Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van az új zöldebb...

Mi értelme van az új zöldebb törvénynek 2021-től? Nem gondoljátok úgy, hogy butaság ezt behozni jövőre mert ugyanúgy a sok buta ember el fogja dobálni a PET palackokat?

Figyelt kérdés

1-szer használatos műanyagokról van szó : pl. Műanyag evőeszköz,szívószál,fültisztító stb...


A pet palackokkal mi a helyzet amiben az üdítő van ? Azt,hogy fogják betiltani ? Megszüntetni ? Ameddig világ a világ az ember szemetel sajnos ,de az,hogy be lehet váltani nem lesz jobb a helyzet mert ugyanúgy szemét lesz úgy mint most a papír hulladékkal . Sehol sem veszik át a papírt már


2020. febr. 21. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mi az ami neked nem tetszik benne?

A papírt nem veszik át mert helyette ott van a szelektív hulladékgyűjtés a lakosságnak. Nem kell kifizetned azt amibe kerülne ha a kukába dobnád. Az iskolákban most is rendszeresen van papírgyűjtés, tehát van aki fizet az átvett papírért.

Pontosan amiatt kell a törvényeken változtatni hogy formáljuk az emberek viselkedését. Már régóta léteznek azok a helyettesítők, amik az eldobható műanyagok nagy részét ki tudják váltani. Még sem azokat vesszük meg amíg nem vagyunk rákényszerítve. Amikor a törvényt úgy módosították hogy már nem lehetett ingyen adni a bevásárláskor a szatyrot a boltokban, hanem minimális 5Ft-t el kellett kérni érte, máris a tizedére esett vissza az ilyen nylon szatyrok használata.

2020. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nézz utána mielőtt leírsz valamit. Sehol sem veszik már át a papírt pénzért ,de még ingyen sem kell.
2020. febr. 21. 11:42
 3/6 A kérdező kommentje:
2020. febr. 21. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Vicces mikor a hülyeséget nem csak leírod de meg is ismétled. TUDOM hogy átveszik a papírt, az iskolánkban évente 2-szer VAN papírgyűjtés és fizet érte az aki elviszi. Kéred a következő papírgyűjtés idejét? Tavasszal a településünkön kb. 2 hetente van valamelyik iskolában vagy óvodában, a középiskolában azért nincsen mert már nincs honnan gyűjteni, a szülők, szomszédok odaadják a kisebb gyerekeknek hogy bevigyék, mert verseny.
2020. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem el amit te mondasz . Már méh telepek sem fizetnek papírért.
2020. febr. 21. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert te nem vagy intézmény, ahol nem megy be maga az az illető aki a papírral foglalkozik. Neked nem fog konténert küldeni az udvarodra és cserélni ha tele lett 2 nap alatt a bevitt papírhulladékkal.

Most beszélheted tovább a hülyeséget, ettől még a tény az hogy én szoktam a mérleg mellett állni és felírni melyik szülő vagy gyerek mennyi papírt hozott be és adott le, melyik osztály nevében. Majd én vagyok ott amikor a papírért a cég által az iskolának fizetett összeget az iskola alapítványához beteszik.

Te mint egyszerű ember nem fogod tudni az otthon összeszedett 3 kg papírodat eladni, mert neked a szelektív hulladékgyűjtéssel fizetnek érte.

EZZEL kezdtem az első válaszomat. TE azzal kapsz érte cserébe pénzt, hogy nem kell kifizetned a hulladék elszállítását, ahogyan kell a többi, nem szelektív hulladékodért havonta fizetned.

2020. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!