Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hibáztatják sokan...

Miért hibáztatják sokan Gyurcsányt a devizahitelek miatt, amikor azt 2001-ben vezették be?

Figyelt kérdés
1998-tól 2002-ig nem Gyurcsány volt hatalmon, hanem valaki más... márpedig a devizahitelt azt 2001-ben vezették be. Mégis mindenkinek Gyurcsány jut róla eszébe, holott köze nem volt hozzá.
2019. szept. 28. 17:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

Mert pl. 2004-ben még a devizahitelek részaránya 25% volt az összes hitel közül, 2008-ra már 70% fölött volt.

[link]


Köze nem volt hozzá? :D [link]

nem furcsa, hogy pont az ő regnálása alatt futott fel a nagy hitelőrület?


Nem a bevezetéssel van a gond, más országokban is volt, pl. Lengyelországban is de érdekes módon bár ott 4-szer annyi ember él mégis kevesebb volt az összes felvett devizahitelük mint a magyaroknál.

A gond ott volt, hogy olyan volt a szabályozás, hogy a devizahiteleket érte meg felvenni nem a forintot,

a gond ott volt hogy folyamatosan ment a vetítés, hogy nemsokára nálunk is euró lesz, így még aki esetleg gondolt is az árfolyamkockázatra az is megnyugtathatta magát, hogy ez csak pár évig áll fenn, mert nemsokára ő is euróban fogja kapni a fizetését.

2019. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

2006 után az USA-ból indult a bankválság. Lehetett tudni, hogy minket is el fog érni. 2001-ben ezt még nem lehetett tudni.

2007-ben viszont a bankárok sem figyelmeztettek senkit sem, tehát totál hülyeség a hitelfelvevőt hibáztatni. Persze miért is figyelmeztettek volna, hiszen nem is volt semmilyen deviza a valóságban, ezért kaszáltak rajta nagyon nagyot.

2019. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem kellett volna felvenni! Ha valaki rossz üzletet kötött, az legyen egyéni szoc. probléma, és nem az államtól kell várni a segítséget, mert ez már nem szocializmus.

Nem beszélve arról, hogy a devizahiteleket forintosították. Vannak olyanok akik ennek ellenére 6+ éve semmit nem fizetnek, nyilván azoknak felmondja a szerződést a bank és árverésre adják. Akkor meg brühühü meg nyenyere. Meg Otthonmentők, meg Éli (most a rendes nevét nem tudom annak a hosszúhajú srácnak)

Ezt minden generáció eljátsza, hogy azt hiszik nem kell visszafizetni a hitelt. Voltak a devizások, most meg majd lesznek a CSOKosok.

2019. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5%
Senkit sem köteleztek arra, hogy devizában vegyenek fel hitelt, aki így tett, az magára vessen, nem az államot kell hibáztatni a saját hibáinkért.
2019. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#11 "Mert pl. 2004-ben még a devizahitelek részaránya 25% volt az összes hitel közül, 2008-ra már 70% fölött volt."

Nem jók az adataid. Nézd meg a ksh oldalán:

[link]

2004-ben volt először annyi devizahiteles hogy mérhető legyen a számuk, 27 986 ilyen hitel volt az összes lakáshiteles között, a 705 940-ból. Ez csak 4% volt. 2005-re lett 10% körüli és 2008-ra érte el a 43%-t.

2019. szept. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező

Látom az igyekezetet, hogy megpróbáljátok elővenni a már régen túltárgyalt ügyeket amikbe már sokszor belebuktatok - hátha van aki még nem hallotta a sztorit, de van aki viszont már igen és az bizony ismét megcáfol téged.

"1998-tól 2002-ig nem Gyurcsány volt hatalmon, hanem valaki más... márpedig a devizahitelt azt 2001-ben vezették be. "

A devizahitelezésről szóló törvény uniós kötelezettség volt, hiszen a csatlakozással minden uniós állampolgárnak joga lett Magyarországon befektetni, beruházni - a saját pénzével. Vagyis joga kellett legyen ahhoz, hogy itt devizában vehessen fel hitelt, mert itt kell neki a beruházáshoz, ügylethez és a saját pénze kintről keletkezik devizában. Mivel Magyarország is csatlakozni akart így a magyaroknak is meg kellett adni ezt a jogot, ha külföldön dolgoznak és más pénzben kapják a jövedelmüket, akkor ahhoz szabva vehessenek fel hitelt.

