A magyar politika miért az atomenergia mellett tette le a voksát?
Sok probléma lehet még ezzel,mert sok környező ország nem így gondolkodik. Az osztrákokkal ebben a témában állandó lesz a probléma,mert Ausztria teljesen a megújuló energiforrások fejlesztését támogatja,és minden erővel az atomenergia visszaszorítását tűzte ki célul.
A franciák is kevesebb atomerőműkapacitást terveznek már a jövöben,mint eddig. Arányaiban ők termelik Európában a legtöbb atomenergiát a tagországok közül. Fejlett atomiparuk van,de hosszabb távon ők is csökkenteni szeretnék a kapacitásukat. Az orosz blokkok a legolcsóbbak a piacon,ez is lehet az oka hogy Orbánék ezzel számoltak.
Milyen megújuló energia van?
Nap és szél. (esetleg víz de ha jól emlékszem a Bős–nagymarosi vízlépcsőt már egyszer megfúrták a környezetvédők)
A nap és a szél mellé is kell olyan erőmű kapacitást kiépíteni ami akkor is képes termelni ha épp nem fúj a szél, nem süt a nap.
Most szerinted két párhuzamos erőmű hogy lesz olcsóbb mint egy?
Ráadásul vagy óriási területeket árasztunk el vízzel és vízi erőművekben tároljuk az energiát vagy gázerőműveket építünk amik ugyanúgy CO2 kibocsájtással járnak.
[link] ajánlom figyelmedbe a franciák üvegházhatású gázkibocsájtását meg a németekét ahol épp a zöld forradalom zajlik.
Be vagyunk tojva hogy mi lesz Paks 2-vel egy földrengés vagy katonai támadás során de közben meg azt hisszük, hogy egészséges dolog óriási tározókat építeni mert ugye azokat nem lehet se felrobbantani de még a földrengés se árt neki.
[link] egy baleset során kétszer többen haltak meg mint ahány halált a legdurvább becslések Csernobilhoz kötnek.
Nekünk való igaz a helyzetünk nem egyszerű,mert a vizi energia kihasználásához a földrajzi adottságaink nem olyan
előnyösek,mint például Norvégiának,vagy Ausztriának. Ez valószinüleg kilőve.
Ott marad azonban a napenergia,és a szélenergia lehetősége.
A napfényes napok száma nálunk a környező országokhoz képest magasabb,tehát a "Photovoltaire" tip erőműrendszerek fejlesztésére nagyobb hangsúlyt lehetne
fektetni.Lásd: Németország,ahol sokkal kevesebb a napsütéses órák száma,de tele van velük minden.
Sajnos ami a nagyobb baj,hogy a szélerőművek telepítésével teljesen leállt az MVM. Több éve nem adtak át idehaza szélerőművet. Ezt azért nem érte,hogy miért.
#9 azért nyuszómuszó mert, mint az előbb kifejtettem nincs olyan hogy nap vagy szélerőmű magában.
Olyan van hogy megújuló + tárolás(ilyen sincs teljesen, mert a nyári napot nem tudod elrakni télire) vagy megújuló + gáz.
(arról nem is szólva, hogy azt az energiát el is kell tudni szállítani szóval a hálózatot is kéne fejleszteni ha sok új megújuló kerülne az energia mixbe)
Tehát most el lehet dönteni, hogy a mellünket akarjuk verni mint a németek és közben még többet fogunk szennyezni 10-20 éves időtávon mint most vagy csóró nemzet lévén ott próbáljuk meg elkölteni a pénzünk ahol a legtöbb üvegházhatású gáz kibocsájtását tudjuk megakadályozni.
ui. napsütéses órák száma 2000 Magyarországon, míg egy évben 8800 óra van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!