Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak miért van ez a...

A magyaroknak miért van ez a parasztromantika fétisük?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallom tőlük, hogy vissza kell fejlődni a múltba, legyen megint minden olyan, mint régen vót, mert régen minden jobvót. Bezzeg régen sorkatonaság is vót és ott megtanúták a semmirevaló fijatalok és mindenki költözzön falura, mert ott van az igazi élet és kapálják a kertet, mert régen ez is jobvót, mert régen mindenki szorgalmas vót és minden szabadidejét a kertben töltötte és a budapestiek azok mind semmirevalók, városban élni bűn, mindenki menjen kertet kapálni, meg tartson állatokat.

A normálisabb országokban pont fejlődni akarnak az emberek, jólétben és a lehető legnagyobb kényelemben élni, a magyarok meg valamiért visszafelé akarnak menni, csak nem értem, hogy miért.



2020. márc. 7. 19:08
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Ja, a másik meg, hogy a kormány is folyamatosan nyomatja ezt a pálinkanyakaló, disznótoros, fingó-böfögő, nyújjás pacalos, némethszilárdos kultúrát.

Mire jó ez? Most komolyan ez kell?

2020. márc. 7. 19:12
 2/25 szántóvető ***** válasza:
33%
az úgynevezett normálisabb országokban senki nem akar dolgozni,így is épül fel a társadalmuk.németben vendégmunkások dolgoznak,franciában afrikaiak.nálunk a feltételeket veszik el hogy dolgozhasson az ember.vagy ha dolgozik akkor megélni nem fog tudni belőle.kitől hallod hogy vissza kell fejlődni a múltba?én nem hallok ilyeneket,csak azt hogy régen minden jobb volt.nem véletlen hogy világrekord méretűt buktak a kormánypártok:az első párt az mdf,majd később az mszp 2x is.ez azért volt mert egyre csak rosszabb lett.szerinted hogy állna a fidesz ha az eu nem tömne pénzzel minket?ha önerőből kéne működtetni az országot?már rég feloszlott volna mint az szdsz,fkgp.
2020. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%

Valami nagyon szelektív hallásod, látásod lehet, pl. iskolába sem tanultál semmit.

van egy-két ember akitől hallasz valami hülyeséget, aztán ennyi, itt véged is van.

Szerintem inkább nézz körbe, figyelj oda hogy mit mond a többi ember azon a kettőn kívül és akkor nem írsz majd ilyen ostobaságokat mint ez a kérdés.

2020. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Mert a magyar nép nem élt igazi demokráciában, kapitalizmusban. II. vh és előtte kb. feudalizmus, utána kommunizmus, és mind a kettőben szolgalelkűnek kellett lenni.

Meg ott van az a mentalitás is, hogy mindenért mást kell hibáztatni. Ezért van a "bezzegrégenjóbvót, akárkiakármitmond", mert ahelyett hogy a saját jövőjükkel foglalkoznának, azt mondják hogy a múlt jó volt és a maji fijatalok tehetnek minden rosszról. +ugye az is, hogyha nekem szar volt, akkor legyen mindenki másnak is szar!

2020. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ajajj, látom, hogy nagyon belegázoltam a szántóvetők lelkébe.

Csak nem célba találtam, hogy ennyire érzékenyen érint?

2020. márc. 7. 19:20
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Jobb vót és kész.

Aki átílte, azon embör tuggya ezt.

A liberósok meg semmit se tudnak! Nem dolgoznak azok!

Egyszer látník kapát a kezükben!

2020. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A bezzegrégen más országokban is megy, választást is lehet ezzel nyerni. Make America Great Again, stb.
2020. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

Belpesti kisgyerek a ti libsi politikátok azt érte el nyugaton hogy mindenki hokedlinek képzeli magát meg van sok terrorista.


Egy szántóvető

2020. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 szántóvető ***** válasza:
22%
ez nem érv,inkább csak nevetésre sarkallod a kedves gyakorizókat.maradjunk annyiban hogy aki élt mindkét rendszerben az bizonyára jobban tudja mint te hisz össze tudja hasonlítani a kettőt.vagy pedig mindenki hazudik neked és megpróbál félrevezetni,ez esetben szakember segítségét kéne kérned.
2020. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

A Fidesz kiválóan megtalálta, hogy ez a stílus kell a népnek.


De mondom, ez nem fideszesség kérdése, ők csak rátaláltak valamire, ami kell a népnek. DK-stól, jobbikostól, meg minden párt szimpatizánsától hallottam már például annak a legendának valamilyen változatát, hogy az ő öregapja minden nap 4 kerítésszaggató felessel kezdte a napot, alvás előtt meg bevágott egy üveggel a Dezső bácsi vermutjából, 130 évig élt, és soha még egy náthája nem volt. Ez szerintem marha káros az egymillió alkoholista országában!!!


Még akkor is, ha a fiatal "lipsi" unoka már nem a kerítésszaggatót meg fröccsöt önti magába, hanem a kézműves sört meg a koktélokat...

2020. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!