Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na kérem szépen ez egy kórházi...

Árokpart kérdése:

Na kérem szépen ez egy kórházi házirend 2019-ben. Melyik korházé azt nem írhatom le, de szerintem nem is ez a lényeg. Önök szerint/ szerintetek ez beteg és ügyfélközpontú egy EU-s országban?

Figyelt kérdés

I. A betegek megérkezése a kórházba

Betegünk a beutalón feltüntetett osztályon a főnővérnél, annak távollétében az osztályos szakdolgozónál jelentkezzék, aki az osztályos orvossal történt megbeszélés után az állapotának megfelelő betegszobában biztosít számára helyet.

Ezt követően az osztályon felkeresik Önt, és intézik az felvételét, melyhez személyi igazolvány (lakcímkártya) és TAJ kártya szükséges.

Saját ruháját a kórteremben lévő ruhásszekrényben tudja elhelyezni.

Felhívjuk figyelmét, hogy nagyobb pénzösszegért, értéktárgyakért, kórházi ápoláshoz nem szükséges okmányokért felelősséget az osztály dolgozói nem tudnak vállalni, ezek behozatalát mellőzze. Értéktárgyai megőrzését – értékleltár felvétele mellett – kérheti az osztály főnővérétől, annak távollétében a műszakvezető ápolótól. Lehetősége van az intézet pénztárában értéktárgyait – elismervény ellenében leadni.

II. A betegeknek mit szükséges, illetve lehet magunkkal hozni a kórházba

Személyi igazolványát, betegkártyáját, előző kórházi zárójelentését és vizsgálati leleteit, valamint otthonában eddig szedett gyógyszerek felsorolását tartalmazó – kezelőorvos által aláírt – iratot.

Tisztálkodó eszközöket (mosdószivacs, tusfürdő, törölköző, fésű, fogápolási eszközök) papírzsebkendőt, WC papírt, szükség esetén testápoló krémet. Célszerű evőeszközt, szalvétát és ivópoharat is magával hoznia.

Fertőzőgyanús betegségeket és az egyes beavatkozások idejét kivéve a betegek saját ruhájukat használják, de hálóinget, pizsamát, köntöst a betegosztályon is igényelhetnek.

A személyi higiénéhez tartozó személyes tárgyak használatára lehetőség van, de nyomatékosan kérjük, hogy erős illatú kozmetikumokat ne használjanak.

Az intézménybe behozott, elemmel működő rádiókat csak fülhallgatóval használhatják. Televízió behozatala az osztályvezető főorvos írásos engedélyével lehetséges, használata olyan formában történhet, hogy a betegtársak nyugalmát ne zavarja.

A csecsemő- és gyermekosztályra behozhatják a gyermek balesetveszélyt, és zajt nem okozó – a gyógyító egység munkáját nem zavaró, fertőtleníthető – játékát és mesekönyvét, de ezekért a tárgyakért felelősséget nem tudunk vállalni.

A krónikus betegségben szenvedő betegtől kérjük az első napra szükséges speciális gyógyszereit magával hozni, hogy a felvétel napján is biztosítani tudjuk a folyamatosságot. Tájékoztatjuk, hogy intézményünk orvosai hatóanyag szerint gyógyszerelnek. Természetesen előnyösebb, ha valaki folyamatosan ugyanazokat a készítményeket szedi, ezért ha Ön ragaszkodik a krónikusan szedett, megszokott gyógyszereihez, kérjük, hozza magával azokat.

Kivonat a kórházi osztályok napirendjéből

Kórházi tartózkodás alatt a fennjáró betegek, – a vizsgálatok, kezelések zavartalansága, a betegtársak nyugalma érdekében – az alábbi napirendhez szíveskedjék alkalmazkodni:

6:00

ébresztő

6:00 – 7:30

tisztálkodás, majd ágy rendbe hozása

7:30 – 8:30

reggeli

8:00-tól

vizitek, kezelések, vizsgálatok

12:00 – 13:30

ebéd

14:00 – 15:00

csendes pihenő

15:00-tól

séta azok számára, akik erre engedelyt kaptak

17:30-tól

vacsora

18:00 – 19:00

esti vizitek

19:00-tól

tisztálkodás

21:00

villanyoltás

Kérjük Tisztelt Betegeinket, hogy a kórházi tisztaságot és rendet megőrizni, a kórházi felszereléseket, berendezéseket rendeltetésszerűen használni, és vizitek, gyógykezelések, illetve csendes pihenő alatt a betegszobában tartózkodni szíveskedjenek.

