Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bár már 2 éve, de miért a...

Bár már 2 éve, de miért a kisgyerekesektől vették el a 13. havi családi pótlékot?

Figyelt kérdés

A gyermeket nevelőknek még egy csomó mindent be kel szerezniük a gyermek nevelése során (élelem, ruházkodás, beiskolázás....stb.

A nyugdíjasok nagy részének mindenük megvan. nekik mire kell a 13.havi?(nem sajnálom tőlük, csak nem értem, hogy a kisgyerekesektől miért vették el, a nyugdíjasoktól miért nem?)


2008. nov. 20. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Most majd tőlük is elveszik.
2008. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Erre azt válaszolhatom amit nekem is mondtak nagy elánnal: Nem vették el, dupla családit kapsz 2006 óta. Legyél boldog:)))))


Hurrá!!

2008. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja, persze, csakhogy a 4-5000-ről felemelt 11-13000-re az nemhogy dupla, hanem reális, bár ha a megélhetéshez szükségeshez viszonyítok, akkor igazán irreális. :(

Mert ugye már jópár éve 4-5000 forintok voltak a csp-k, ám az infláció nem állt meg. Na, drága "Fecó" max annyit csinált, hogy az inflációt nézva picit megemelte a csp-t.

Még ha csak a gyerekre költöm is, max pelenkára futja/hó... és a kaja, ruha? stb.


Jó-jó, nem csak abból akarom ellátni a gyereket!

De felmerül a kérdés:


Hogy merjen manapság a fiatal gyermeket vállalni, ha az államtól kb.Lóf@szt kap csp és gyes címen?

Vagy csak az vállalhat gyereket, aki megkeres havi nettó2-3-400.000-t?

Áhhh!!!

És akkor sírnak, hogy fogy a magyar...

2008. nov. 21. 00:24
 4/11 anonim válasza:
100%
Én sem értem ahogy te,sokat háborogtunk mi is ezen de miránk kisemberekre senki sem kiváncsi.Igaz "dupla"családira emeltek de elvették az önkormányzattól járó nevelési pénzt,nekünk így több 10ezerrel kevesebb jött be annak idején.Így az igazságos?nekem 4gyerekem van havi 64000ft-ot kapok 1 nyugdíjas 1magára kap ennyit vagy még többet így hát jogosan vetetted fel a kérdést.Eggyetértek veled.
2008. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Én is feltettem ezt a kérdést s az ott válaszolók közt volt egy 3 gyerekes aki jól ledorongolt. érdemes elovasnod és gondolkodni. Ha ilyenek azok akik a csp-t kapják és így vélekednek azokról, rólunk akik szintén kapjuk és nem értjük nekünk miért jut kevesebb azért mert neveljük a jövő nemzedékét.

A link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__832..


Nem értem miért kell egyeseknek azon lovagolni ki mennyit keres. Mi a férjemmel mindketten közalkalmazottak vagyunk. s voltunk olyan bátrak,hogy gyereket vállaltunk úgy, hogy még lakásunk sem volt.

Örültünk a dupla csaláűdinka mikor még volt ,mert akkor kicsit többre futotta.

Azt mondják nem az államnak szülünk gyereket nem a családiból és a GYEd-GYESből kell megélni lehet menni dolgozni.

Nekem erről csak néhány kérédsem merül fel.


A nyugdíjak miért követik az inflációt és miért vna kiegészítő emelés?

Mi akik azért "nem dolgozunk" ,vagyis inkább nem doglozunk munkahelyen, mert éppen azokat próbáljuk emberséggel nevelni akik majd lehetőleg a mi nyugdíjunkat termelik ki . Szóval mi édesanyák és édesapák miért vagyunk ebben az országban másodrendű állampolgárok.

Hiába mondják 1 éves korától mehetsz GYES mellett dolgozni. De nem teremtik meg a lehetőségeket. Míg az eu országaiban az anyák tényleg kb 6 hónapos korukig vannak a gyerekkel otthon addig mi örüljünk 3 évig fizet nekünk az állam. De nézzük csak hogy is van ez??

