Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új TB törvény így, hogy az...

Árokpart kérdése:

Az új TB törvény így, hogy az egészségügy nem szolgáltató szektor nem igazságtalan?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy úgymond a potyautasoknak ne járjon semmilyen ellátás. Na igen ám egy szolgáltatásnál ezt jogosan is mondanák, viszont az egészségügy ma Magyarországon bizony nem szolgáltató szektor, hanem állami szerv. A kórházak házirendjeiben, intézményi egyéb okirataikban is benne van. Addig amíg a lakosság úgy nem dönt népszavazással, hogy privatizálják az egészségügyet addig ez az új törvény még azt is megkockáztatom, hogy jogilag sem állja meg a helyét. Mi történik? Egy állami szerv részére ami az egyéb állami adók bevételéből működik, a lakosságtól még plusz adót szednek be a működéséhez. Ez olyan mintha a többi állami szerv részére szednének az emberektől még plusszban külön adókat . Kinek mi erről a véleménye?
2019. dec. 20. 23:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Azért az sem normális, hogy még utána a munkavállaló fizeti a személyi jövedelemadó, szociális hozzájárulási adót, nyugdíjjárulék, szociális hozzájárulási adó és szakképzési hozzájárulás, addig más nálam a potyázók, aki után nem fizetik meg, ezért többet kap zsebbe, majd még el is látják.
2019. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted mi igazságos abból amit a Fidesz kitalál? Minden egyes intézkedésük csak arra megy ki hogy minél jobban megkopasszák az embert, és minél jobban hízlalják a haveri/családi kört. Évek óta ez megy.

A potyautasoknak ne járjon ellátás? És azzal mi van aki sosem megy orvoshoz de folyamatosan fizet? Ha már fizetek legalább lássák el a pénzemből azt akinek szüksége van rá, ha már én nem veszem igénybe! Akkor fizessék vissza! Teljesen rendben van akkor innentől mindenki csak akkor fizessen ott helyben az orvosnál annyit amennyit kell az aktuális ellátásért. Sokkal olcsóbban megússzuk mint a fix folyamatos TB-vel. Én idén még orvosnál sem voltam csak egyszer, márciusban a háziorvosnál megnézetni a fülemet(!), de a 7500-at csengetem ugyanúgy havonta, pedig bevételem sincs (ami amúgy javarészt szintén az államnak köszönhető).

Arról már nem is teszek említést, hogy mennyire keresztény kormány az, aki a Biblia egyik legnagyobb alapvetését, a "segítsd felebarátaid"-at ilyen pofátlanul szembeköpi.

2019. dec. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egy állami szerv részére ami az egyéb állami adók bevételéből működik, a lakosságtól még plusz adót szednek be a működéséhez"


Most őszintén szerinted, aki potyautas az minden más adót befizet, csak a TB-t nem?

2019. dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen ha vásárol valaki bármit egy üzletben vagy tankol vagy fodrászhoz jár, kocsmába jár, egyéb stb. akkor bizony fizet nem is kevés adót.
2019. dec. 20. 23:36
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ha vásárol valaki bármit egy üzletben vagy tankol vagy fodrászhoz jár, kocsmába jár, egyéb stb. akkor bizony fizet nem is kevés adót."


Én is megteszem ezeket, járok vásárolni, szoktam kocsmában inni, sőt fodrászhoz is eljárok. Most akkor én vagyok buta embert, aki bejelentett munkahelyen dolgozik?

2019. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
Na ezek után mondja az valaki, hogy még érdemes ebbe az országba maradni vagy azt, hogy az ellenzék győz majd jobb lesz. Nehezem hiszem el, sohasem szavaztam az Fidesz-re, pedig mindig érvényes szavaztam.
2019. dec. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

rosszul gondolod.

a helyzet ugyanis az, hogy két fajta állami bevétel van. az egyik az adó a másik a járulék.

a kettő között az a különbség, hogy az adó cserébe az államnak nem kell semmit adni. a járulékért cserébe viszont igen. (ezt az EU is megerősítette, amikor nem engedték a Fidesz kormánynak egyes járulékok adóvá átnevezését pontosan ezzel az indokkal)


ezek az emberek pont a járulékot nem fizetik, azaz pont semmi nem jár nekik függetlenül attól, hogy egyébként milyen és mennyi adót fizetnek.

ezzel szemben sürgősségi ellátást és mentőt még kapnak is. szóval még örülhetnek is.

2019. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek a kérdezővel,ez akkor lenne jogos,ha nem lenne kötelező fizetni a tb-t.


Ennél még Amerikában is jobb a helyzet,ugyanis ott is ellátnak sürgősségi esetben,és kapsz egy számlát.


Itt viszont,akinek nem lesz biztosítása nemcsak ezt fogja megkapni,hanem még visszamenőleg elmaradott 5 évig követelhetik rajta a tartozást.


Na már most Amerikában,ami valljuk be a világ egyik leggazdagabb országa is gondok vannak.


Ha valakinek nincs biztosítása,és nem jogosult csak sürgősségi ellátásra,akkor miért kell mások gyógyítását fizetnie adó formájában?

Ugyanis ha valaki nem lesz jogosult valamire,az nem is fogja igénybe venni ingyen.

Ergo azért adózol,hogy másokat ellátnak még téged nem.

2019. dec. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Ilyenkor felvetődik a kérdés,hogy nem-e jobb privatizálni az egészségügyet.


Ráadásul állítások szerint olyan réteget akarnak megcélozni,aki nem a rászoruló kategória.


Akkor megint oda lyukadunk ki,hogy minek fizessen az ember 7-8 ezer Ft-ot egy fos szolgáltatásért,ha már 20-30 ezerért kaphat normálisat?


És ugye ez mellett még mindenhol tolják a hálapénzt,amit után nem is adóznak az egészségügyi dolgozók.

2019. dec. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Többet fizetek TB-re, mint egy közmunkás teljes fizetése, és mégis alig használom. Ami mondjuk jobb, mintha folyton orvoshoz kéne járnom, de a nagy levonás így is igazságtalan. Pláne, hogy emellett magánbiztosításom van nagyobb baj esetére, így akkor se az állami rendszerbe mennék. De a TB-ből nem lehet kilépni, azt akkor is fizetni kell többek közt az ilyen ingyenélők miatt. Tiszta szocializmus.
2019. dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!