A kórházi ellátás alatt betegségével, a gyógykezelésével kapcsolatos információt kezelőorvosától és az osztályvezető főorvostól, a betegápolási tevékenységgel kapcsolatos kérdésekre tájékoztatást az osztályos főnővértől, szakdolgozótól kap. Egyes osztályainkon – a speciális feladatok miatt – a napirend a fentiektől eltérő lehet.

Betegeink az alábbi szolgáltatásokat tudják igénybe venni:

A betegosztályokon TV-nézésre van lehetőség. Kérjük a készülék használatánál, legyen tekintettel betegtársaik nyugalmára. Egyes osztályainkon a TV-nézést külön szabályzat rögzíti.

A fekvőbeteg osztályokon telefonok találhatók, melyen hozzátartozói hívhatják.

Kérjük, ne hozzon magával

Szeszesitalt (és ne is fogyasszon)

Bárminemű fegyvert és veszélyes tárgyat

A kórházat engedély nélkül elhagyni nem szabad!

Indokolt esetben, rövid időre a főnővér, illetve a műszakvezető ápoló írásos engedélyével is el lehetne hagyni a kórházat. Ezt a portás jogosult és köteles ellenőrizni.

Az intézmény bekerített területét kórházi ruházatba (pizsama, hálóing, köntös), ne hagyja el.

Az I. Emeleti folyosón lévő étteremben kávézó, a folyosó végén Büfé üzemel. A szakrendelői folyosón lehetőség van gyógyászati segédeszközök kiváltására a Gyógyászati Segédeszköz Szaküzletben, ajándéktárgyak vásárlására a Kórházi Árudában.

Nem szabad

Balesetveszélyes helyzetet teremteni

A kórházban a kijelölt területen kívül dohányozni

Egy alkalommal két látogatónál többet fogadni

Kórházi tárgyat hazavinni

Csak olyan élelmiszert és italféleséget hozzanak magukkal, melyet előzőleg a kezelőorvossal, vagy a dietetikussal egyeztettek, mert ennek a tanácsnak a megszegésével a vizsgálatok eredményeit, valamint a beteg gyógyulásának esélyeit is ronthatják.

Dohányzás:

A Kórház bekerített területén belül a dohányzásra kijelölt helyek:

A pszichiátriai osztály zárt dohányzója

Az összekötő folyosó melletti zárt udvar („Tündérkert”)(IV.-II. Épület között)

a kórház „C” raktár előtti padokkal ellátott parkja.


2019. aug. 12. 11:41
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
A fegyver bevitelével kapcsolatban meg nem is értem miért térnek ki közkórházban, mikor fegyvere Magyarországon az átlagembernek egészen biztosan nincsen, nem is lehet szinte a 0 felé konvergál. A BM kórházban viszont érthető.
2019. aug. 12. 13:26
 22/52 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy wellnesszálló nem is ezt várja el senki. Viszont ne börtönszerű intézmény legyen. A wi-fi-vel mi a baj nem kerül egy intézménynek sem sok pénzbe, sőt legtöbb helyen van is csak a nővérek használhatják. Nem mindig tud látogató sem jönni, a mobilhasználattal sem akarja az ember a betegtársát esetleg zavarni, nem mellesleg amit esetleg beszélek nem is nagyon van köze hozzá, így Facebook-on a kommunikáció megoldható . Továbbá attól, hogy valaki beteg és kórházban van a világi hivatalokat, munkahelyeket nem érdekli ha emiatt bármi nem készül el vagy nem érkezik be. A wi-fi többek között ügyek intézésére is jó.
2019. aug. 12. 13:30
 23/52 anonim ***** válasza:
30%
Láthatod, hogy mi a baj, a magyaroknak egyszerűen nincs igényük rá, hogy jólétben éljenek. Ez meglátszik azon is, hogy teljesen jól érzik magukat ezekben a börtönkórházakban, vagy az is teljesen megfelelő nekik, hogy a munkahelyeiken zsellérekként vannak kezelve.
2019. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
96%

A fegyver nem csak lőfegyvert jelent.


