Miért nem zajlik folyamatosan a koronavírusos ágyak kiépítése?
Nem tudom, hogy ez igazából politikai kérdés-e, de mivel már mindent a politika irányít, így biztosan van érintettsége. Azt nem értem, hogy habár a koronavírus nem egy olyan halálos veszedelem, mint ami pestis vagy más középkori nyavaja volt, viszont nagyon megterheli az egészségügyet. Miért nem készülünk már most folyamatosan erre fel?
Annyi bizonyos, hogy a vírus nagyon gyorsan terjed. Exponenciálisan azaz megduplázódnak a betegek számban napról napra. Láthatjuk Olaszország esetében, hogy még másfél hete kezdődött és már 150-en elhunytak. Tudjuk azt is, hogy habár 2%-os az elhalálozás, de a betegek 15-20%-a kritiukus állapotba kerül, ami speciális orvosi ellátást igényel. Folyamatosan kell oxigént adni nekik. Vagyis súlyosan megterheli az egészségügyet.
Nem értem, hogy mivel ezt már tudtuk janár eleje óta miért nem készítünk folyamatosan elő, ilyen korházi ágyakat. Nem tudom pontosan milyen követelményeknek kell eleget tenni. Gondolom oxigénsátor, oxigénmaszk, légzőkészülék meg nem tudom mi kell hozzá. Miért nem zajlik jelenleg is ezen speciális korházi ágyak előkészítése? Jelenleg 800 ilyen ágy van Bp-en egész megyére számítva, abból is 25 szabad. Ez mire elég? Két héten belül lebetegszik 10 000 ember, annak a 20%-ának= 2000 embernek biztosan kell speckó ágy. Miért nem zajlik rohamtempóban ezek felszerelése?
Miért, "békeidőben" izgat valakit, hogy azért halnak meg emberek ma magyarországon, mert nem kerülnek időben sorra a különböző diagnosztikai vizsgálóknál, vagy mert a saját bajuk helyett/mellé a kórházban fertőzést kapnak, mivel nincs keret a megfelelő takaritásra?
Ezek után miért várnál mást most???
Más a helyzet. Most több orvos dolgozik, mint 2010 előtt. Nem tudom, hogy miért csinálták meg úgy a számítógépes rendszert, hogy hónapokra le lehessen foglalni, de ez egy másik kérdés. Most nincsen nyomás a kormányon, mert azért belátható időn belül 2-5 hónap meg tudja oldani az egészségügy az eseteket. A súlyosakra is van kapacitás. Viszont már január óta tudjuk, hogy a koronavírus esetében rövid ideig igen nagy számú speciális igényű ágy kell. Miért nem építenek rohamtempóban fel akár olyan mobil korházakat, mint Wuhanban pl 10-et csináltak.
Nem is kellene korházakat építeni, mert pl a stadionok erre alkalmasak lennének nem is tudom. De hogy legyenek különleges oxigénnel ellátható fekvőhelyek, amiből most csak 800 van összesen az országban. Miért nem "gyártjuk" már most észbe kapva ezeket a férőhelyeket?
Orbánnak is hálásak lennének az emberek, ha most "jobb későn, mint soha" észbe kapva felhúzna vagy 5000 ilyen ágyt?
Koronavírusos ágyak alatt hosszan kifejtettem, hogy a koronavírus kritikus állapotának kezelésére szolgáló fekvőhelyre gondoltam.
Azt hiszem negatív nyomású korteremnek kell lennie, hogy az areoszollal ne fertőzze a korház többi részét meg a beteg és kell lélegeztető gép is
"Annyi bizonyos, hogy a vírus nagyon gyorsan terjed. Exponenciálisan azaz megduplázódnak a betegek számban napról napra."
Nem terjed exponenciálisan. A jelenlegi terjedéssel 21 év kellene, ahhoz hogy 7 milliárd ember fertőződjön meg.
Elnézést. A címben azért írtam ezt a kifejezést, mert rövidítve akarta megfogalmazni. Picit lehet félreérthető, de ha alatta a kérdés kifetős részét is elolvassátok, ami evidens része a fórumozásnak, akkor átjön hogy a koronavírusos ágy egy koronavírusos szindrómára specializálódott követelményeknek eleget tevő férőhelyet jelent.
Köszönöm!
# 5!
Kicsit bonyolultabb a matek!
Ha nem lenne semmilyen intézkedés a fertőzött területeken, akkor már sokkal jobban elterjedt volna.
Olaszországban 3 nap alatt duplázódott meg a ferőzöttek száma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!