Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Országgyűlési képviselő...

Országgyűlési képviselő szeretnék lenni. Mekkora az esély hogy diploma nélkül bekerülhessek oda? Hogy kezdjem az odavezető utat?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Kezdd kisebb hazugságokkal! Ha az már jól megy, lehet nagyobbakat lódítani. Aztán jön a lopás, ott is egyszerűbb dolgokkal kell kezdeni, aztán jöhetnek a zsírosabbak. Ha ügyelsz a fokozatosságra, és van némi tehetséged is a görénységhez, el fogod érni a célodat.
2019. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Ne érezd magad rosszul amiatt mert nincs diplomád. Ha sikerült bekerülnöd, akkor semmi hátrányod nem fog származni majd abból, hogy csak egy érettségid van. Arra a munkára még a nyolc általános is elég, a pártod frakcióvezetője úgyis megmondja, hogy mikor mire kell szavazni, így neked nem kell majd gondolkodnod soha sem. Az se baj, ha egyszer se szólalsz fel. Bemész néha amikor muszáj, nyomod a gombot, felveszed a fizetésedet, hazamész. Jó munkahely
2019. nov. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Előnyt jelentene,ha nem hallanál,nem látnál,nem éreznél semmit,de sűrűn jönnének a legbutább ötletek amit a nyilvánosság tudomására hoznál!

Egyébként már volt rá példa,hogy valakit azért választottak meg,mert megígérte a választási kampányában,*csalni,lopni,hazudni fog*!

2019. nov. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen iskolai végzettség, képzettség sem feltétele annak, hogy valaki országgyűlési képviselő legyen.


K̲é̲t̲ ̲m̲ó̲d̲o̲n̲ ̲l̲e̲h̲e̲t̲ ̲b̲e̲k̲e̲r̲ü̲l̲n̲i̲:


• e̲g̲y̲é̲n̲i̲ ̲j̲e̲l̲ö̲l̲t̲k̲é̲n̲t̲.

Ehhez, először, valamelyik egyéni választókerületben fel kell kerülnöd az egyéni jelöltek listájára. Jelentkezned kell választási irodában, és ajánlóíveket kell igényelned. Megteheted önálló, független személyként is, de jelölőszervezet támogatásával is lehetséges. Az ajánlóíveken a választókerületben szavazásra jogosult választópolgárok közül (átlagosan 75-ezer) legalább 500-nak az írásos ajánlását kell összegyűjtened; akár segítőkkel is. Ajánlóívet legkorábban a szavazást megelőző 50. napon adnak át és legkésőbb a szavazást megelőző 37. napon igényelhető; és legkésőbb a szavazást megelőző 37. napon 16 óráig kell visszaszolgáltatni. A visszaadást követően 3 napja van a választási irodának, hogy hitelesítse az aláírásokat; ha van 500 érvényes ajánlás, akkor a jelölt neve felkerül az egyéni listára. Aki a választás napján, a listán szereplők közül, a legtöbb érvényes szavazatot kapja, az megválasztott képviselő lesz.


vagy


• o̲r̲s̲z̲á̲g̲o̲s̲ pártl̲i̲s̲t̲á̲s̲ jelöltként, illetve, országos nemzetiségi listás j̲e̲l̲ö̲l̲t̲k̲é̲n̲t̲.

Országos pártlistát az a párt, illetve pártszövetség állíthat, amely – legalább kilenc megyében és a fővárosban – legalább huszonhét egyéni választókerületben önállóan jelöltet állított. Az országos nemzetiségi önkormányzat nemzetiségi listát állíthat. A nemzetiségi lista állításához a névjegyzékben nemzetiségi választópolgárként szereplő választópolgárok legalább egy százalékának ajánlása, de legfeljebb ezerötszáz ajánlás szükséges. A nemzetiségi listán a névjegyzékben az adott nemzetiség választópolgáraként szereplő választópolgár lehet jelölt. A listán sorszámozva sorolják fel a jelölteket, nyilván, az elől levőknek van nagyobb esélyük. A párt- és nemzetiségi listákra leadott szavazatokat országosan összesítik. A képviselői helyek osztásához az szükséges, hogy az önálló pártlistára leadott szavazatok elérjék legalább az összes pártlistára leadott érvényes szavazat öt százalékát; két párt szövetsége által állított, illetve nemzetiségi lista esetén a tíz százalékot; három, vagy több párt szövetsége esetén a tizenöt százalékot. Az ilyen eredményt elért listáknál kiszámolják, melyikre hány képviselői hely jut, és alapesetben a lista első annyi helyezettje lesz képviselő, ahány helyet szerzett a párt, pártszövetség, nemzetiség. De, ha országos listán szereplő egyéni listán meg lett választva, akkor az országos listán nem veszik figyelembe, és a mögötte levők előbbre kerülnek. Arra is mód van, hogy a jelölt elutasítsa az országos listán kapott mandátum átvételét, ekkor is előbbre kerülnek a hátrább levők.


Ahogy reménytelen esetben mondani szokták: „innen szép nyerni”. Ha itt érdeklődsz, és nem vagy képes magadtól kutakodni, akkor milyen esélyeid lesznek a témában ismeretekkel, jártassággal bíró személyekkel szemben?

Az internetes böngésző segítségével egykettőre rá lehet lelni a Nemzeti Választási Iroda tájékoztatóira: [link] ← Itt a „° Jelölt, lista állítása” cím alatt az „■ Országgyűlési választások”-ra kell kattintani. És ha már ott vagy, akkor a „§ Jogszabályok” [link] → „Törvények” közül olvasgathatod a következőket: „° 2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról” és „° 2011. évi CCIII. törvény az országgyűlési képviselők választásáról”:.

Hasznos, legalább a megválasztásra vonatkozó törvényeket nézegetni, ha a törvényalkotó testület tagja szeretnél lenni.

2019. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!