Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkozunk, ha nincsen...

Miért csodálkozunk, ha nincsenek emberek?

Figyelt kérdés
Az ember fogyás nem csak Magyarország problémája, és nem csak Magyarországot érinti. Politikai és társadalmi rétegről függetlenül minden országban kevesebb gyerek születik. Ez egy hosszú folyamat része, csak ha amennyiben Magyarországot nézzük. Tény, hogy sokan mentek ki nyugatra főleg régen és most, de eddig az is közrejátszott hogy itthon a családtámogatási redszert szinte megszüntették,(amelyre nem lett volna szükség hogyha a tartalékot és a megtakarítást nem ették volna fel, illetve annyit költöttek volna amekkora volt a tényleges gazdasági teljesítmény, és komolyan vették volna a válságra való felkészülést, vagy bebiztosították volna magukat, mert ma és akkor is már lehett tudni hogy a világpolitika, a világgazdaság gyorsan változik és nem egyhelyben áll ezért kell a biztosítás ilyen az: aranytartalék, hadsereg, megtakarítás, alacsonyan tartott államháztartási, költségvetési hiány, nem kölcsönökből való gazdálkodás, az hogy nem álldozunk fel mindent a verseny miatt, meg az erős forint miatt). Ebből is látszik mennyire függ az elöző kormanyoktól az hogy mennyien élnek egy adott országban, mennyi gyermek születik. Mert a rossz gazdasági viszonyok meglátszanak a születések számán is. Ha nincsenek jó feltételek, akkor a társadalom fogyása még jobban gyorsabb lesz, és gyak begyorsul ha ezt nem állítják meg. Ahhoz hogy ismét normális legyen a termékenységi ráta, jó kormányzás, szigorú költségvetési stratégia, és családtámogatás kell. Vagy különben nem lesz kinek dolgoznia, a diplomások és a közép osztály munkálya, illetve orvosok és tanárok munkája feleslegessé válik, könnyen utcára is kerülhetnek. Nyilván ez a munkás osztálynak öröm, de nem êrtem meg Kína jó a puszta irígységben, hogy aki tanul az jobban él. Most jelenleg úgy áll, hogy a diplomás tanult rétegnek kell a munkasokhoz alkalmazkodnia, de ha a számok és a termékenységi ráta még jobban lemegy akkor ezt már a munkásosztály is megérzi, kivel nem lesz hol dolgozni, kész horror lesz, az idősek akiknek nem lesz nyugdíja max annyi amennyit félre tudtak tenni mint régen a szocializmusban, komonizmusban. Ők is munkára kényszerülnének, de az idős osztálynak már nem lenne hely a megmaradt gyárakban hely dolgozni, így már munkára kellene őket fogni, és halálukig dolgoztatni. Nem hiába ha a termékenységi ráta rossz, akkor az országok nem csak Magyarországon, hanem Európai szinten is elkezdenek hanyatlani. Ezért nem elég csak a család támogatás, meg a jó gazdasági világpolitika, a viszonylagos igazi létbiztonság, hanem hatni és hatni és hatni kell az emberekre különben nagyobb baj lesz. Hogy legalább a fogyást megállítsuk. Nem pedig folyamatosan a tulnépesedett földel, meg a légszennyezéssel kell riogatni ami Európában nem igaz. De vagy felvesszük a versenyt, vagy hiába költünk az utódaink biztonsága miatt a zöldre, klíma mentesség re. Pénzkidobás, mert utódaink sajnos már nem lesznek. Ha meg a muszlimok utánnunk atomot finomítanak akkor pedig végképp

2020. jan. 16. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

"Még hogy miért kell költeni család támogatásra. Erről szól a kérdés, választ várok."



Ez a "támogatás" nem volt támogatás.

[link]


Én ebből annyit éreztem, hogy felrobbantak az ingatlanárak.

Ki az a hülye, aki ilyenkor alapít családot?

A hitelhez /törlesztéshez/ alacsony a fizetésem, örülök, ha egyedül megélek, nemhogy törlesztő, meg gyerek...

2020. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Jó jó tudjuk. Ti valaszolás helyett mindig csak kibujtok, meg fikazódtok. Ha nagyon be vagytok tolyva, belinkeltek a független objektív indexet, és le van tudva. Ami ott van józan felfogással lehet cáfolni, nem kell hozzá valami nagy ész. Normális hogyha a kereslet megnövekszik, akkor nőnek a lakás árak. De nem szép hogy ezt csak a CSOK-ra fogjuk. A lakáskasszákat ezért is számolták fel mert már feleslegesek, az emberek többet tudnak és költenek, több pénz marad náluk amiből szintén többet költenek. Az emberek is többet keresnek, olcsó kölcsönök korában pedig normális hogy sokan költenek házra. Hülyeség még azt kiabálni, hogy nem térült meg, mert még csak egy éve van forgalomban, és 2020, ettől az évtől teljes a támogatás. Akkor sokkal jobban megéri felvenni, ha meglátták az emberek, hogy ez egyáltalán nem egy rossz biznisz. Ez azokat az anyákat is meggyőzi, akik eddig a larierjük és a munkájuk miatt nem tudtak gyermeket vállalni, és itt most nem csak a CSOK-ra gondolok, mert a támogatás nem csak ebből áll. Ezen kívül eddig is egy csomóan felvették és éltek vele, ezt még tőbben meg fogják tenni a jövőben, mert a kormány új lépéseket tervez.
2020. jan. 16. 17:41
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
#12: Az indexes cikkben Matolcsy György (MNB elnök) véleménye olvasható, aki nem vádolható azzal, hogy ne lenne fideszes, és még ő is kritikákat fogalmazott meg a rendszerrel kapcsolatban. De ne zavartasd magadat, biztosan mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
2020. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy aki mindennel vakon egyetért azzal aki fideszes, az agymosott. Így se rólam nem lehet ezt állítani, sem Matolcsy-ról ;)
2020. jan. 16. 17:46
 15/17 A kérdező kommentje:
!*
2020. jan. 16. 17:46
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván a hazugságok a kormánymédiára jellemzőek.


Szerinted ebben a cikkben az index hazudik vagy Matolcsy nem ért a gazdasághoz?

2020. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet ilyen végletekben gondolkodni. Matolcsy független objektív személy, ez egy tény, én nekem nem kötelességem elfogadni amit mond. De attól még lehet jó amit mond, és tesz, én tisztelem és becsülöm a tetteit.
2020. jan. 16. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!