Te is úgy érzed, hogy a magyar nép szinte kívánja az erős vezetőt?
Igen, de nem ezt.
Másban kéne hogy erős legyen.
"Nehogy már pironkodnia kelljen amiatt, hogy ennyire népszerű."
ja nepszeru a 45-99 eletkoruaknal, a romanoknal, meg az ukranoknal... nem tudom de fidesz gyulesen nem sok fiatal/kozepkorut (18-40) latni...
#5: Teljesen igazad van, barátom! (Leszámítva a szikár tényeket...) :D
#6 ,,Ugyan ki mondana le a szólásszabadságról?" Másokéról elég hamar és elég könnyen lemond az ember,ideológiától függetlenül. Egyébként olyan totális szólásszabadság még az USA-ban is csak papíron létezik.(m@s kérdés hogy Magyarországon még bizonyos mondatokért börtönt is kaphatsz csakúgy mint sok nyugati progresszív államban) Mondhatni mondhatsz ott akármit, törvényileg jogod van hozzá, csak aztán a gyakorlatban ez sem így működik.
,,A saját véleményéről?" Az emberek többsége amúgy sem rendelkezik saját véleménnyel. Ez a demokrácia egyik legnagyobb hibája(mármint ilyen az emberek többsége, ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni). Saját igényeik, vágyaik gondolatait is csak ritkán, mivel sajnos az igények nagyrészét a média kelti.
,, Én nem tudok olyanról, aki komoly képpel diktatúrát akarna." Hát pedig én azt látom, hogy nagyon sok ember akivel beszélgetek, ezt kifejezetten igényli. Ez egyébként logikus is. Az ember alapvetően, mint a legtöbb társas kapcsolatra képes lény, törekszik a hierarchiára. Ezt még egy demokratikus rendszerek, szocializmus, liberalizmus, sem tudták megváltoztatni. Többek között ezért nem megvalósítható a kommunizmus(és mellesleg szerintem az ideálisnak mondott klasszikus liberalizmus sem), mert nem számol az emberi természettel.
,,Ami ebből kisülhet, az kicsit a Kádár-rendszerhez visszanyúló, félfeudális rendszer, erős vezetéssel, de kis kapukkal" Ha a magyarok összes gondolatát összevetnénk és mixelnénk, akkor igen, valószínűleg ez lenne.
"Horthynak, a Nemzeti Hadsereg
megteremtőjének, ennek fényében „az ősi tradíciókból táplálkozó új, modern, diadalmas
magyar katonaszellem megteremtése” a hivatása.67 Az itt vázoltakat logikusan egészítette ki
az „erős kéz politikája”, amely jegyében valósulhatnak meg a nemzeti vágyak, így a
fővezérnek erős kézzel, „parancsszóval” kell vezetnie a magyar nemzetet a kijelölt célok
elérésé felé."
Nem, nem kívánja. Ezt csak a diktátorok állítják be nép-akaratnak, amihez szükséges egy ellenségkép is.
Vajon véletlen a két politikai irányvonal egyezése?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!