Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok az alkotmánybíro-j...

Mit szoltok az alkotmánybíro-jelöltekröl?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik a fideszt, és viszont:( sajnos, mert így sosem lesznek függetlenek. A politika nem játszhat szerepet az Alkotmánybíróság munkájában!!!!!
2010. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap a híreket hallgattam és egy valami nagyon megütötte a fülemet: "Mészár Róza az MSZP alkotmánybíró-jelöltje"

A bírák nem függetlenek (vagy annak kéne lenniük)?? Hogy lehet egy legfelsőbb bírósági bíró MSZP támogatott?

2010. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Voltaire ***** válasza:
95%
Stumpf jelölése kabaré, egyszerűen _nem_ alkalmas rá, ha valaki veszi a fáradtságot, hogy elolvassa, mik a feltételek. Tehát még egyszer: azon felül, hogy tudni, hova húz, még alkalmatlan is. Bihari pedig mszp-s képviselő volt. Nem tetszik nekem, hogy független ( ez az én értelmezésemben politikai tisztséget nem vállaló, nyilvánosan egyetlen eszme mellett sem agitáló embert jelent) bírák helyett marad per pillanat az "egyet jobbról, egyet balról" módszer, ráadásul a fidesz egymaga is választhat bírákat, amit károsnak tartok ( erre a régebbi szabályozás alapján még kétharmaddal sem lehetett volna lehetőségük). Igen, azt is károsnak tartanám, ha bármelyik párt egymaga megtehetné ezt, még akkor is, ha egy olyan pártról volna szó, amelyikre a voksomat adtam. Hosszú távon az ilyesmi nagyon tud ártani a demokráciának.
2010. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szeretik a faszt. :)
2010. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!