Megfog ugrani a diploma értéke és a diplomások fizetése?
Az új jogszabályi változások miatt akár 40%-al kevesebben jelentkezhetnek jövőre egyetemre. Forrás:
Igen, de csak 4-5 év múlva.
Majd a gazdagok mennek egyetemre, a szegények meg az összeszerelő üzemekbe szalagmunkásnak. A társadalmi különbségek tovább nőnek.
A kötelező nyelvvizsga éppen olyan mint az érettségi kötelezettsége.
Ugyanúgy bárki jelentkezhet egyetemre aki érettségizik, mint ahogyan bárki leteheti a nyelvvizsgát ahhoz hogy felvételizhessen. Egyik sem kötelező, aztán még sem sírsz amiatt hogy jaj, mennyivel kevesebben jelentkezhetnek egyetemre amiatt hogy előtte muszáj leérettségizniük.
2 évvel ezelőtt vezették be ezt a szabályt. Az, aki az általános iskola 4. osztályától kezdve tanulja a nyelvet, majd 4 évet a középiskolában és 2 éve volt a nyelvvizsgára, de nem volt rá képes hogy megcsinálja - az mégis hogyan tudná megcsinálni amikor az egyetemen ennél sokkal többet kell más tárgyakból megtanulnia félévente?
Tudod hogy eddig mennyi embert nem vettek fel az egyetemekre a jelentkezők közül? Hogy akiket felvettek azoknak mekkora része volt aki pont amiatt nem szerezte meg a diplomáját, mert nem volt meg a nyelvvizsgája?
Hát most ha kevesebben fognak jelentkezni mert nem voltak képesek 2 év alatt nyelvvizsgát tenni - akkor azon kevesebbek közül fognak ugyanannyit felvenni az egyetemekre, mint korábban.
Csak most nem lesz köztük olyan aki kizárólag a nyelvvizsga hiánya miatt ne szerezhetné meg a diplomáját.
Folyamatosan romlik az egyetemet végzettek bére. Miért lenne növekedés? Kevesebben végeznek?
A papír már csak állami szektorban fontos. Mindenki más csak a tudás alapján alkalmaz másokat. Papírt az utolsó cigó is tud szerezni.
Kedves 1. válaszadó! Én nagyon nehezen tanulok nyelveket. Tankönyvből 16 évig tanultam németül, 3 mondatot tudok elmondani, "Noch ein Bier bitte" / "Willst du 'Fick dich' zu mir sagen Herr General?" (ami egy techno szöveg) / "Ich habe meine Schülertagebuch zu Hause gelassen"
Az egyetemi évek alatt az utcán laktam, mert nem volt pénzem lakbérre (január-februárban).
Tehát Zéró nyelvtudással és Zéró pénzzel mentem egyetemre. Első 3 félévben évfolyamelső voltam. Olyan gyenge volt a műszaki egyetemen a matek, hogy tanulni sem kellett vizsgára és 4es 5ös lett minden ZH, minden vizsga.
Aztán 3 hónapra kimentem külföldre és ott kint megtanultam angolul és leraktam egy középfokú nyelvvizsgát. A bölcsész szintű nyelvoktatás a nyelvhasználat oktatás helyett számomra semmit nem ért. Csak elvette az időt és stresszt okozott. A nyelvet én csak természetes közegében tudom megtanulni, nem könyvből, meg nem magyar nyelvű tanártól, meg nem táblázatokból.
4.6 volt a záróvizsgám és szigorlataim is 4-5-5. Szóval nem mondanám, hogy nem voltam egyetemre való. Igaz nem rúgtam be minden nap és rongáltam az utcán, mint a szaktársaim, akiknek volt nyelvvizsgájuk és A8assal jöttek elsőben koliba... De volt helyette kitartásom és tanulni akarásom. Ezek sokkal erősebbek a státusznál.
Ma meg már nem mennék egyetemre. Duális képzésre mennék cég segítségével és sokkal előbb el tudnék kezdeni szakmába illő és fontos dolgokat tanulni, nem úgy, mint az egyetemen. A műszaki egyetem tárgyainak 60% kuka, 20% kötelező és napi szinten szükséges, 20% fakultatívan jópofa, de sosem kellett használni. Azt a 40%ot MIT-s youtube videókról meg lehet tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!