Miért utálják sokan a Fideszt annak ellenére, hogy a Fidesz az egyetlen nemzeti és keresztény értékeket képviselő kormány?
Mert a politika olyan, mint a foci!
Mindenki ért hozzá! Sőt mindenki jobban tudja....!
Legalábbis az egésznek azt az egy ezrelékét amiről nyilatkoznak!
A gazdaság többi részéről meg halvány segéd fogalmuk sincs! Még a saját háztartásuk vezetéséről sincs fogalmuk sem. Azt is az asszony csinálja - ők meg szidják szegényt....
Gondolj bele hogy Mátyás királyt mennyire istenítik most. Épített és felújított, behozott új kultúrát és népet, megnövelte a jövedelmét.
Na és akkor mennyire utálták mert adókat vetett ki, abból épített magának egy második várat, meg egy marha nagy sereget, a felesége kapott egy templomot, az emberek meg kukoricán éltek.
#35 "Alkotmány módosítás,választási törvény módosítás,magánnyugdijpénztár államossitás,függyetlen sajtó és média megszüntetése,kisvasút,devizahitel átváltás ,túlóra törvény de lehetne még sorolni."
Igen, szépen felsoroltad az ellenzéki média szokásos hazugságait.
Ezzel szemben a valóság pedig ez: az alkotmányt nem módosították, hanem végre megcsinálták az új alkotmányt, amit a rendszerváltás óta, az első 190-es szabad parlament felállása óta minden kormányzatnak meg kellett volna csinálnia - csak eddig nem sikerült.
A választási törvény módosítása is már 20 éve volt a választók és különböző parlamenti pártok követelése - hogy neked nem tetszik mert azt hiszed hogy emiatt nem a kedvenceid vannak kormányon, az más kérdés.
A magánnyugdíj pénztárakat nem államosították, élnek és virulnak, nyugodtan tehetsz be hozzájuk pénzt - ha van miből. A kötelezően levont nyugdíjjárulékod nem megy már kötelező magánnyugdíj pénztári tagként oda, mert bebizonyosodott amit már a rendszer bevezetésekor előre megmondtak nemzetközi (nem fideszes) szakemberek, hogy fenntarthatatlan lesz és működésképtelen. Bajnainak 2009 végén rendelettel kellett megengednie az akkor épp nyugdíjba menőknek, hogy visszaléphessenek az állami rendszerbe büntetés nélkül, mert kevesebb volt a nyugdíjuk a magánpénztári tagságukkal, mint a társaiknak akik még maradtak az állami nyugdíjrendszerben. Az ország költségvetésében 13 év alatt közel 3000 milliárdnyi államadósságot okozott és mint a pénztári befizetések hasznának kiutalásakor kiderült (ha volt már előtte munkaviszonyod akkor neked is elküldték azt a pénzt amit a nyugdíjpénztár infláció felett ki tudott a számládon termelni), hogy még aki átlagbért keres, annak sem érte meg. A kifejezetten magas keresetűeknek volt esetleg némi haszna, de azt meg a rendszeresen bekövetkező válságok mindig lenulláznák. Rokonom az átlagfizetés háromszorosát kereste akkoriban, de neki a válság miatt pontosan annyi volt a haszna a számláján 13 évnyi befizetés és hozzáértő befektetések után, mint az alig 3 évvel korábban munkába állt fiatal ismerősünknek fele akkora fizetéssel. Az emberek többsége jobban járt azzal hogy újra az állam a felelős a teljes nyugdíjér, mert egyrészt aki jól keres, mint rokonom, az nyugodtan tud most is nyugdíjpénztárba félrerakni százezreket, másrészt meg a kötelező magánpénztári rendszerben is az állam adta volna a nyugdíjad 70%-t. Ha a költségvetés sz*rban van az eladósodottságtól, mint a ballib kormány alatt, akkor bizony nem segít, hogy a nyugdíjad 30%-os része után sikerült-e ahhoz képest 35 vagy 40%-nyit kitermelned a magánpénztáraddal, ha a nagyobbik részt meg nem tudja fizetni az állam mert csődbe megy.
Mit nevezel te független sajtónak, médiának? Mert ami nem mocskolja a kormányt, azt ugyebár automatikusan kormánypropagandistának nevezitek, aki meg fideszfóbiás, orbángyűlölő, azt meg bocs, de én nem tartom függetlennek. Van "független" média, scak kevés, mert nem erre van igény az emberekben - ilyen az info rádió például. Ha arra akartál volna célozni, hogy az ellenzékieknek nincs médiája - hát van. Nagyon sok és jelentősebb a fogyasztóik száma, hiszen míg az ellenzékiek alapból elutasítanak bármilyen szerntük kormánypropaganda médiát, addig a fideszre szavazók mindent fogyasztanak. Nézik az rtl klub híret, az atv-t, olvasság az indexet stb. stb.
A devizahitelekkel annyi a problémád gondolom, hogy az állam nem adott annyi pénzt mellé, hogy a devizahitelesek pont olyan jól járjanak vele mint hitték amikor aláírták a szerződésüket. mert a devizahitelek "átváltásakor" csakis úgy lehetett volna mást csinálni ha a többletet beleteszik a költségvetésből. Melyik adót kellett volna megemelni hozzá szerinted? Vagy melyik beruházást kellett volna inkább nem megcsinálni, hogy a devizahiteleseknek oda lehessen adni azt a pénzt? Kinek a fizetését nem kellett volna emelni, hogy a devizahitelesek pénzt kaphassanak még? Mert a költségvetésből ha valamit adsz azt csak más rovására teheted meg. Már bocs, de mivel én nem vettem fel devizahitelt, így nem is akarom, hogy nekik minden tévedésüket kiegyenlítse az általam is befizetett adó. Segíteni kellett nekik - ez is rengeteg pénzbe került. De a minimum az, hogy ne járjanak jobban mint azok, akik megfontoltabban inkább a drágább forint hitelt vették fel.
A túlóra törvényt meg már szerintem nem kellene lobogtatni. Szeptember kezdődik, vagyis az évnek letelt 8 hónapja. sehol nem tudtatok felmutatni olyat akit akarata ellenére túlórára kényszerítettek volna, vagy ahol jaj de rossz lenne a törvény módosítása miatt. Azt történt amit az elején is megmondtak - aki akar, az most legálisan végezhet ennyi túlórát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!