Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak ellenzékiek! Miért...

Csak ellenzékiek! Miért szükséges egy közös lista? Miért nem elég csak az egyéni választókerületekben koordinálni?

Figyelt kérdés
Akár tetszik, akár nem, tényleg léteznek olyanok, akik vagy politikailag nem annyira tudatosan, vagy nem annyira elkötelezett ellenzékiek, hogy egy DK vagy épp Jobbik nevével fémjelezett listára szavazzanak.
2020. jan. 4. 17:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
45%

#30 Akkor egy kis tanulmányozi való:

[link]

[link]

[link]

2020. jan. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
80%
Én kimondottan ellenzem a közös listát. Egyéniben koordináljanak, de a lista maradjon meg minden pártnak külön. Egy közös listával azt érnék el, hogy ők egyezkedhetnének róla, hogy kinek hány hely jusson és feltehetőleg az MSZP, PM és a liberálisok több helyet kapnának így, mint amennyi valódi szavazójuk is van. Szerintem ezzel azt akarhatja a DK elérni, hogy az MSZP-vel együtt többségük legyen az ellenzéken belül, miközben a szavazók támogatottsága alapján az MSZP sehol sincs már.
2020. jan. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
22%

# 25/32 Időpont tegnap 21:26


2014-ben a Fidesz listán 44,87%-ot ért el és a listás mandátumok 39,78%-át kapta meg.


2018-ban a Fidesz listán 49.27%-ot ért el és a listás mandátumok 45,2%-át kapta meg.


Önkörmányzati választásokon a Fidesz nagyjából 56%-át kapta meg a leadott voksoknak.


Szerintem ezekből a számokból jól látszik, hogy nem igaz, amit mondasz illetve az is, hogy jelentős % önkormányzati választásokon átpártolt a Fideszhez.

2020. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
75%
#33: A fideszes polgármesterek jellemzően az inkumbens hatás miatt szerepeltek jobban, mint a fidesz szokott.
2020. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
65%

#30

Részlet az általad linkelt hvg cikkből


"A Fidesz-KDNP vezette kormányzat alkotmányozásánál jóval nagyvonalúbb volt Horn Gyula kormánya 1995-ben, mondhatni, odafigyelt az ellenvéleményekre. Az MSZP-SZDSZ koalíció akkor arról állapodott meg az ellenzékkel, hogy az alkotmánytervezet szövegezésében szabad kezet kapó alkotmány-előkészítő bizottság csak olyan javaslatokat emelhet be a készülő törvénybe, amelyekre legalább öt párt rábólint. Erre utalt nemrég a Wittner Máriával szócsatába bonyolódó jobbikos Novák Előd is, amikor arról beszélt, hogy Horn Gyuláék komolyabban vették a nemzeti együttműködést, mint most a Fidesz, mert önmaguk kétharmados többségét korlátozva beemelték a négyötödös szabályt az alkotmány előkészítésébe."


Pontosan erről beszéltem, de ne zavartasd magad, örülök hogy sikerült engem igazolnod.

2020. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
77%

"Az összes kormánynak és parlamentnek kötelessége lett volna új alkotmányt írni 1990 óta, csak nem sikerült. az 1994-1998-as mszp-szdsz ciklusban teljes titokban készült új alkotmány tervezet, ami a két párt közötti egyeztetésen is túl volt miközben senki nem szólhatott bele, senki nem látta rajtuk kívül. Csak azért nem került az akkori 2/3-os parlamenti többségük által elfogadásba mert a ciklusuk végére még ők is összebalhéztak egymással - más kérdésben, és az szdsz nem szavazta volna meg."


Ez tényszerűen nem igaz. Világos céljuk volt az alkotmánymódosítás és erre 1995-ben külön bizottság is volt. Amiért pedig pláne nem tudták elfogadtatni az elképzelésüket az az önkorlátozásuk volt, miszerint az ellenzéki pártok hozzájárulása is kellett volna. Ez volt az úgynevezett 4/5 szabály. Kár, hogy csak a saját kormányzásukra tették hatályossá.


"Szóval ennyit a nagy meséről, hogy itt csak a fidesz írt bármiféle alkotmányt."


Ahogy az fentebb is látható, kevered a mesét a valósággal. Ami cikkeket pedig később belinkeltél, pont nem téged igazolnak, legközelebb jobban olvass utána. Horn Gyulát lehet nem szeretni, de olyan demokrata volt, amiből 20 éve már elég nagy hiány van.


"Talán, ha jól értem amire gondolsz.


A győzteskompenzáció csak egy kifejezés arra hogy a kompenzációs számítás megváltozott"


Akkor az egész egy f"szság. Eddig is így gondoltam, de csak azért beemelni egy "kompenzációs" rendszert, mert az eddig nem kedvezett a győztesnek (nyertes egyéni jelölt pártjának)...És neharagudj, az egy hamis érvelés, hogy "ha a dk jelöltje nyer, akkor ő is megkaphatja ezt", mert a veszteskompenzációnál is, ha a fidesz jelöltje vesztett, akkor ő is megkaphatta a töredékszavazatait.

2020. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
#32: Ezzel csak az a nagy baj, hogy minimum 27 kerületben kell egyéni jelöltet indítani ahhoz, hogy állíthass listát, szóval ha mindenki külön listát állít, akkor nem tudnak koordinálni. Szerintem meg "fogjon össze" a Momentum, a Jobbik és az LMP, és egyként tárgyaljanak az MSZP-DK-val, mert közösen többen vannak. Az MSZP-DK taktikája az szokott lenni, hogy külön-külön tárgyalnak a többi ellenzéki párttal, és így egymás ellen fordítják őket, ezt kellene kivédeni, és akkor szerintem bele lehetne kényszeríteni őket egy korrekt alkuba.
2020. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút szükségtelen. Jobban támogatnám a külön indulást országos listán. Ha mégis közös lesz, csak az egyénire szavazok, a másikat üresen hagyom, jobboldali ellenzékiként nem fogok egy Gyurcsány nevével jelzett listára szavazni. Így elég sok szavazót fognak veszíteni, nem tudom mi ennek az értelme, a hatalomra törekvésen kívül. Csak akkor megint kezdődik egy 2010. Ebből meg már egy is elég volt. Szokás mondani, hogy aki a teljes összefogást nem támogatja az Orbán kiszolgálója. Hát én meg úgy látom, hogy aki az egységes listát támogatja, az kívánja tovább vinni a totalitárius orbáni eszét, amire elvileg nemet kéne mondanunk...
2020. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!