Fognak még tüntetni az emberek az embertelen túlóratörvény ellen, amit egy éve vezettek be?
Fentebb felvázoltam, hogy a lehetőség egy drága dologra vonatkozik, amit semmilyen munkáltatónak nem érdeke bevezetni, mert inkább a költségek csökkentése az értelemszerű, mint a növelése.
Na persze, ha feltétlenül szükséges a prosperitás megőrzése érdekében, akkor az mindent felülír, gyakorlatilag katasztrófahelyzetről van szó, aminek elhárítása a legfontosabb, ilyen a túlórahelyzet igénye.
Azt én elismerem, hogy főleg a kereskedelemben előfordulhat olyan cég, amely eleve erre építi fel a munkarendjét és ez tényleg zavaró, viszont annyi azért tisztázott, hogy a munkavállaló a belépéskor szembesül a munkarenddel, és ha elvállalja, akkor kezdettől tisztában van a feltételekkel, például a vasárnapi munkával.
Abban viszont alaposan tévedsz, hogy a vonatkozó bérkifizetéseket el lehet tolni három évre, ez nem lehetséges, az egy kamu, mert a bért és a jövedéki adókat azonnal ki kell fizetni a tárgyhóban.
Azt gondolod talán, hogy az állam lemondana a bevételéről?
Micsoda naivitás!
Még az adókat is előre ki kell fizetni, legalább is decemberben 90% feltöltési kötelezettség van, ami azt jelenti, hogy mielőtt az adóbevallást megtennéd, meg kell becsülni az évi forgalmadat és az adóbevallás előtt kifizetni, mindazt ami jár az államnak, illetve annak 90 %-t, de ha elhibázod, akkor számolhatsz a retorziókkal. Ezek után hogyan is képzelheted, hogy majd valamilyen adót három év múlva fizethetnél, legyen az akár jövedelemadóba tartozó vonatkozás?
Jóember!
Talán idióta vagy?
Világosan el lett magyarázva, hogy minden bérkifizetés megtörténik a tárgyhóban.
Egyedül az óraszám elszámolásában lett engedélyezve a három év intervallum, ami lényegében azt jelenti, hogy a három évre vonatkozó túlóramennyiséget akár az első évben is le lehet dolgozni, és akkor tényleg bazi sokat dolgozhat a melós túlmunkában, de akkor a további két évben meg semmit.
Azt még hozzátenném, hogy ha az első évben tényleg ledolgozza a három évre engedélyezett túlóramennyiséget valaki, ám előbb kilép a pacák a három év letelte előtt, akkor az már csalás, büntetendő, hiszen akkor csak annyi lenne engedélyezett, amennyi évet tényleg dolgozott az illető, így visszamenőleg kell módosítani mind az adóbevallást, mind a bírságokat megfizetni, a törvénytelen túlmunkáért, mert akkor viszont az törvénytelenné változik.
Gyakorlatilag ez egy töltött fegyver a munkavállaló részéről, ha az első évben többet dolgoztatják annál a munkaóráknál, ami a három évből az elsőre vonatkozik, mert ha nem járnak a kedvében és ő úgy dönt, hogy kilép, akkor felborul a három éves elszámolás és a cégének komoly következményekkel kell szembenéznie, hiszen akkor a legális túlóráztatás azonnal törvénytelenné változik.
#12
Egy évben nem dolgozhatja le a 3 évest tehát 1200 órát pluszban. Egy évben max 400 óra kerülhet be persze ha nem egyeznek ki többről a szakszervezettel. Ez a csaló cégeknek segít hogy most már nem êvente kell csődbe vinni a céget és újat alapítani, hanem három évente.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!