legyen megint minden olyan, mint régen vót, mert régen minden jobvót. Bezzeg régen sorkatonaság is vót és ott megtanúták a semmirevaló fijatalok és mindenki költözzön falura, mert ott van az igazi élet és kapálják a kertet, mert régen ez is jobvót, mert régen mindenki szorgalmas vót és minden szabadidejét a kertben töltötte és a budapestiek azok mind semmirevalók, városban élni bűn, mindenki menjen kertet kapálni, meg tartson állatokat.

A normálisabb országokban pont fejlődni akarnak az emberek, jólétben és a lehető legnagyobb kényelemben élni, a magyarok meg valamiért visszafelé akarnak menni, csak nem értem, hogy miért.



2020. márc. 7. 19:08
1 2 3
 11/25 szántóvető ***** válasza:
23%
kérdező kit érint érzékenyen?összvissz ketten válaszoltak a 6-os kommentedig ha jól látom.mégcsak most írtad ki a kérdést..miért sietsz levonni a következtetést?érvelni ne felejts el,kezdésnek magyarázd el pl hogy mi a baj a munkával.
2020. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem sz@rik a parasz,nem eszik az úr.


Mit ennétek pestiek ha a falusi/gazdálkodó nem nevelne állatot,nem vetne búzát,l/zöldséget?

2020. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Én agrásos családban nőttem fel, belőlem meg művész lett.


De magyar farmernek sose adtam el még képet. Egyszer próbáltam, jól kigúnyoltak.


Skóciában meg mikor bikaportrékat festettem, az öregúr meghívott magához két hétre.

Gombászni, vadászni.


A magyar mentalitás az, ami jelenleg siralmas.

A falusiak nem műveltek, nem ismerik a föld, az âllatok filozófiáját.

Vakon gazdálkodnak, szervezetlenül.

2020. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%

Jobbágyország és szolganép vagyunk. Lett volna sokszor választása a magyar népnek, marad-e a megalkuvásnál, a jó öreg jól ismert komcsiknál, a romlott rendszernél és a nyomornál. Vagy végre modernizálódik, felzárkózik, talpra áll és önállósodik, fejlődik, és alkalmazkodik a felgyorsult világhoz.


A magyarok többsége kivétel nélkül, minden alkalommal az előbbit választotta, nem csak hogy beéri ennyivel, de neki ez a tökéletes. Bizony nem véletlen.


A magyarnak pont jó a langyos víz, a nemhaladás. Csak ez maradjon meg, ez a kevés, ami van. Ezt ne vegyék el a tuggyukkik. Jó nekem a nyomor is addig, amíg nem felelek semmiért sem. Az, hogy én, aki úgy éltem az életem, hogy soha semmi felelős döntést nem kellett meghoznom, most egyszerre jogaim legyenek, felelős állampolgár legyek, aktív részese legyek a fejlődésnek?

Na ne már, akkor inkább maradjon ez, ami van.

Tudjuk, hogy lop az összes, kilopná a szemünket is, ha tehetné és lassan meg is teszi, felvásárolják az országot kilóra, minket meg négyévente egy kiló krumplival is meg tudnak venni, de mi mindezt elfogadjuk.


Ha félni kell, akkor pedig félünk. Mindent elviselünk, csak a felelősség maradjon minél távolabb tőlünk.



Több millió így gondolkodó droid él ebben az országban, és ez nem 5 vagy 10 éve kezdődött.

2020. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%

#13


Senki nem nézi le a gazdákat! A kérdés a "régen minden jobb vót" hozzáállásra vonatkozik. Sőt kifejezetten érdekes, hogy nem a gazdák szoktak "hejj a büdöspestiek nem esznek, ha a falusi nem szarik"-ozni, hanem az én ismerősi körömben egy falusi autószerelő például. Meg az is kifejezetten érdekes, hogy elmész falura, és alig tart valaki állatokat. A régi paraszti kultúrából konkrétan semmi nem maradt már a falusi háztartások 99%-ában.

2020. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
18%

Na mert tán nem az van a világban hogy mindíg meg kell hunyászkodni és el kell fogadni ami van?


Mit hőzönjön az ember,a momentumosok is csak magukat égetik pesten.

2020. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

A bátyám pedog Japánban sikeres gourmet kertész.

p

Pár éve hazajött honvágyból és a Hertelendy- kastélyban lett kertész.

Erre a szakács kikezdte, hogy neki jó lesz a fagyasztott multis zöldség is.


1 hétre rá repült is vissza. Japánban ilyet sose tapasztalt.

Pedig naponta görnyed a kertjében, mégse éri atrocitás semmilyen oldalról.

2020. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
30%
Mert nem az a követendő irány, amit te képviselsz. Például, hogy úgy írsz, mint egy fogyatékos, mert azt hiszed, ezzel bárkit is kifugározol, miközben nem és nem is humoros. Maximum az igénytelen köreidben.
2020. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Kíváncsi lennék a jólét és kényelem manapság hogy függ össze azzal ki hogy él. Mert a kérdésből az olvasható ki hogy ezek csak Budapesten elérhetők. Ekkora marhaságot. És ha valaki falun él még nem jelenti azt hogy egész nap kapál. Vagy egyáltalán akar kapálni. Van aki akar van aki nem. Mondjuk aki akar tarthat állatot is itthon . Nem mindenki teszi ezt. Pl A család közösen nevel ezt azt. Nem azért mert így olcsóbb hanem mert finomabb. A tescóst edd te.
2020. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!


Miért ekézed ezerrel a "szántóvetőket"?

Nem ismered azt a népi bölcsességet, ami szerint: Ha a paraszt nem szarik, az úr nem eszik!


Éhen akarsz halni?

2020. márc. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!