Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi zajlik most az egészségügyben?

Mi zajlik most az egészségügyben?

Figyelt kérdés

Néha olvasom itt, hogy nagy gondok vannak vele, de szerencsére ritkán járok kórházba (egyenlőre) így csak azt látom, hogy 50 éves épületek, hosszú a várakozási idő, de semmi "nagyon komolyat" nem vettem észre. Mert nem tapasztaltam. Kisgyerekként (10-15 éve) többet jártam, és többnyire az maradt meg, hogy baromi sokat kellett várni azért, hogy megmondják, gyere vissza jövő héten és akkor majd elintezzuk két perc alatt. Mondjuk az szomorú, hogy fejlődést tényleg nem látok, de tényleg visszafejlodott volna az ellátás? Némileg vegyes információkat kapok. Nagyszüleim azt mondták, hogy most 280-at keres egy ápoló (nem tudom, hogy bruttóra vagy nettóra értették e) és hogy 2020-tol már 400 felett fognak. Persze ezt az infót a tv-bol szedték, en pedig átlátok a propagandán, de tényleg ekkora q különbség a valóság és a kormány által közölt infók között? Egyik ismerősöm eü kozepsuliba járt, és azt mondta, hogy hiába szereti, itthon nem lesz ápoló, mert heti 60 órákat dolgoznak vicc pénzért, több műszakban. Na most nem tudom, hogy mennyire vág ide, de pár napja mutatta meg szintén egyik rokonom a kereseti igazolását. Mentő sofőr, 25 év vezetési tapasztalattal, ebből kB 15 éve az OMSZ-nal, nettó 220 volt rairva. Tényleg lehetne jóval több is, hiszen nagy rajta a felelősség és a nyomás, és tapasztalat is van, de mégsem minimálbér felett picivel. Viszont azt is említette, hogy volt olyan esete, hogy egy teljes napra berendelték valahova (ott kellett lenni, ha történik valami), és mivel váratlanul jött, nem tudtak gondoskodni az etkezesrol. Arról panaszkodott, hogy a rendőrök és a tűzoltók kaptak ételt, ők pedig nem, a rendőrök szánták meg őket. Illetve még egy értelmiségi rokonom mondta, hogy "kezdik fizetőssé tenni az eüt", és hogy ő nem jár állami eü-re, csak maganba.


Most csak leírtam, hogy én mit tapasztalok, hallok, nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja az egyes részeknek. Mi az igazság?


2019. okt. 27. 00:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

Mi zajlik a kórházakban?

Öcsém szívbeteg, ha állami, ingyenes ellátást szeretnénk, akkor FÉL ÉVEKET kell várni. Érted, egy szívbetegségnél, ráadásul nem is 80 éves, hanem huszon. Tehát nyilván marad a magán.

Nekem sosem fájt a hasam, egyszer elkezdett és napokig nem maradt abba. Elmentem háziorvoshoz és úgy küldött be kórházba, hogy a számba rágta, hogy mit mondjak ahhoz sürgősségin, hogy megultrahangozzanak. Gyakorlatilag el kellett játszanom, hogy vakbelem van (persze nem volt), hogy kapjak emberi időn belül egy ultrahangot. Amire ránéztek, megmondták, hogy nincs vakbelem, őket innentől fogva nem érdekli miért fáj a hasam, felőlük lehet bélrákom is, a viszont látásra.


Azt tudom megerősíteni amit egy korábbi válaszoló írt: ha nincs pénzed magánra és nem múlik el magától vagy nem tudja egy sima háziorvos meggyógyítani, akkor egy hónapokig tartó harc vár rád az egészségüggyel és az orvosokkal (már ha nem nyúlsz ki addig).

Ja, persze készítsed a pénztárcádat is, ha bármit akarsz TB alapon, ami komolyabb mint egy fülmosás vagy szemvizsgálat :)

2019. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
77%

"Voltak évek amikor botrányok sorozata szerepelt az újságokban, hogy bevezették a kórházakban a teljesítmény volumen korláttal azt, hogy bizonyos betegszám felett nem végezhetnek el semmit akkor sem ha lenne orvos, lenne berendezés vagy ágy, mert nem finanszírozza a TB kassza."


Ma sincs ez másképp sok helyen.


"2010 után egy hatalmas adósságot vettek át"


Ami azóta is folyamatosan újratermeli magát.


"Nagy hibát követett el a kormányzat, hogy a tanárokat választotta elsőnek a béremelésekre és nem az egészségügyet."


Igazán növelhették volna mindkét ágazatban, tekintve, hogy a tanárokat is úgy becsapták, mint a sz''rt.


"de az egészségügyben hatalmas fejlesztések voltak ország szerte az elmúlt években."


2015-ben volt egy nagyobb összegű (150 milliárdos) beráházási tétel az egészségügyben, se előtte, se utána nem költöttek átlagosan többet, mint 2002 és 2010 között. Ami igazából egészen nagy szégyen, hisz azóta mennyit inflálódott a forint?


"A valóság az, hogy rengeteget fejlődött az egészségügy vidéken és Budapesten is"


Ezt valahogy senki se akarja észrevenni. Ennyi ember tévedne?


"kórházakat zártak be"


Ma is folyamatosan zárnak be osztályok és részlegek, ráadásul teljesen maguktól.


"ágyszámot csökkentettek"


Mert Orbán alatt nem csökkentek?


"fizetőssé akarták tenni az egészségügyet a magánbiztosítókkal és a kórházi napidíjjal!"


Most is folyamatosan bővül a biztosítói és magánellátási rendszer, egész egyszerűen azért, mert az emberek egyre nagyobb hányada nem akarja alávetni magát az államinak. Persze, elég szívás fizetősség tenni a dolgokat, egyből meg is szűnt a dolog, de pl. sokatmondó, hogy az orvosi látogatások száma 10 millióval csökkent az intézkedéseknek hála azután is, hogy visszavonták az egészet. Az emberek potyára jártak orvoshoz. Unatkozó nyugdíjasok és lógó diákok egyébként mai napig.

2019. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!