Ti mit gondoltok a klímaváltozásról és az EU klímapolitikájáról?
pöttöm tagország pöttöm miniszterelnöke simán keresztbe tesz neki, de a klímaváltozást az megoldják...
az óceánok műanyagszennyezésének fele halászháló, erre betiltják a szívószálakat...
A klímaváltozás egy teljesen természetes dolog. Mindig is volt és lesz. A probléma az, hogy az emberek felelőtlen magatartása nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy ez a folyamat minél gyorsabban zajlódjon.
Elég súlyos problémákat okoz és okozott az egész történelem során. Fajokat pusztított ki, alakított át, jégkorszakok és felmelegedések váltották egymást, súlyos környezeti károkat okozva. A lefagyott, pár ezer évente újra és újra felolvadó baktériumok és vírusok állandó veszéllyel fenyegetik az élőlényeket.
Ez egy megállíthatatlan folyamat. De annak érdekében tehetünk, hogy ne ilyen gyorsan menjen végbe és talán felkészülünk egy katasztrófára. Emberek milliói fognak meghalni. A kérdés csak az alkalmazkodók és ezáltal túlélők száma.
Az uniós klímacélok szépek és jók, csak nem elegek. A legnagyobb hulladék sziget ami úszik a tengeren fél Európányi. De vannak kisebbek is. Hogy lehet felszámolni?
A széndioxid és szénmonoxid kibocsátást hogy lehetne felszámolni? Összes szénerőmú, hulladék égető, benzines, dízel járművek betiltása?
Üvegházhatás és erdő pusztítás megszüntetése?
Az ember egyszerűen csak rombol. Pusztít, rombol, ahogy éppen kedve és igényei tartják. Van hogy szándékosan, vagy hogy csak felelőtlenségből, de pusztít. Az EU klíma politikája, főleg így egyedül ( miközben, India, Kína, USA hárman együtt több kárt okoznak mint a világ többi része együtt ) gyenge és szinte semmit nem ér.
Klímaváltozás azóta van, amióta a Föld létezik, az emberi tevékenység pedig elhanyagolható hatással van rá. Ezenkívül a Föld több milliárd éves, a hőmérsékleti adatokat pedig kicsivel több, mint 100 éve jegyzik fel, ezért ennyiből nem érdemes kiindulni.
Ennek tükrében az EU klímapolitikája teljesen elhibázott, mert a klímaváltozást nem tudjuk megállítani, ehelyett inkább alkalmazkodnunk kellene hozzá.
A 3. válasz jól leírta. Létezne ember nélkül is klímaváltozás, de az ember az iparosodással felgyorsította a folyamatot:
Ahogy fejlődik a tudomány és technika, egy idő után magától csökkenni fog az emberi tevékenység káros hatása. Itt a probléma csak az, hogy a klímaváltozás megelőzte a fejlődést.
Néhány példa a fejlődésre:
Kísérleti fúziós erőműből már sikerült többlet energiát kinyerni, de ennek mennyisége még nem elég, további évtizedek kísérleteire van szükség. Ha sikerül elegendő energiát kivenni, akkor az ilyen erőművek megtervezése és elterjedése további évtizedekbe kerül.
Az elektromos autók már léteznek, ezek már csak a sokkal jobb hatásfokuk okán is jobbak, mint a belsőégésű motorok. De ezeknek az elektromos autóknak széles körü elterjedéséhez is még évtizedekre van szükség.
Léteznek már olyan akkumulátor technológiák, amelyek nagyon gyorsan tölthetők, sokkal több energia tárolható bennük, mint a hagyományos akkumulátorokban, nem környezetszennyezők, de ezek elterjedéséhez is évtizedek kellenek.