Csak néhány általam kiragadott példa

Eu van részmunkaidős munkahely, van otthon végezhető valós munka, van a munkahelyeknek bölcsödéje, óvódája ahová viszi magával eggel a gyeráékt az anya. Mindez azért, hogíí visszatérjen az anya a munkaerő piacra. Ezekben a böcslikben, ovikban akár ebédidőben anya be tud nézni minden ok -e a gyerekkel. Aztán mi van még?


Nálunk részmunkaidős munka effektíve nincs, az anyát hátrány éri a munkaerő piacon ha anya, az állása interjún az első kérdés az ki megy táppénzre ha beteg a gyereke. Van-e nagymama aki vigyáz rá? Aztán mi történt még itt a fene nagy oktatási és egészségügyi reformok alatt? Bezárták azokat az ovikat , bölcsiket amiket a munkahelyek működtették. Szekszárdon pl a kórház bölcsődéjének már híre hamva nincs, Sok gyerek járt oda, mert a kórház mellet volt. most Tesco van a helyén.


S félre értés ne essék nem azért szülök gyereket és tervezem a harmadikat ,mert a családiból akarok megélni. De az államnak akkor is kutya kötelessége támogatni minket családokat. Rendben ne legyen magasabb a családi, mert vannak akik azért szülnek. De legyen lehetőségem otthon vagy részmunkaidőben dolgozni , előteremteni ami kell. Legyenek családbarát munkahelyek ahol a munkahelynek érdeke, hogy bölcsit, ovit működtessen. S talán ezért még ő kaphatna állami támogatást. A multik ne azért kapjanak pl adókedvezményt mert ide jöttek és viszik a pénzünket. Hanem mert a dolgozik 50-60 %-a gyerekét nevelő édesanya aki pl a multi ovijába járatja a gyerekét.

Szóval legyenek munkahelyek, legyenek lehetőségeink. Nem fogunk sírni ha nem lehetünk 3 éves koráig a gyermekinkkel ( bár ez a legjobb gyereke, családnak), ha tudjuk azt, hogy van munkánk , és a gyerekünk is biztonságban jól érzi magát.


Bocsánat de kitört belőlem.

Nekem ne jöjjön senki azzal milyen jó nekünk. Nem jó és egyre rosszabb lesz ma Magyarországon azoknak akik gyereket vállalnak. Még egy elgondolkodtató dolog a jövőévi költségvetésben az eü finanszírozás tétetelinél szerepel egy tétel ami az ideinél magasabb ,többet kap. Mit gondoltok édesanyák melyik ez? Nem- nem a szülésé Az abortuszokra jövőre több pénz jut mint idén.

Na szép és fogy a magyar.

S egy utolsó: igen is legyen a családi a mostani duplája és nem panaszkodunk ,ha még az adott évi inflációt is követi illetve min annyival emelik korrekciósan mint a nyugdíjakat. mert ugyan azt a mi adónkból teszik.

2008. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Mert nem fogják fel, hogy azzal, hogy elveszik a 13. havi csp-t és nem teremtik meg azokat a feltételeket, amiket az utolsó válaszoló írt, azzal "csak" azt érik el, hogy

a) fogyjon a magyar, mert nem meri bevállalni a gyereket (Nem feltétlenül azért nem merik bevállalni a gyereket, mert nem él meg az ember a gyerek(ek) utáni támogatásból, hanem mert a mai világban bármikor elveszítheti az ember a munkahelyét. Na és akkor van szar, amikor anya otthon van a gyerekkel, apa meg otthon van, mert munkanélküli. Igaz, visszamehet anya dolgozni, ha van hova.)

b) illegális módon vállaljon otthon végezhető plusz munkát. Ha meg legális, akkor elesel a GYED-től.

