Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tegyük fel, hogy a 332 forinto...

Tegyük fel, hogy a 332 forintos euró árfolyam miatt lemond a miniszterelnök. Mi lesz utána?

Figyelt kérdés

A Fidesz 10 évvel ezelőtti nyilatkozataira hivatkozva felvetődött, hogy a 330 forint feletti euró árfolyam miatt Orbánnak le kellene mondania.


Mit vártok ettől, milyen hatással lenne a lemondása az árfolyamra a lemondása?


Tegyük fel Orbán annyira megvilágosodik, hogy nem csak lemond, hanem új választásokat is kiírnak. Melyik párt nyerné ezeket a választásokat és mondjuk 1 éven belül egy ilyen helyzetben a a forint gyengülését vagy erősödését várjátok?



2019. aug. 31. 10:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Euróban kapom a fizetésem, melyet itthon költök el. Hol érdekel szerinted az árfolyam? Nekem pont jó így.
2019. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 mindentudó99 ***** válasza:
35%
100 szor kitargyalt téma hogy senki nem mondta hogy le kell mondani 300 as eurónál.
2019. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%

#2 "mi alapján duplázódna a rezsi, ha most is sokkal többet kell fizetni érte mint ahogy a piaci ár indokolja? És miért feleződnének a fizetések? Ha ittmaradtak volna a fidesz posványából menekülő munkavállalók, akkor is munkaerőhiány lenne, csak kicsit kisebb, sőt a fidesz gazdaság visszafogó működése hiányában lehet akár nagyobb"

Tudom hogy rövid a választói emlékezet, ezért akkor felelevenítem neked a valóságot, amit láthatólag szeretnél átírni.

A rezsi díját korábban MINDEN évben úgy állapították meg, hogy abban benne volt az infláció miatti emelkedés ÉS az a garantált haszon amit szerződésben biztosítottak a ballibek a privatizációkor ezeknek a cégeknek. Vagyis MINDEN ÉVBEN emelkedtek a rezsiköltségek, akkor is amikor megfizethetetlen volt már az emberek jó részének. Ezért volt annyi rezsitartozás - ma alig harmad annyi van, mint 2010-ben volt.

A rezsiköltségeket nem a világpiaci át határozza meg, mert az a gz ami a gáztározóból hozzád megy azt nem most veszik meg a piacon, hanem hosszútávú szerződéssel vásárolták meg. Még az első ballib kormány 1994-1998 közötti ciklusa alatt, 1995-ben kötöttek 20 éves szerződést az oroszokkal pl. a gázról. Olyat amire a gatyádat ráfizetted előtte is meg 2015-ben is úgy lett volna, hiszen a szerződésben vállalták, hogy évente mennyi gázt vesz meg az ország, amit akkor is kifizet a végén ha nem használtuk el. Még 2 évvel később is azt a gázt használták a magyar háztartások amit a szocik szerződtek le akkor, mert szerencsére Orbánék újra tudták tárgyani a szerződést (nyilván Paks II-nek köszönhetően is) és nem kellett kifizetni a fennmaradt mennyiséget, hanem a szerződés szerinti áron felhasználhattuk. Idén télen már bizotsan az új szerződés alapján kapjuk a gázt, lehet már az előzőn is, ezt nem tudom. De azt is már a 2015 után megkötött szerződés szabályozza és nem a mostani piac.

A rezsicsökkentéskor az volt a sirám, hogy túl alacsony lesz az ár, csődbe mennek a cégek, nem lesz pénz karbantartásra és elküldik a dolgozókat. Most meg azon sírtok, hogy miért nem lett még kevesebb?

Mivel a 2010-es kormányváltás előtt 10,5%-os munkanélküliség volt, igen vicces azt olvasni, hogy szerinted akkor is munkaerő hiány lenne ha maradnak a ballibek. Nem lenne. Magasabb lenne a munkanélküliség még annál is, mert tömeges lett volna a devizahitelesek kilakoltatása és elszegényedése, tömegesen mentek volna csődbe cégek, szűntek volna meg még munkahelyek, hiszen nem lett volna vásárló akinek eladják a terméküket, szolgáltatásukat. A ballib kormányzat 2002-ben egy nagyon jó államháztartást, jó gazdasági helyzetet vett át és 2004-től hozzáfértek az eu-s pénzekhez is. A gazdaság mégis visszaesett, a költségvetés egyre nagyobb hiánnyal küzdött, 2006-ra már el kellett hazudni az adatokat az eu és a magyar választók előtt is. A válság meg csak 2 évvel utána jött.

