A kormány miért nem "liberalizálja" a TB-t?
Véleményem szerint a jelenlegi TB rendszer nem működőképes.
El kellene különíteni a járóbeteg és fekvőbeteg ellátást.
Szükség lenne arra, hogy az állami EÜ biztosításnál több változat létezzen.
A változat:
-Állami fekvőbeteg ellátás, sürgősségi ellátás.
B változat:
-Állami fekvőbeteg, sürgősségi,járóbeteg ellátás.
Én például járóbeteg ellátásnál sohasem veszem igénybe az államit, csak magán rendelőintézetbe megyek.
Ott nem kell sokat várni, online tudok időpontot foglalni...stb
A privát egészségügynél nem érezni a munkaerőhiányt.
Meg kellene tanulni, mit jelent a liberalizálás. Aztán meg kellene tanulni, milyen körülmények között lehet egy esetből (a tiédből) általánosítani.
Utána már nem ez lesz a probléma.
Több akadálya is van annak, hogy az egészségbiztosítást piaci alapúvá tegye a kormány.
Egyrészt a jelenlegi, teljesen átláthatatlan rendszerből nagyszerűen lehet lopni. Elméletileg minden dolgozó fizet egészségbiztosítási járulékot, ebből van jó sok pénz, amiből működhet a rendszer, de ehhez még alkalomszerűen hozzátesz az állam is, lehet ilyen-olyan saját bevétele a kórháznak, léteznek fizetős kórházi szolgáltatások... Ember legyen a talpán, aki megérti, mikor honnan hová áramlik a pénz, mely tevékenységet ki és miből finanszírozza. Ami követhetetlen, abból pedig nagyszerűen lehet kitalicskázni a pénzt indokolatlan beszállítói vagy tanácsadói szerződésekkel, láthatatlan méretű, jószerivel csak adminisztratívan létező kórházi osztályokkal, jó elvtársak megmagyarázhatatlan pozícióban foglalkoztatott rokonaival. Ha tisztulna a rendszer, kevesebb lehetőség lenne ilyen okosításokra.
Másrészt a hazai politika nem neked szól, hanem Kádár árváinak. Azoknak, akiknek állambácsi mindent a fenekük alá tol, még ha sz*r minőségben is. De legalább ingyér' van - legalábbis közvetlenül nem kerül pénzbe. Nekik nem az számít, hogy mikorra kerülnek sorra a szakrendelésen - azt megoldják az asszisztens Mancika zsebébe csúsztatott borítékkal. Nem probléma, mennyire hullik a vakolat az "esztéká" folyosóján, otthon se különb a helyzet. Nem gond, ha a háziorvosnál egy évek óta szedett gyógyszer felíratásához 3-4 órát ott kell ülni, mer' legalább kibeszélgessük magunkat Irénkével. Viszont ha egyszer azt kapnák hírként, hogy valami nincs ingyen, kitörne a parasztgyalázat és a következő választáson nem a Viktorra húznák az ikszet, hanem máshová. Márpedig a több millió, egyszerűen és olcsón megvehető Kádár-árva nélkül nincs választási győzelem. Vagy ha van is (ha másképp nem megy, hát rejtélyesen lefagy az NVI szoftvere), a társadalmi támogatottság nincs meg, a proli pedig még nyugdíjkorhatáron túl is lázad, ha valamit elvesznek tőle. Az a biztos, ha látszólag minden ingyenes, állami és alanyi jogon jár, a magyar proli ezt szereti, ehhez szokott hozzá.
Én például járóbeteg ellátásnál sohasem veszem igénybe az államit, csak magán rendelőintézetbe megyek.
Te fiatal, egészséges ember vagy. Ha 15 év múlva mondjuk immunbetegseged lesz, vagy művesekezelésre szorulsz, akkor majd igénybe veszed az "államit".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!