A nyugdíjasok védelmében: a többségük már egyedülálló. Lehetetlen fenntartani egy lakást (házat) egy keresetből, és akkor még nem beszéltünk a gyógyszereikről.

Üdv.

2008. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti hozzászólónak!

Tökéletesen egyre jár az agyunk, csak én próbáltam a lényeget kiragadni.

De pont ez bosszant engem is.


Hozzáteszem:

az egyik gyerekem lisztérzékeny, és hiába az emelt összegű csp (őutána 23.300+a kicsi után 13,300) sajnos a gluténmentes étkeztetést nem fedezi.:(

Csak viszonyításképp írom:

A legolcsóbb gluténmentes liszt 900-1000 ft kilója (ebből sütöm neki hetente a kenyeret)

A legolcsóbb GM tészta 400-500 ft 20 dkg.

ehet számolgatni.

Ehhez még kapom ugye a közgyógy igazolványt, bár messzire nem megyek vele, mert csak a kukorica-és burgonyakeményítőt kapom meg rá, amiből kb 4 hónap alatt fogy el 1 kg.


Erre sem kapok semmi támogatást.


A háromgyerekeseknek azért valahol könnyebb, hiszen az óvodában, iskolában az étkezés ingyen van, a tankönyv ingyen van, utazásnál 90%-os kedvezmény, családi adókedvezmény és még sorolhatnám szerintem, mi mindent megkapnak. Bár azt aláírom, hogy én még így sem mernék harmadikat bevállalni.


A kicsi is azért 5 évvel később született, mint a nagy, hogy úgy-ahogy összeszedjük magukat anyagilag.

Még nem is lett volna dráma, ha már csak a gyes+csp-t kapom, ha nem lett volna ez a sok drasztikus áremelés...

2008. nov. 21. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Négy gyermekem van,és nem ingyenes sem az ovi,sem az iskola.Dolgozom,így pár ezerrel túllépem a határt,ami alapján kaphatnám a gyereknevelési támogatást.Így kevesebb marad a zsebembe,igaz járnak a gyerekek egy alapítványi művészeti iskolába,ahol négyezer forint a havi díj.Szóval kiszámoltam,ha nem dolgoznék,hanem sorba állnék segélyért,akkor jobban járnék.Eddig a büszkeségem egyértelműen a munkára biztatott.Ha jövőre tényleg megszüntetik a gyermekek után járó adókedvezményt,akkor büszkeséget sajnos félre kell tennem és beállni a segélykérők sorába!Egyszerűen úgy jobban fog kijönni a havi mérlegem....röhej...
2008. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Őszintén sajnálom. De tudom ezzel nem mész sokra. Nekem egyelőre kettő van, nagyon szeretnék harmadikat. De ha a GYES- nem emelkedik jövőre és a többi nyugdíjalapú szoc ellátás sem, hát nem tudom mi lesz azokkal akiknek erre szüksége van. Ráadásul ma megint 2400 munkahely márciusig történő megszüntetéséről olvastam.

A kicsi 2010-ben lesz 2 Addig van valamilyen GYED-n, de hogy utána lesz-e munkám vagy mi lesz nem tudom.

Csak azt nem értem ,miért a kisembereket szívatják? Miért azok szívják a válságból a legnagyobbat akik több gyereket nevelnek, akiken nem múlik,hogy fogy-e a magyar?

2008. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Erről van szó!


Egyébként ugye sokszor van szó arról, hogy 10-15-éve még 21-24 évesen mertek a fiatalok gyereket vállalni. Ma már nem mernek, inkább tanulnak 26-28 éves korukig, aztán karriert építenek, aztán persze a nő biológiai órájába max 2 gyerek fér bele, azok is egymás után... Miért? Mert létbizonytalanságban élünk...:(

Mert a nőket a mai napig más szemmel nézik a munkahelyeken.

mindegy... a bosszantó akkor is ez: bár a régi rendszerben jobban támogatták a szülőket!

2008. nov. 25. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!