Sok ellenzéki szavazó tényleg a kormány bukását várja az őszi önkormányzati választásoktól?
Facebookon lehet ilyeneket olvasni ellenzékiektől, hogy ha ősszel az ellenzék nyer, akkor a kormány meg fog bukni, mert megszűnik a gazdasági háttere stb.
Először is, honnan veszik, hogy az ellenzék fog nyerni, meg ha így is lenne esetleg, az miért jelentené a kormány bukását?
Önkormányzati választásokon nem lehet kormányt buktatni, ezt minden hülye is tudja Magyarországon.
De el lehet indítani olyan folyamatokat, amelyek közép-hosszú távon akár kormányváltást is eredményezhetnek.
Az ellenzéknek épp ideje volt észrevennie, hogy nem lehet csak Budapestről építkezve kormányváltást elérni, de még az ellenzéket újjáépíteni sem.
Föltétlenül szükséges az ellenzéknek megszereznie legalább egy-két megyei jogú várost és akár megyei közgyűlést ahhoz, hogy vidéken is újjáépíthesse a bázisát. Erre lehet is reális esély Szegeden, Miskolcon, Nyíregyházán, jónéhány fővárosi kerületben, stb., akár a főváros egészében is.
De igazság szerint fontos volna egy-két megye vezetését is megszerezniük legalább.
A helyi és megyei bázis, a vidéki erőforrások, a helyi és megyei sajtó nélkül az ellenzék esélytelen hosszú távon is a Fidesz totális politikai-, gazdasági és médiafölényével szemben.
Valahonnan el kell kezdeni az újraépítkezést.
Az ellenzék pont abban volt eddig nagyon hülye, hogy azt hitték, meg lehet spórolni ezt a kemény munkát és egyből, hopp, kormányt váltani.
Nem, előbb egy-egy várost és kerületet kell megszerezni, bebizonyítani, hogy képesek jól vezetni egy-egy megyét, vagy akár a fővárost, néhány fontosabb megyei jogú várost, stb. - és majd erre építve, szorgalmas MUNKÁVAL lehet második lépésben a kétharmadot megakadályozni, harmadik lépésben pedig esetleg eljutni a kormányváltásig.
A sültgalamb nem repül a szájába senkinek. Talán végre észrevették...
#12
Amit leirtál az mind szépen hangzik, de nem lesz belőle semmi. Az ellenzék megint bukni fog, és meg is érdemli két okból. Nincs bennük annyi tisztesség, hogy aki nem tud fejlődni, akire nincs szükség az álljon félre és adjon lehetőséget másoknak.
Egyik ellenzéki párt sem érti meg, hogy ma csak olyan eszközökkel lehet megszólitani a választókat amiket a fidesz is átvett a kereskedelmi marketingből.
A jobbik megmutatta, hogy működik a dolog aztán meg is kapta érte az ÁSZ birságot. Azóta semmi.
# 13 Lehet, igazad lesz. Van viszont egy reménysugár: sok helyen csak függetlenekben tudnak kiegyezni (hogy se egyik, se másik pártnak ne legyen pártkatonája a jelölt).
Épp ez a folyamat kitermelhet új arcokat, hitelesebb politikusokat, olyanokat, akiket nagyobb konszenzus övez. Ez, ha jól sül el, akár meg is újíthatja az ellenzéket valamennyire.
12-es!
"De igazság szerint fontos volna egy-két megye vezetését is megszerezniük legalább."
Szerintem a megyék egyáltalán nem fontosak: mi dől el ma egy megyei közgyűlésben? Hány megye vezetését ismered név szerint?
# 16 A vidék Magyarországa nagyrészt megyei sajtóból tájékozódik. Az egyetlen megye, ahol megerősödött és relatív közgyűlési többséget szerzett az ellenzék, máris kiegyensúlyozottabb sajtó szempontból. A megyei rádiófrekvenciák szintén megyei szinteken dőlnek el. Bizony az agymosás vidéken nagyon nagy arányban megyei szintről történik, pártállami vezérlettel.
Az ellenzéknek esélye sincs megerősödni, ha nem erősödik meg megyei szinteken. Bizony a kisebb településekre nem lehet csak a megyei jogú városokból és a budapesti kerületekből semmilyen hatást gyakorolni.
A Fidesz ott nyert, hogy felismerte, nem Budapest jelenti Magyarországot és nem is pusztán a megyei jogú városok. A kistelepülések sokban a megyékhez igazodnak, nagyonis fontos dolog.
Ha egy adott megye vezetése és mondjuk belőle a legfontosabb megyei jogú város(ok) vezetése ellenzéki lesz, ott már el lehet kezdeni valamit építeni, települési és megyei szinten is összefogva.
Nem mondom, hogy ez tuti meg fog valósulni, csak azt, hogy ez az egyetlen esély.
A közgyűlésekben pedig simán előállhat az a helyzet, hogy a független jelöltet támogató pártok csak együtt legyenek cselekvőképesek (egyiknek se legyen önmagában többsége). Ez az adott független polgármestert helyzetbe hozhatja.
"Az egyetlen megye, ahol megerősödött és relatív közgyűlési többséget szerzett az ellenzék, máris kiegyensúlyozottabb sajtó szempontból. " - melyik megye ez?
a megyei lapok a közgyűlés kezében vannak? szerintem nem.
"A megyei rádiófrekvenciák szintén megyei szinteken dőlnek el." - csodálkoznék, ha így lenne
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!