Az embereknél miért csapja ki a biztosítékot, hogy ha valami a történelem, kükönösösen a régi történelem oktatással szembe megy?
Ezek nem 10 meg 100 éves adatok, ezek 1000 éves adatok.
Az elmúlt 10 évben sok újat nem fedeztek fel a történelemben.
Maximum azt hogy volt egy-egy törzs / falú egy autópálya útvonalában.
A nagy birodalmak mint Római, Bizánci, Farank akik akkor voltak azoknak van írásos fen maradása is.
Innen lehet tudni, hogy 798 -ban látszólag az avarok / kavarok behódoltak a frank birodalomnak de 801 -ben fellázadtak, 805 -ben pedig kivégezték az avarok vezetőit, és frank birodalom része lett.
Nagy magyarkodásban nem ártott volna megtanulni magyarul írni.
A hunok, magyarok és avarok távolról sem egyek. A sztyeppei népek gyakran alkottak törzsszövetségeket, ahol egy birodalom alatt egyesültek külömböző nyelvű és rasszú emberek. Nem kizárt, hogy a magyarok is részei voltak a hunoknak, de ez kb semmit sem jelent, ugyanis gótoktól kezdve az asszírokig még számtalan törzs oda tartozott. Ha az eredeti hunokról, a Xiongnuról beszélünk, akkor már ott megdőlt a visszatéréses elméleted, ugyanis a Xiongnu (ejtsd: hunnu) nép Közép - Ázsiából származott és kezdetekben full - mongoloid nép volt. Később persze csatlakoztak hozzájuk mások is. Tehát akkor el kéne dönteni mit is akarsz. A magyarok magyarok, egy uráli nyelven beszélő kevert népcsoport voltak.
A magyarok előtt itt Morva KIRÁLYSÁG, Bolgár BIRODALOM és frank BIRODALOM is volt. Segítek, a nagybetűs szavak az ÁLLAMformát jelölik. Érted már? Ugyanakkor azt sem hiszem, hogy annyira büszkének kéne lennünk ezekre a "kalandozásokra", képzeld el ezt úgy, hogy olyanok voltunk nekik, mint nekünk a mongolok. Te eléggé úgy beszélsz, mintha azt akarnád sugallni, hogy ez mindegy, mert ők "alsóbbrendű" emberek voltak. Ilyen ember ne sajnáltassa már magát.
De az egy tény hogy a hunok és a magyarok nagyon hasonlóak voltak ezért:
„A hun–magyar rokonság kérdése számos szempontból értelmezhető. A rokonság ugyanis vonatkozhat magára a népre (a történeti forrásokban megőrzött hagyományra, illetve a nép genetikai összetételére), a nép által beszélt nyelvre, vagy az általa képviselt kultúrára is (ezek alapján lehet vizsgálni a hagyománybéli, genetikai, nyelvi, kulturális rokonságot). ”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!