Mi történik, ha egy város csődbe megy, csődöt jelent?
Pécs új polgármestere szerint csődközeli helyzetben van a város.
Mi van, ha egyszerűen azt mondják nem fizetik ki a tartozást amit a fideszes vezetés összehozott?
Normális helyeken ez nem következik be. Kicsivel kevésbé normális helyen ezt idején jelzik az államnak, és együtt intézkednek. Kicsivel még kevésbé normális helyen rosszul intézkednek, ami azt jelenti, hogy a működés akadozik, sok vétlen ember megszívja, aztán helyreáll a rend.
Nálunk viszont előtte otthagyja a vezetés az egészet. Ugyanakkor a tényleges helyzetről nem lehet tudni, mert hazudnak. Ennek is sok oka van. Eleinte kendőzik a működési hibákat. Később, ha a baj tényleges, vagy például a meglépett vezetés helyére új kerül, a gyors helyreállás érdekében túloznak (nagyobb állami segítség jöhet).
A konkrét esetben feltehetően a nehéz helyzet feloldására az állam segítségét kérik. Ezt megalapozza, hogy ugyanezen állam szolgái okozták a bajt. Az azonban nem reális még nálunk se, hogy totális csőd legyen egy ekkora városban. Ilyen méreteknél előbb ezer jele van, a jelek súlyosbodnak, ezt többnyire észreveszi a lakosság jön a média és kipattan. Itt konkrétan arról lehet szó, hogy jó néhány adósság rendezésére menne a pénz, úgy viszont nem lenne fejlesztés, a helyzet romlana, és ezt a régi garnitúra az új rovására keni. Pedig nem az új okozta. Itt tehát ez a kijelentés konkrétan inkább azt jelentheti, állam rendezd a haverok adósságát, különben kiborítjuk a bilit (mindent nyilvánosságra hozunk nevekkel, köztük több kormánytagéval). Ebből az is következik, hogy a folytatás attól függ, mekkora és miféle az adósság és a sáros embereket mennyire kívánja megvédeni a kormány.
Vagyis eddig színjáték folyt a disznóságok eltakarására, a színjáték azért zajlott, hogy a tömegek maradjanak nyugton. Most új színjáték kezdődik, amely egyfajta kényszer a kormány felé a helyzet normalizálására azért, hogy a tömegek vagy megnyugodjanak vagy azokat támadják, akik elkövették a hibát.
Az történne, amit már korábban is megtett a Fidesz kormány: rendezi a település adósságait.
De nem kell mindent elhinni. Nem mindegy, hogy mit jelent a csődközeliség. Ha a működési költségekre vesznek fel hitelt, az komoly gond. Ha fejlesztésre, akkor nem kell ezt a sirámot annyira komolyan venni.
Gyakran mondják a nyertesek, hogy csődközeli helyzetben van a város vagy az ország, mert így azonnal a múltra kenik az esetleges későbbi kudarcukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!