Tudod mi lenne most itt? Újabb imf gigahitel miatt magasabb adók, megvont támogatások, tömegek kapnának segélyeket. Magas munkanélküliség lenne, az egyetlen gazdasági pörgést a migránsok ellátása, oktatása, kiszolgálása jelentené, meg az, hogy minden lakásban ők laknának, a magyaroknak meg nem lenne helye, mert az állam többet fizetne a bérbeadóknak, mint amennyit te meg én fizetni tudnánk egy bérlakásért. Csak nézd meg mi van máshol, nem kell találgatni, ezek tények.

2019. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
Majdnem, mint oroszhonban: látszatra leváltják a Vezírt, de a háttérben ő marad a kormányos.
2019. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

"Euróban kapom a fizetésem, melyet itthon költök el. Hol érdekel szerinted az árfolyam? Nekem pont jó így."


Az egy dolog, hogy neked így jó, de a legtöbben mégis forintban kapják.


Amúgy te se lehetsz egy észlény, ha itthon költöd el, amikor odakint már szinte minden olcsóbb..:D

2019. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

Azért nem ártana megnézni más országokat is a nagy zorbánozás előtt.

A cseh korona árfolyama is gondolom Orbán meg a fidesz miatt gyengül július eleje óta,

[link]

vagy a norvég korona is miattuk gyengül azóta.

[link]

2019. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%

#13!


"Tudom hogy rövid a választói emlékezet, ezért akkor felelevenítem neked a valóságot, amit láthatólag szeretnél átírni."


Ezt mondjuk pont az agyzsibbadt egybites fideszesek kellene mondanod, nem annak ,aki szintjük felett áll.

2019. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

#17

Nosza, ha valami szerinted nem stimmel, máris cáfolhatod. Nem a fideszesek állításaival van a baj, hanem éppen a tiétekkel - pont ezt mutattam meg.

2019. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

Ha úgy adódna, akkor is 2022 után 3 évig még nem sok minden változna elvileg. Matolcsyt újabb 6 évre nevezték ki, ő pedig egyet jelent a nagyon alacsony kamatkörnyezettel. Ösztönzi a hitelfelvételt, eladósodást, csökkenti a megtakarítási hajlandóságot, a megtakarítások elolvasztásával.

Ami érdekes lesz, hogy most egy olyan fordulóponthoz értünk, amikor a lakosság nagy része már komolyan gondolkozik azon, hogy inkább Euróban tartsa a megtakarításait (aki éppen nem már ingatlanban tartja).

Ez akkora további lökést ad a forint romlásának, hogy mindenképpen be kellene avatkoznia. Ha ezt meglépi és jelentősen emeli a kamatokat, akkor javulni fog a Forint, az ingatlan árak elkezdenek esni, minden másnak is csökkenni fog az ára, ez egy-két évig tart, majd egy másik kb. 3 éves idő intervallumban elkezd felpörögni a fogyasztás és ezzel a gazdaság. Lehet, hogy ez a stratégiája.

2019. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

#19 Aprócska bibi az elméletedben, hogy soha nem látott mértékű ma a lakossági megtakarítás mértéke, annyi állampapírt vásárolt már a lakosság, hogy háromszorosan meghaladta a tervezett mennyiséget (még akkor is ha ebben van rengeteg más befektetés is nem csak egyéni megtakarítás). A lakosság a pénzét nyugdíj előtakarékosságra fordítja és ingatlanba fekteti, meg stabil, biztonságos és a banki kamatoknál magasabb hozamú állampapírokba. A legjobb befektetések.

A kimutatások szerint egyértelmű, hogy bár nőtt a lakosság bevétele és többet is költenek, de sokkal megfontoltabban és nagyobb a megtakarításuk, mint korábban.

2019. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!