Minimum 30, de inkább 50, rosszabb esetben 100 év múlva mérséklődne magától az emberi tevékenység környezetre káros hatása. De még így is folytatódna a károkozás, amit csak a pazarlás visszafogásával lehetne mérsékelni. A jelenlegi bányászati, ipari, erdőirtási, halászati, állattenyésztési tevékenységek fele is több, mint elegendő lenne az emberi civilizáció fenntartásához, ha nem pazarolnánk és a gazdasági berendezkedésünk is sokkal ésszerűbben működne és nem a szigorúan növekvő termelésről és folyamatos tőkefelhalmozásról szólna (ami felhalmozott tőkével már a legnagyobb cégek már nem is tudnak mit kezdeni, mert a soknál is több).
A klímapolitikának ezeket a trendeket kellene megváltoztatnia.
Én azt gondolom, hogy nincsen ilyen. 2050-re bármit beígérek bárkinek, addig sincs dolgom, 30 év múlva meg ki fog engem felelősségre vonni? Ez az EU klímapolitikája.
Arról nem sokat hallani, hogy a hosszú távú vállalások mellett mit valósítunk meg 5 éven belül, jövőre és _azonnal_. Ez már lenne valami. A emellé megfelelően erős lenne a társaság, nem kellene azzal védekezni, hogy ha mi csináljuk, Kína és az USA nem, akkor csak versenyhátrányba kerülünk. Jó duma, és igaz is, de hol vannak a megoldások?
Az utcai forradalmárok kifekszenek a hidakra kihalni. Baromi jó flashmob, de ezen kívül kb. annyit ér, mint az egyszeri képviselőnek az orra előtt becsapódó ajtó, semmit. Elterül, felveszik, felsegítik, oszt' ennyi volt.
Egy mobil app többet tehetne, ha lenne olyan, hogy a vonalkód alapján egy 10-es skálán jelezné, hogy előállítása mennyire környezetromboló, és hogy (idén) 6-os felett ne vedd meg (és 2-3 évente viszem lejjebb), ezt megfelelően hype-olva (óvatosan, nehogy belekössön a multi...) terjesztve és alkalmazva közvetlenül lehetne nyomást gyakorolni a termelésre. Az iskolákban a hittan helyett a környezettudatos életmódra neveléssel megint csak többet érünk ma még, 15-20 év múlva már lehet, hogy a hittan hasznosabb, mert már csak Isten húzhat ki minket a szrból, de még most van egy kis esélyünk.
Ne a politikától várjuk a megoldást, a legnagyobb szennyezők zsebében vannak ezek az emberek. A fogyasztótól kell várni, ugyanis ha ő nem fogyaszt (pontosabban tudatosan fogyaszt), azt lehet komolyan venni. A kormányok feladata a multik zsebéből ennek a lehetőségnek a támogatása lehet, ennél többre nekik nincs lehetőségük, legalább is úgy tűnik. Ne legyen igazam.
"Arról nem sokat hallani, hogy a hosszú távú vállalások mellett mit valósítunk meg 5 éven belül, jövőre és _azonnal_. Ez már lenne valami. A emellé megfelelően erős lenne a társaság, nem kellene azzal védekezni, hogy ha mi csináljuk, Kína és az USA nem, akkor csak versenyhátrányba kerülünk. Jó duma, és igaz is, de hol vannak a megoldások?"
2021-től minden újépitésű épületben kötelező lesz 25% megujulú energia.
Klímaváltozás...hmm.
A múltkor kiszámoltam, hogy 1 milliárd 800 millió tonna CO2 jut a levegőbe 1 év alatt, hogy az emberiség csak lélegez. (kb 36mg CO2 egy levegővételben, 1 perc alatt pedig kb 14-16 levegővételt veszünk).
Nem beszélve a másfél milliárd szarvasmarháról, akik tele fingják és böfögik a légkört :D
Nem tudom pontosan, de autók és az ipar mennyi CO2-juttat a lékörbe?
Tudtommal minden állatnak szokása, hogy lélegzik, ezáltal szén-dioxidot juttat a légkörbe. Régen a vadállatok is lélegeztek annyit, mint most az emberek vagy a marhák. A klíma szempontjából mindez elhanyagolható, még ha óriási mennyiségnek is tűnik elsőre.
Egyébként nemrég Bálint gazda is ugyanazt mondta, mint én a 4-es, lepontozott válaszomban.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!