Meddig gyengülhet még a forint?
Ez egy elég nehezen megválaszolható kérdés, és nem is szeretnék neked pontos prognózisokba bocsátkozni. A nagyobb elemzők 340-350 közé lövik be ezt a számot idénre, ezzel én is nagyjából egyetértek. Természetesen, ha erre rárobban egy nagyobb erejű korrekció, vagy kitör a következő világválság ez a szám akár egészen extrém módon is növekedhet.
A kérdésed másik felét illetően: de, folyamatosan értéktelenedik a forint. Ha visszagondolsz, tíz éve még látszólag kevesebbet kerestek az emberek, de valahogy mégis többet tudtak vásárolni azon a pénzen. Ezt hívják devalválódásnak: hiába van több, ha az infláció felzabálja a különbözetet.
Ha rám hallgatsz, a félretett pénzedet első sorban külföldi bluechip részvényekben tartsd, és azon belül is olyan cégekében, amelyek termékei válságbiztosak (pl. Coca-Cola, gyógyszercégek, Proctor and Gamble stb.): azok relatíve jól állják a válságokat, nem szoktak hatalmas kilengéseket produkálni, és jó esetben még pár százaléknyi osztalékot is kapsz utánuk.
Ezt az MNB legfelső vezetésén kívül senki sem tudja, csak tippelgetések vannak. Pl azt hiszem tavalyelőtt, amikor viszonylag hirtelen gyengült a forint 330-nál már a 400-450-es eurót vizionálták, aztán visszament 310 környékére és aztán 322-325 körül stabilizálódott.
Természetesen minden importcikk drágulni fog hiszen a kereskedőknek többet forintot kell adniuk a külföldről beszerzett áruért. Az exportőröknek jó, mert ők meg több forintot kapnak.
Szerintem mindenképpen érdemes devizában is pénzt tartani, mert amikor majd végetér ez az elképesztő konjuktúra akkor az szerintem fájni fog a forintnak.
"Meddig gyengülhet még a forint?"
Ameddig a kormány gyengíti
"Ennek a milyen hosszútávú hatásai lesznek, pl. további áremelkedések várhatóak?"
Eddig sem voltak. Mivel szándékos gyengítésről van szó, nem az államcsőd közeli helyzettel függ össze mint az MSZP-SZDSZ idejében, így nem generál inflációt
Mivel szándékos gyengítésről van szó .... így nem generál inflációt
ööö... tök mindegy, hogy kontrollált vagy sem, minden importcikk drágul (ideértve az üzemanyagot) illetve az exportra ösztönzi a cégeket. Habár a nemzeti valuta leértékelése nem maga az infláció ettől függetlenül a gyakorlatban ha gyengül a deviza akkor nő az infláció.
Az MNB nagyon hangoztatja, hogy teljesíti a 2-4%-os inflációs célját viszont a számítás módja (=fogyasztói kosár) nem életszerű. Az utóbbi években a TÉNYLEGES infláció optimális becslés szerint is min 10%-os.
-egy szatyor forint lesz egy kilokrumpli! volt igy mar a pengovel!!
koszonjetek a kormanyotoknak egyedul!!
magyarorszag odaig megy mint az olaszok az euro bevezetese elott!
ott volt 50000-es es 100000-es bankjegy is es kb 1250000-es fizetes!-(lira)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!