Amúgy a törvényt hozták meg 2001-ben, bevezetni 2002 januárjával vezették be. A választások áprilisban voltak, tehát a fidesz kormánynak maradt 4 hónapja hogy a bevezetett törvényre hatása lehessen - elméletben, hiszen a választási kampány miatt a tavaszi parlamenti ülésszak nem is volt.

Devizahiteleket ennek megfelelően csak azok vettek fel akiknek devizában keletkezett a jövedelmük vagy azt hozták magukkal. 2004-ig ingatlanra nem is vették fel az emberek, hisze ott volt az államilag támogatott forint lakáshitel helyette maximálisan 6% kamattal.

Csakhogy a 2004-ben regnáló ballib kormányzat ezt a lakáshitelezést megszüntette és mivel addigra a gazdaságban már rossz folyamatok indultak be a tehetségtelen gazdaságirányításnak, alkalmatlan kormányzatnak köszönhetően, a forinthitelek kamatai megint felfele mentek.

Gyurcsány volt akkor hatalmon már amikor ez végbement és beindultak a devizaALAPÚ hitelezések. Gyurcsányodnak és kormányának utána volt 4 éve, közben egy választással, hogy foglalkozzon a kérdéssel, de nem tette. Neked meg az a 4 hónap üti a szemedet ami alatt a fidesz nem hozott olyan rendelkezéseket amivel megvédte volna a hitelt felvevőket évekkel később az akkori kormány helyett?

Gyurcsányodat többször figyelmeztették a devizahitel állomány növekedésének veszélyeire. Az Európai Központi banktól, az imf-től és az EU gazdaságirányításától is érkeztek figyelmeztetések - de nem tettek semmit.

Gyurcsányodnak volt hozzá köze egyedül, nem másnak. Köszönheted neki!

2019. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

3-an hibásak: a felvevők, mert nem tájékozódtak, a bankok, mert nem tájékoztattak és a mindenkori kormány, ahonnan reagálni kellett volna. Ilyen alapon minden devihahitel törlesztését harmadolnám a felek között.


2001-ben megalkották a törvényt, de egy értelmes kormánytagnak nem jutott eszébe, hogy fékeket és ellensúlyokat tegyenek bele, úgymint tájékoztatási kötelezettség, árfolyambiztosítás, jövedelmi minimumok stb.

Elég sz'r kifogás az eu egy hanyag törvényalkotásért.


Gyurcsánynak olyan szinten volt köze hozzá, hogy ő sem vette kezébe a dolgokat és vizsgálta felül a tv.-el való visszaéléseket a bankok részéről.

2019. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%

Ha ma bemegyek egy bankba és devizahitelt szeretnék, azt mondják nem jobb egyik devizában eladósodni mint a másikban. Ezt kellett volna mondani akkor is amikor felvettük a devizahitelt, csakhogy akkor még azt mondták, hogy "a hosszabb lejáratú hitelt felvenni szándékozók nyugodtan választhatják a pénzintézetek által kínált devizaalapú hitelkonstrukciókat is; a hitel futamideje alatt a hitel törlesztési terhét jelentősen és tartósan megnövelő árfolyammozgás valószínűleg nem lesz."


A kormányt amiatt hibáztatom, hogy miért nem üldözi az ilyen hazug csaló cégek vezetőit, akik gyémántként értékesítik a bóvli üveggyöngyöket.

2019. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 szántóvető ***** válasza:
0%

"3-an hibásak: a felvevők, mert nem tájékozódtak"-dehogynem,csak a bankban rábeszélték őket.mert ez lesz a legjobb,frankban eladósodni.az ember nem abból indul ki hogy át akarják verni.sőt,sehol nem verik át európában.nem is hagyná az épp aktuális kormány.

" a bankok, mert nem tájékoztattak"-dehogynem!tájékoztattak,csak szándékosan rosszul.és felelős még mindig nincs,élik az letüket vígan tovább.sőt,mostanában tele van ilyen jellegű reklámmal a tv.banki ügyintáző aki elmeséli hogy mennyire szeret segíteni az ügyfeleknek,szívén viseli a sorsukat stb.az összeset el kell számoltatni mert meglopták az ügyfeleiket.

" és a mindenkori kormány, ahonnan reagálni kellett volna."-na igen.viszont mindegyik kormány tesz az emberekre és a multik hátsóját nyalja,miközben világrekord mértékű áfával agyonadóztat és nem hagy élni.teljesen mindegy hogy kisvállalkozó vagy egyszerű munkavállaló vagy.

2019. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!