Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik évben reális, hogy...

Melyik évben reális, hogy elérjük azt a gazdasági fejlettséget, amin akkor állnánk, ha a vasfüggöny nyugati oldalára kerül Magyarország?

Figyelt kérdés
Tehát nem a legfejlettebb országokhoz vagy az EU átlagos fejlettségéhez való felzárkózást nézzük,, hanem ahhoz a reális alternatív Magyarországhoz, ami akkor lenne, ha a vasfüggöny nyugati oldalára kerülünk? (És amit megismerni nem tudunk (mert fikció, csak megbecsülni)
2019. nov. 11. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Ez az aktuális, regnáló kormánytól függ.
2019. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
72%
ahhoz hogy válaszolni lehessen,kellene valamiféle felzárkózási mutató.de mivel leszakadás történik ezért nem lehet válaszolni.az sem véletlen hogy már a V4-ek helyett a román életszínvonalhoz hasonlítgatják az országot,ők is utol fognak érni nemsokára.azután már csak bulgária marad.egyébként már rég elértük a szocializmus vége felé.az ország gazdasága igencsak fejlett volt.gazdaság tekintetében semmilyen lemaradásban nem voltunk akkoriban.messze ez az ország állt a legjobban a környező országok közül.
2019. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem soha.

Azért mert ha a túloldalra kerülünk, Magyarországon egy egészen másfajta kapitalista modell alakul ki, nem az, ami a rendszerváltás után, nevezetesen az, hogy multi cégek bedolgozó országa vagyunk, így ki vagyunk szolgáltatva nekik. Gazdaságunk nagyon jelentős része ezen alapszik, és mivel ennyire ki vagyunk szolgáltatva nekik, rossz tárgyalási pozícióban vagyunk, még csak rendesen megadóztatni sem tudjuk őket, mert akkor elmennek, és nálunk minden romba dől.

A legsikeresebb a jóléti kapitalista modell, ami a skandináv államokban is van. Azok gazdasága is attól lendült fel, nem azért engedhették meg maguknak ezt a modellt, mert gazdagok voltak.


A másik ok, hogy azt a történelmi lehetőséget, amit gazdasági támogatás formájában arra kaptunk az EU-tól, hogy gazdaságilag és egyéb módon felzárkózzunk, jelentős részben elszalasztottuk, elpazaroltuk, oktalanul, vagy rossz szándékkal russzul használtuk fel.


Ez a támogatás márpedig nem jön sokáig. A gazdaságunk valós teljesítménye gyengül a Fidesz-propaganda ellenére.


Abban az esetben már rég euronk lenne folyton gyengülő forint helyett.

2019. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Miért, milyen lett volna Magyarország a vasfüggöny nyugati oldalán?

Most egyszerű azt mondani, hogy itt is létrejött volna egy szabadpiaci modell, de ahogy a magyarokat ismerem, elég sanszos, hogy még mindig feudalizmus lenne Magyarországon őfőméltóságos gróf urakkal. Elég szétnézni 2019-ben, még most is ebben akarnak élni, szóval egyáltalán nem kizárt, hogy folytatódott volna az 1945 előtti világ. Hogy aztán ezt a magyarok mennyire tudták volna levetkőzni magukról, hát az rettenetesen jó kérdés.

2019. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A háború előtt Portugália, Görögország előtt Ausztria mögött voltunk kb 15-20%-kal.

A mostani tempóban kb 15 évre tippelnék.

2019. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
15 év múlva már nem kapunk ekkora EU-s támogatást,és a gazdsággyarapodásunk jelentős részét ennek köszönhetjük. Ha azt kivonnánk, ahogy majd kivonódik, akkor semmiféle fellendülésről nem lehetne beszélni. Már most is készítenek fel bennünket a fideszesek.
2019. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!