Nem kellene egy népszavazást kiírni erről az egész IMF ügyről?
20 éves múlt az újkori magyar „demokrácia!
Talán el kellene kezdeni felnőttként kezelni a társadalmat, ha már annyira nagy átalakulásban vagyunk. El kellene magyarázni az embereknek őszintén „ nem úgy mint az Eu s csatlakozást” hogy mitől mit is várhatunk mire számíthatunk.
1, Ha továbbra is csak bólogatunk az IMF nem az Eu nak és mindent a nagytőke befolyása alá helyezünk az országban, ahogy eddig tettük.
Következmények:
Nem fog a Ft ennyire kilengni és csökkenni az értéke, és vehetünk fel továbbra is hiteleket hatalmas az Euban példátlan kamatokra. De az adósság spirálból soha nem kecmergünk ki, és a monetáris politikánkkal ki kell továbbra is szolgálni a spekulatív tőkét.
Nem számíthatunk fejlődésre és az eddigi 20 évet tudjuk csak követni.
A szociális rendszerünket és a jóléti rendszerünket teljesen le kell építeni, mert csak annak az árából tudunk fizetni. A gazdaságunk fejlődésképtelen marad.
Hosszabb táv.
Egy nehéz periódus, amikor is nem kapunk hitelt, viszont mi döntjük el hogy honnan pótoljuk a hiányzó ma 3,8% os hiányunkat. Az az nem kell mindent a lakosságra terhelni, fizethet a tőke is „ amit az IMF nagyon nem akar. Néhány év alatt összekapjuk magunkat és valami új kapcsolat alakulhat ki a nagytőke és az ország között. A devizahiteleseknek lesz nehezebb, de mivel az IMF nem parancsol, ha nagyon pattognak a bankok, lehet még emelni az adójukon „ amivel élből lehet támogatni a hiteleseket”
„ A hiánycél meg nevetséges, hisz az Eu átlaga 7% és teljesen egyértelmű hogy a versenyképességünket akarják vissza húzni azzal hogy nekünk csak 3.8lehet”
2, Fizetünk mint a katona tiszt, és bezárunk mindent amit csak lehet.
Csökken a fogyasztás, nő a munkanélküliség, és majd jövőre jön el az a baj amit most csak elodáztunk. Hiszen jövőre sem lesz kevesebb jóval a kiadásunk, mert már nem lehet bezárni kórházakat mert attól nem lesz kevesebb beteg, és ha nincs pénz a helyi kezelések kiszélesítésére „ ne keljen mindenért korházba menni” csak el lehetetlenítjük a helyzetet.
Az adósság spirál tovább nő, nem tudunk adókat csökkenteni, és ha az van amit az IMF akar akkor a magyarok versenyképessége csökken, ahogy a reálbérek is, és ismét csak a multik vigyorognak. Marad a kilátástalanság és az egyre növekvő adósság.
A devizahitelesek így sem járnak jól!
Te melyiket választanád?
Komolyan hiszed, hogy valami másképp szavazna, mint ahogy a kedvenc pártja diktálja neki? Ugyan! A legtöbben a kérdést sem értik, szajkózzák vissza azt a sok sületlenséget, amit elcsíptek innen-onnan, híradóból, internetről... rosszabb esetben egy szintén hozzá nem értő havertól. Én közgázt végeztem (egyetemet, hogy félreértés ne essék), de így sem venném a bátorságot, hogy én mondjam meg a tutit. Hogy tudná akkor az megtenni, aki még életében nem látott makroökonómiát?
Ráadásul a probléma nagyon összetett, nem lehet úgy összetömöríteni, ahogy tetted. Egy csomó következményt kihagytál, a társadalom és a gazdaság egyes alrendszerei összefüggnek, minden összefügg mindennel.
Miért költenénk milliárdokat népszavazásra, ha az emberek úgyis pártszimpátia alapján szavaznának? Szerintem nincs ennyi fölösleges pénzünk. A választások pedig már megtörténtek.
Másik dolog: alapvetően 2 irányvonal van, mszp és fidesz. 8 év bőven elég volt az egyikre, ha annyira jó lett volna, csinálhatnák tovább. Most egy másik van, eszed-nem eszed, nem kapsz mást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!