Egyébként meg, sajnos balesetek bármikor megtörténhetnek. Ha éppen akkor üt el egy autó, vagy megbotlasz és eltörik a csuklód, akármi, amikor te a kórházi tartózkodásod alatt kimész sétálni, azért a kórház lesz a felelős.

Nem tudom milyen osztály ez, de egészen biztosan nem egy kardiológia vagy egy belgyógyászat...

Az időbeosztás pedig nem csak a betegeknek van, hanem ugyanúgy a dolgozóknak is, és a látogatóknak is. Nincs ebben semmi felháborító. Vannak akik szó szerint hónapokat töltenek kórházban, mégse hallottam még senkit panaszkodni a “napirend” miatt...mindenhol van házirend, a “csendes pihenőnek” elnevezett időszak például mindig üres járat: az orvosok elvégzik a napi adminisztrációt és mennek haza...

2019. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
97%
Semmi börtönszerű nincs egy sima hàzirendben. De ha ennyire zavar, választhatsz magánklinikát is. De elárulom, házirend ott is van. Meg az ugye zsebbenyúlósabb.
2019. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Ez szerintem egyik sem én nem ebben a kórházban voltam, hanem egy másikban kardiológián. Na ott mindenképpen alkalmazható lenne amit leírtam. Aki írta nem hinném, hogy épp ésszel kibírna valaki ilyen házirendek mellett hónapot egy hetet is kínkeservesen.
2019. aug. 12. 13:43
 27/52 A kérdező kommentje:
Magánkórházban azért ilyen szigorú házirend biztosan nincsen.
2019. aug. 12. 13:44
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg megszabják, hogy egy beteg mikor pihenhet? Nem azért vana korházba, hogy gyógyuljon és ahhoz nem pihenés kell?"


Gondolom Németországban nincs olyan sok esély arra, hogy a roma szobatárshoz megérkezik a 20 fős rokonság... Na, az ilyen esetek miatt jó, hogy a kórház a házirendre hivatkozva kipaterolja őket.

2019. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Ez egy kórházi házirend 2019-ből a rendszerváltozás 30-ik évében. Ennek tükrében Nemzeti Petíció készült a magyarországi kórházi házirendekkel kapcsolatban, hogy követni legyen képes a mai kor betegek méltóságát, igényeit, lelki egyensúlyát, továbbá, hogy a beteget igazából a betegsége alatt se "fogolyként" kezeljék. Nem hinném, hogy attól még ha valaki beteg lesz és már jobban érzi magát, gátolni kellene hozzátartozóival való kapcsolattartásában, dolgainak ügyintézéseiben, személyes szokásainak teljes sokszor a kórházi működéssel kapcsolatban nem mindig indokolt korlátozásával. Ez így ebben a formában nagyon sérti az emberi méltóságot. Aki ezt leírta, nem hinném, hogy ne lenne családja, munka után nem megy haza, nem sétál a természetben, nem igényli a szeretteivel való együttlétet. Szomorú, hogy amíg ő mikor hazamegy a munkájából el tudja nézni, illetve lelkiekben el tudja fogadni, hogy amíg más éli az életét , alárendeltségében hozzátartozó betegeinek meg alig pár négyzetméter életlehetőséget szab meg, szeretteikkel való kapcsolattartás maximális szűkítésével olyan betegek esetében is akik már fent tudnak járni és képesek lennének önálló életvitelre és magukat képesek ellátni. A gyógyuláshoz hozzátartozik a lelki egyensúly is és a beteg nem egy elítélt ember hanem egy szabad ember, csak átmenetileg beteg. Ezért készült el a Nemzeti Petíció. Fentebb el Tudják/tudjátok olvasni. Ez az állapot megszűnjön tiltakozzunk együtt augusztus 20-án délelőtt 10 órakor a budapesti Hősök terén .Akinek van lehetősége okvetlenül menjen el. A petíció bevezetője kimaradt bocsánat, most vettem csak észre.
2019. aug. 12. 14:42
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Van bajod kérdező rendesen. Az látszik a sok marhaságból amiket összehordtál.
2019. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!