Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Gyurcsány 2006-ban végigvis...

Ha Gyurcsány 2006-ban végigviszi a reformokat, akkor most jobb helyzetben lennénk?

Figyelt kérdés

Ha akkor megcsinálják, mostanra kisebb lenne a hiánycél,így jobb pozícióban lenne az ország?


(nem vagyok szoci, még mielőtt vörös kódot fújnátok,csak elgondolkoztam)


2010. júl. 21. 23:18
1 2
 11/16 anonim válasza:
Szerintem pártállástól fügetlenül, akkor lenne jobb a helyzet, ha végre mi is megértenénk, hogy a semmiből nem tudunk előrébb lépni. A fejlettebb országokban van vizitdíj, vagy valami hasonló, és az eü-i ellátás is sokkal jobb színvonalon van. Mi mindeg csak lehúzni akarjuk az államot, de befizetni semmit! Adózni kell, mindenkinek normálisan, nem kiskapukat keresni, s akkor van bevétele az államnak, amit utánna szét oszthat...de amúg nincs bevétel, nem tud miből adni, csak hitelekből...Mindig csak sírunk, hogy ez nem jó, az nem jó, de hogy mi is hozzátegyünk, az már nem. Csak akövetelőzés, meg a hasonlítgatás. Sajnos azt kell mondjam a magyar ember mentalitása viszi/vitte oda az országot, ahol van. Nem Gyurcsány, vagy Orbán. de ettől függetlenül, teljes kipucolásuk kellene a politika színteréről... Szép napot!
2010. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Befizetés? Hogy Kedves Kolompárék nyugodt szívvel, raboljanak, gyilkoljanak, hazudjanak? Szegény öregkeket halálra verjenek a nyuggdíjukért?! Először ezt a problémát kellene megoldani...
2010. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Mi mindeg csak lehúzni akarjuk az államot, de befizetni semmit! "


Kétféle rendszer létezik.


1). Alacsony adók, karcsú állam, kevés közszolgáltatás. A pénz maradjon az emberek zsebében, és így majd mindenki rendesen gondoskodni tud magáról. Ilyen pl. az USA.


2). Magas adók, de cserében széles és színvonalas közszolgáltatások (pl. tömegközlekedés), ingyenes egészségügy, oktatás. Pl. Skandinávia.


Na most Magyarország a kettő kombinációja. Magas adók és sz*r közszolgáltatások. És még ezt a sz*rt is fizetőssé akarta tenni a szoci-szadeszos-kormány. Hát, ez az, ami nem megy.

2010. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én voltam a befizetős...na én épp Svédországban élek, itt szültem stb...Csak annyit, hogy a 2 féle rendszer nem igazán fedi a valóságot, ugyanis pl itt Svédo.-ban (azt hiszem ez igen csak Skandinávia)az egészségügyért fizetni kell, van vizitdíj.
2010. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" Vagy téged nem idegesít hogy egy erkölcsit több napig tart beszerezni, szlovákiában pedig ott helyben azonnal kiadják ?"


Neten rendeltem, pár napon belül hozta a postás. Szerintem gyors, kényelmes itthon is.

2014. szept. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Soha nem szavaztam a Fideszre!

Sokszor szavaztam az MSZP-re!

De a MIÉP és a Jobbik volt legutóbb!

Gyurcsány bukása, nekem akkor fájt!

Nem is értettem miért megy pl egy régi barátom...

Utána

Fiatalok voltak 16-18 évesek, akik csak úgy mentek!

De ez a szemem láttára történt!

Tiszta Forradalmi hangulat volt mindenkiben!

2014. szept. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!