Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar klímapolitika mennyir...

A magyar klímapolitika mennyire számít korszerűnek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 23:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
A honfoglaláskor még az volt, most már rá férne egy kis fazonigazítás...
2019. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha korhoz kéne viszonyítani, akkor olyan 1900-as évek eleje. Tudod, amikor még senki nem érdekelt a klíma, mivel így viselkedik a kormányunk most is.
2019. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem is tudtam, hogy van ilyen. Elvégre az csak valami balliberális vagy ami még rosszabb: zöldpárti huncutság.
2019. aug. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

A magyar klímapolitika nem csak korszerű, de ráadásul be is tartja az ország amit vállalt és nem csinál olyan ostobaságot, mint pl. a németek, akik úgy küzdenek a klímaváltozás ellen hogy most sokkal nagyobb a CO2 kibocsátásuk, mint pár évvel ezelőtt volt - és ezzel távolabb kerültek a klímapolitikai vállalásaiktól, mint akkor voltak amikor vállalták.

[link]

2019. aug. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tgt ***** válasza:
22%
A magyar klímapolitika azt jelenti, hogy megvétóztuk a Eu-s klímamegállapodást, amely 2050-re karbonsemlegessé tette volna az Európai Unió tagországait.
2019. aug. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországnak elég ha arányosan annyit vállal, amennyi a részesedése a globális szennyezésből. Ha megnézünk gazdag nyugati országokat, hiába fejlett a klímapolitikájuk, így is több üvegházhatású gáz bocsátanak ki, mint amennyivel nagyobb a lakosságuk. Az anyagi lehetőségeik sokkal többet engednek meg, könnyebben tesznek ígéreteket is.
2019. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tgt ***** válasza:
100%
Az európai országok vállalták volna, hogy 2050-ig megvalósítják, hogy csak annyi üvegházhatású gázt bocsátanak ki, amennyit semlegesíteni tudnak. Ez egy lehetőség lett volna a klímakatasztrófa késleltetésére, a káros folyamatok lassítására. Magyarország ezt az egyezményt torpedózta meg, és ez történelmi bűn.
2019. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

#7

Magyarország eddig is teljesítette amit vállalt - míg pl. a németek, akik annyira aláírták volna ezt az újabb egyezményt, azok meg nem.

Mégis mi a fene tartja vissza a nyugati országokat attól hogy egyezmény nélkül is megtegyék amit az egyezményben vállaltak volna?

Vagy szerinted ők csak akkor hajlandóak tenni valamit ha azt egy egyezményben aláírják?

Ha egyedül Magyarország nem írta alá és miatta nem lett meg az egyezmény, attól még a többi 27 tagállam miért ne tehetné meg magától, egyezmény nélkül ugyanazt? Akkor csak az hiányozna amit Magyarország így nem vállalt be.

Ez a szöveged olyan, mintha be akarnád adni, hogy azért nem lesz világbéke, mert Burundi nem hajlandó aláírni az egyezmény. És? Ki nem sz*rja le? Ha a többiek megegyeznek akkor kénytelen lesz ő is békében nyugodni és ennyi.

2019. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 tgt ***** válasza:
60%

Fontos lett volna, hogy az európai országok közösen kötelezzék el magukat az elkövetkezendő harminc évre, hogy csökkentik az üvegházhatású gázok kibocsátását. Persze, bármelyik ország önként is vállalhatja, de a közös megállapodással elkerülhető, hogy egymásra mutogassanak, hogy ha te nem vállalod, akkor én se, mert nem akarok hátrányba kerülni, stb.

Ha pedig Magyarország olyan jól áll ebben, miért is kellett megtorpedóznia az egyezményt?

Na mindegy, ez a hajó elment.

Éljen Orbán Viktor! Éljen a szendioxid!

2019. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

#8

"Magyarország eddig is teljesítette amit vállalt"

Ez elég nevetséges, mivel ezzel pont az mondod, hogy ne vállaljon valamit, ha nem akarja teljesíteni, mivel akkor ugyancsak igaz az általad mondott állítás, miközben nem egy olyan témáról van szó, ami kedv kérdése.


"Mégis mi a fene tartja vissza a nyugati országokat attól hogy egyezmény nélkül is megtegyék amit az egyezményben vállaltak volna?"

Ezzel azt érték el, hogy ez EU-ra egységesen ne lehessen törvényeket hozni, mivel Magyarország nem egyezett bele.

A törvény pont egy kényszerítési eszköz, amivel el lehet érni, hogy a cégek is tegyenek valamit a klímavédelemért, mivel ellenkező esetben rosszul járnak. Ha ez nem történik meg, és csak szóban kérik, akkor valószínűleg nem változik semmi, mivel profit orientáltak.

Továbbá az egységes fellépés nem csak belül, de kívül is eredményesebb lenne, mivel az EU önmagában nem tudja megmenteni a Földet, viszont egységesen el tud érni változtatásokat Kínánál, Oroszországnál vagy az USA-nál.

2019. aug. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!