A kormány miért pont a gazdagoknak kedvez mindenhol? Miért nem őket adóztatja inkább?
#10, lehet, hogy nem vagy hülye, de mégsem érted, miért százainak a te szerinted érintettek a fideszre.
A minimálbért kell emelni, ami most évről évre megt örténik. Ha jól olvasom, nem is 8, hanem 10% fölötti emelés lesz.
A sávos SZJA egyik hátránya, hogy a sávhatáron büntetés lesz a béremelés. Volt hozzá szerencsém.
#6 Akkor menjünk sorban a butaságokon amiket leírtál!
"Nyugaton is így van,mégis ott magasabb adókulcs szerint adóznak a gazdagabbak."
Van ahol igen és van ahol nem. A franciáknál van 90%-os mértékű adó is, azt is szeretnéd másolni?
"Ezért mélyül nálunk is egyre jobban a gazdagok és szegények közötti különbség."
Nem, ez hazugság. Nem az adó mértéke hanem a jövedelem nagysága hozza meg a különbséget. Attól hogy a minimálbéres nem kell hogy megfizessen 15000Ft-nyi adót, nem lesz gazdagabb, nem fog jobban élni és nem lesz kisebb a jövedelmében, életszínvonalában kisebb távolságra attól, aki havi 1,5 milliót keres. Egyszerűen az ilyen alacsony SZJA nem tesz hozzá ehhez a különbséghez - ráadásul folyamatosan csökkentenék még ezt is tovább.
"Baromi káros a fogyasztást megadóztatni."
NEM! Éppen hogy a fogyasztás adóztatásával lehet elérni hogy mindenki egyformán fizessen adót. Az eltitkolt jövedelmek, a fekete és szürke foglalkoztatások, a mindenféle úton módon szerzett pénzek világát éljük. Csakis azzal lehet elérni hogy mindenki rendesen fizessen adót ha magát a fogyasztást adóztatják meg. Mivel az alap élelmiszerek, gyógyszer ÁFA tartalma ma már csak 5%, míg a többi terméké 27%, aki szegény és a jövedelme jelentős részét erre kell költse, az kevesebbet adózik. Szemben a gazdagabbakkal akik más dolgokat vásárolnak - és így náluk magasabb adót fizetnek meg.
"Ezért is nem tud nálunk megélni sok kisvállalkozó,mert nincs aki fogyasszon."
7 éve hónapról hónapra nő a kiskereskedelmi fogyasztás az országban. Szemben a 2010 előtti idővel amikor zsugorodott a gazdaság és tényleg folyamatosan csökkent a fogyasztás. Pedig akkor több kulcsos adó volt, ebben a 7 évben meg egykulcsos. Mégis minek kellene visszatérni a régebbi adózáshoz ha most éppen hogy nő a forgalom, többet vásárolnak az emberek?
"A szegények nem igen járnak pl kisboltba,hiába van közel,akkor is inkább elmennek a multiba,mert ott olcsóbb."
Én is elmegyek a multihoz, mert ott olcsóbb. Mindenki ezt teszi - még a kisbolt tulajdonosa is gyakran ott veszi meg az akciós terméket és adja el utána a saját boltjában magasabb áron. A kisboltba nem az ára miatt megy az ember vásárolni, hanem mert az van közel, az van nyitva, oda kell kevesebbet utazni stb.
"A gazdagok sem vesznek több élelmiszert,mert a szegények. Attól,hogy valaki gazdag nem fog 5X annyi húst enni mondjuk. Maximum a luxus termékeket vesznek többet,de azokat ritkábban."
Pontosan! Vagyis akinek több a pénze az a magasabb adójú termékekből vásárol többet. A nyugdíjas szüleink a kis pénzükből élelmiszert, gyógyszert és rezsit fizetnek főképpen - ezeknek az ára csökkent is valamennyit az ÁFA csökkentésekkel, rezsicsökkentéssel. Ezzel szemben mi moziba járunk, autózunk, nyaralunk stb. amin magasabb az adó. A magasabb jövedelmünkből másra is tudunk költeni. Ez a lényeg!
