Gyurcsány a főellenség?
Azt tudom mondani amit az első.
Gyurcsány 5 évig sem vezette az országot!
Orbán már 10 éve + 4év (1998-2002)
Kinek van nagyobb felelőssége?
Hát igaz ami igaz, olyan hiteleket vett fel, amit lényegében még pár évtizedig nem tudunk visszafizetni.Tehát ja, elég nagy arányban tehet a mai gazdasági helyzetről.
(mondjuk azt nem értem, hogy miért nő a szavazóköre, amikor egyszer már nagyon világosan bizonyította, hogy teljesen alkalmatlan, és ezt még nyilvánosan is bevallotta)
"olyan hiteleket"
Milyen hitelek? Fejtsd ki légyszíves, gyakran hallom ezt FIDESZ-es emberektől.
4-es, olvasd el a 8-as választ itt, légyszíves.
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__50..
#5 Nem vagyok Fideszes, nem is kívánok az lenni
Wikipédia idézet:
A 2008-as pénzügyi világválság hatásai Magyarországra is kiterjedtek, a Budapesti Értéktőzsde hivatalos részvényindexe egy év alatt (2007-2008) megfeleződött.[19] A részvényindex zuhanása is folyamatos, az indexben foglalt vezető részvények, mint a MOL, vagy az OTP papírjai 2008. októberi értékük felére, illetve hatodára estek vissza. A devizapiacon a forint is látványos gyengülést szenvedett el más valuták ellenében. Erre reagálva a Magyar Nemzeti Bank drasztikus mértékben, 3%-kal (300 bázisponttal) emelte a jegybanki alapkamatot.[20]
2008. október 18-án, Gyurcsány Ferenc kezdeményezésére konferenciát rendeztek Budapesten, Nemzeti csúcs néven. Gyurcsány Ferenc a válság Magyarországra vonatkozó hatásainak csökkentésre 12 pontos intézkedési javaslatot dolgozott ki.,[21] mely szerint a közszférában jövőre nem emelnék a béreket, a nyugdíjrendszerbe újonnan belépők számára már nem folyósítana az állam 13. havi nyugdíjat, ahogy a közszférában dolgozók sem kapnának 13. havi juttatásokat, egyúttal a már nyugdíjban részesülők 13. havi juttatását 80 ezer forintban maximalizálná. Ezen felül a közszférában dolgozók prémiumainak és egyéb jutalmainak mértékét is visszafogná az állam. Ezeken túl a 2009-es hiánycélt 0,4%-kal kevesebben, 3,4%-on határozná meg, egyúttal a 2010-re előirányzott adócsökkentési programot is elhalasztaná.[22] Az intézkedések célja a fizetőképesség javítása és a pénzügyi szektor erősítése a megfelelő forint- és devizalikviditás, a bankrendszernek tőkeszintjének biztosítása, a külföldi befektetők bizalmának helyreállítása volt.
Egyúttal biztosították, hogy Magyarország 25,1 milliárd dollár készenléti hitelkeretet kapjon (az IMF-től 15,7 milliárd dollárt, az Európai Uniótól 8,1 milliárd dollárt a Világbanktól pedig 1,3 milliárd dollárt)[23][24] A hitelkeretet 2010 márciusáig használhatja fel Magyarország kormánya, a készenlétért 0,25%-os kamatot számolnak fel évente, a felvett összeg után a kamat 5-6%.[25]
A magyar kormány az IMF kérésére 600 milliárd forintos „bankmentő-csomagot” hozott létre: ezt, ha szükség lesz rá, akkor az OTP, a Magyar Külkereskedelmi Bank, és a CIB Bank veheti igénybe, melyért cserébe az állam részesedést szerez a bankokból.
Még egy érdekes cikk, 2008-ból az MNB elnökétől:
"Egyúttal biztosították, hogy Magyarország 25,1 milliárd dollár készenléti hitelkeretet kapjon (az IMF-től 15,7 milliárd dollárt, az Európai Uniótól 8,1 milliárd dollárt a Világbanktól pedig 1,3 milliárd dollárt)[23][24] A hitelkeretet 2010 márciusáig használhatja fel Magyarország kormánya, a készenlétért 0,25%-os kamatot számolnak fel évente, a felvett összeg után a kamat 5-6%.[25]"
Azt is tudod, hogy a nagy részét nem használták fel?
Ott van a szövegben: "2010 márciusáig használhatja fel"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!