Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi es mekkora a magyar átlagem...

Mi es mekkora a magyar átlagember felelossege abban hogy 1989 utan sem valtozott erdemben semmi?

Figyelt kérdés

Jobban elunk, de rengeteg lehetoseg uszott el, a politikai elit nagyjabol ugyanazokbol all akikbol regen allt.


Velemenyem szerint a magyar tarsadalom nem elt az informacio es az unios csatlakozas elonyeivel, a mentalitas a regi stb.


2019. okt. 25. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A magyar átlagember felelőssége 1 a több tízmillióhoz. A felelősség eloszlik. Le kellett volna váltani az elitet 90-ben, sok kivégzéssel, az utódok azonban megegyeztek velük. A demokráciában meg úgy verik át a pártok a szavazókat, ahogy akarják. Lásd Karácsony megválasztása, aki azt sem tudja, hol van Csepel...
2019. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

#1

Na éppen ez a baj, hogy ugyan kinek kellett volna leváltania az addigi elitet? Már magát a Magyar Köztársaságot is Szűrös Mátyás, az MSZMP egyik főembere kiáltotta ki '89 október 23-án.

Egyszerűen volt egy nagy tömeg, amit az addigi komcsi vezetők uraltak. Saját magukat váltották volna le?

2019. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Nagy...
2019. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
#2 igen, saját magukat váltották le, a sajàt embereikre, mint pl orbán, gyurcsány, fidesz, maszop.
2019. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Mszmp eltűnt, mi lett belőle?


A kisztitkárok orbán, lázár, stb pártot alapítottak soros pénzén és vitték tovább az mszmp hagyatékát.

Jelenleg több kommunista ül a parlamentben mint 40 évvel ezelőtt.


Az ügynökaktákat azóta se merték nyilvánosságra hozni hiszen a fél rezsim valamilyen utolsó mocsok volt abban a korban. Lásd kaposvári polgármester a saját testvérét is elárulta, ilyenek alkotják jelenleg a fideszt.


Szokták mondani "30 évvel ezelőtti orbán most saját magával harcolna" ez annyiban nem igaz hogy akkor is csak hazudta a nagy antikommunizmust, szépen színészkedett hogy a bukott kiszből jól jöjjön ki.

2019. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nem sok minden változott akkor fogalmad sincs arról hogy mi volt előtte. Alapjaiban változott meg az élet.

Utólag könnyű okoskodni, pláne így tudatlanul, mint te. AKKOR viszont annyit lehetett látni hogy vagy megegyeznek a komcsikkal és akkor békés lesz az átmenet, vagy akár polgárháború is kirobbanhat. Honnan tudták volna hogy 1994-ben nem végleg kiesnek a kommunisták a parlamentből hanem hogy kormányra juttatják őket? Hogy a rendszerváltó antikommunista SZDSZ elárul mindent a hatalomért és melléjük áll?

De megfordítva is nézhetjük. Ha 1984-ben volt annyi támogatója az mszp-nek hogy kormányra szavazzák őket, akkor 4 évvel előtte tuti nem engedtek volna békés hatalomátvételt ha nincs kiegyezés a komcsikkal.

Egyszerűsítek neked. A választás a béke és a vérontás között volt. Csak azért okoskodhatsz most arról hogy jól döntöttek-e akkor, mert így döntöttek.

2019. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Előzőhöz: honnan tudhatták volna? Hát például van aki gondolkodik..


Igen kérdező, van felelőssége a magyar átlagpolgárnak, mégpedig nagy. Csak a dolog kicsit bonyolultabb, sem hogy ilyen egyszerűen elintézhető lenne. 1989 után szabd választások lettek és nem volt kényszerítő hatalom. Tehát az embereknek félelem nélkül lehetett volna elgondolkodni azon, mit akarnak. Csakhogy az átlagembert nem foglalkoztatja a politika, mert nem tudja, hogy a politika maga a mindennapi élet. Tehát a felelőssége annyiban mégsem kérhető számon, hogy aki nem tudja mik a lehetőségek, azt nem is lehet erről kérdezni.

Valódi és nagyon nagy felelőssége az értelmiségnek van. Ez a réteg hivatalból kell, hogy értse, átlássa a folyamatokat, ennek a rétegnek kötelessége látni a következményeket, mert ha nem, akkor nem értelmiség.

Csakhogy ők is emberek, meghasonlottak közölük sokan. Mert nem könnyű ám feldolgozni korábbi múltunkat, mikor feladtuk függetlenségünket némi alamizsnáért. Ezt utólag úgy lehet feldolgozni, ha azt mondja az illető, kényszerítették. Pedig nem.

Szóval ez sokkal bonyolultabb kérdés, és nem lehet igennel és nemmel válaszolni rá, továbbá a 10 millió embernek 10 millió féle felelőssége van.

2019. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!