"Nem az lényeges mi igazságos,hanem,hogy mi fenntartható. 10 évet alatt elüldözött ez a rendszer 1 millió embert."
Ez nettó baromság. 1990 óta folyamatosan mennek külföldre dolgozni, élni a magyarok. A régióban arányaiban tőlünk ment ki szinte a legkevesebb ember. Nekem vannak rokonaim, barátaim akik még 20-25 éve mentek ki. 2010-re a Bajnai kormányzat végére lett akkora csődhullám, devizahiteles válság az országban, hogy a munkanélküliség 10% feletti volt. Van rokonom aki ekkorra ment csődbe, szomszédom aki a devizahitelével elvesztette a házát és emiatt ment más országba élni. Ekkor mentek ki tömegesen, mert nem tudtak itthon maradni. Nem Orbánék miatt. Megy a mese az elüldözött emberekről, miközben a cégek keresik a munkaerőt, évente 2 számjegyű béremelésekről lehet hallani.
"Mióta bevezették a gyerek után járó minden "kedvezményt",azóta pedig a szegényebb réteget teljesen ellehetetlenítették."
Mégis mivel? A szegényebb rétegnek nincsen gyereke? A szegényebb rétegnek nem nőtt duplájára a minimálbére? A szegényebb réteg nem kapott a rezsicsökkentésből az 5%-osra levitt ÁFA-ból? Talán nem nekik lett kitalálva a fűtéstámogatás?
"Azért fizeted az adót szegényként,hogy az állam a te pénzedet arra használja,hogy a gazdagok még drágábban adják ki neked a lakásaikat. Mikor bevezették ezeket,a te adódból is,aki tehetősebb volt felvásárolt,amennyit bírt. Most meg kiadja drágábban,köszönhetően az egykulcsos adónak is.Még több pénz maradt a gazdagoknál."
Megint nyomod a hülyeséget? Attól mert széthúzod a szövegedet mondatonként, nem lesz sem nyomatékosabb, sem igazabb. Marad ostobaság. Aki tehetősebb az akkor tudott bevásárolni mikor NEM VOLT semmiféle segítség, támogatás, kedvezmény. Amikor a gyurcsány-Bajnai érának köszönhetően 1 millió családot fenyegetett a devizahiteles válság és tömegesen jelentek meg az elárverezésre váró lakások a piacon, amikor mindenki eladni akart és senki sem venni, mert nem volt miből. AZÉRT volt olcsóbb a lakás mert az embereknek nem volt pénze vásárolni. AKKOR kezdték el felvásárolni az ingatlanokat a pénzes emberek. Most a CSALÁDOKNAK adnak támogatást a vásárláshoz meg a jövendő családosoknak, a fiataloknak. Nem a tizedik lakás megvétele lesz lehetséges belőle. A budapesti meg nagyvárosi lakásokat nem azért vásárolják fel mert hú de gazdagok - hanem mert lakni akarnak valahol. Ahogyan a külföldiek verik fel az árakat sok helyen - mert jó itt élni, lakni, ezért vásárolnak itt.
Éppen a 2010-es válság volt az amikor tömegesen tudták volna a gazdagok felvásárolni az értéküket vesztett, eladósított ingatlanokat, hogy aztán jó drágán kiadhassák, mert lakni mindenkinek kell valahol. Ezt megállították az 5 éves kilakoltatási moratóriummal és a devizahiteleseket segítő intézkedésekkel.
Bármennyire is nehezen érted meg, lakást soha nem volt könnyű, egyszerű venni az átlag embernek. Az bizony 20-30-40 éves hitelfizetést jelentett mindig. Még anyámék is a 70-es években olyan hitelt kellett felvegyenek hozzá, amit 25 évvel később is fizettek. Ahogyan nekünk az első lakás vásárlásakor a '90-es évek közepén még 36%-os kamatra adtak volna a bankok csak hitelt, amit 25 évig fizethettünk volna vissza az akkori bérünkből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!