Miért baj ha kevesebben mennek egyetemre?
Nagyon sok előnye van annak, ha kevesebben mennek egyetemre. Csak azok mennek, akik tényleg elég okosak hozzá és nem csak "miért ne?" elven tanulnak valamit. Közben nő a szakemberek száma is, hisz aki nem egyetemet végez, az valamilyen szakmát tanul. Emellett vannak az átlag emberek számára rejtett előnyei is, de kis gondolkozással rájöhetünk, hogy melyek ezek.
Sokan azt hiszik hogy a kormány ki akar cseszni az emberekkel, ezért nehezítik az egyetemre való bejutást. Valójában amikor kijönnek a ponthatárok, leendő egyetemisták ezrei keresnek albérletet, amiért bármennyit képesek kifizetni ( mert muszáj ). Ez feltornázza az árakat, emiatt az átlagos emberek nem fogják tudni kifizetni az lakhatásukat. Ez veszélyes!
Kormányunk felveszi ezzel a jelenséget a harcot. Ha kevesebb az egyetemista, kevesebben keresnek albérletet, amelynek következtében az árak stagnálni, majd arányaiban véve csökkenni fognak ( a fizetések felzárkóznak hozzá ).
Kormányunk ismét előre gondolkodott, ismét az emberek oldalára állt.
Mondjuk, mert a 21. században egyre többnek kellene menni, nem egyre kevesebbnek.
Persze tudom, hogy ti valami másik idősíkon ragadtatok meg, csak vigyázzatok, mert jönnek a langolierek.
A kormány azt szeretné, hogy csak a gazdagok gyerekei jarhassanak egyetemre. Pedig tudás alapján kéne, nem vagyunk előrébb azzal, hogy 10 év alatt átrugdosnak valakit a diplomáig, de amúgy buta, mint a tök.
Az értelmes, jó eszű gyerekek meg mennek árut feltölteni, mert nem tudják kifizetni a szüleik a tandíjat meg az albit x évig..
Igazságtalan, de egyébként azzal nem lenne gond, ha csökkentenék a férőhelyeket.
De a saját gyerekeikre szabják az egész rendszert.
"Valójában amikor kijönnek a ponthatárok, leendő egyetemisták ezrei keresnek albérletet, amiért bármennyit képesek kifizetni ( mert muszáj )."
Miért lenne muszáj?
Engem amikor felvettek, nem azzal kezdtem, hogy albérlet nézegettem, hanem a kollégiumi jelentkezést. Mivel felvettek ezért nem is kellett albérletet keresnem.
Aki meg se próbálja, hanem egyből albérletbe megy az ne annyira panaszkodjon az árakra.
"Miért baj ha kevesebben mennek egyetemre?"
Kevesebb magasan képzett ember = alacsonyabb hozzáadott érték = alacsonyabb jövedelem, életszínvonal = kevesebb adó = kevesebb stadion, kisvasút
Nem kellene itt egyik oldalról sem majomkodni. Látszik, hogy ez egy troll kérdés, szándékos hergelésre, de lépjünk túl ezen!
A felsőoktatás egyáltalán nincsen rendben, alacsonyak a fizetések, nehéz elvégezni az egyetemeket és a diplomák sok esetben nem jelentenek kézzel fogható, felhasználható tudást, amivel a fiatal ma könnyebben boldogulhatna. Sok még a tennivaló.
Ahogyan az sem igaz hogy az egyetemeket lehetetlen elvégezni, hogy minden rossz és hogy az oktatók fizetése ne emelkedett volna jelentősen az elmúlt években.
De ha valaki nagyon keveset keres, akkor ha megduplázzuk, akkor is kevés marad, tehát beszéljünk a valóságról!
A jelen korban egy ekkora országnak akkor van esélye ha vagy van valamilyen ásványkincse, amiből hasznot szerezhet, vagy pénzügyi központtá tud válni, vagy magas lesz a tudásszintje az itt élőknek és így olyan cégek fognak itt működni amik magas bevételt szerezhetnek, magas fizetéseket adva és így az államnak is magas adóbevételeket biztosítva.
Mivel az első kettő nálunk nincsen, marad az utolsó. Gondoskodnunk kell arról, hogy itt olyan munkahelyek legyenek amikkel sokat lehet keresni - akkor lesz miből megfizetni azokat is akik másféle munkát végeznek, vagy akik az államtól kapják a fizetésüket.
Ehhez pedig az kell hogy minél többen legyenek magasan képzettek.
Egyik oldalról fontos, hogy legyen sok jó szakmunkás - másik oldalról meg kellenek a magasan képzett diplomások. Nem az a lényeg hogy mennyi a diplomások száma önmagában - mert lehet sok is kevés is. Ha sok diplomás van, de használhatatlan diplomákkal az éppen úgy nem ér semmit, mint ha kevés a diplomás.
Az egyetemisták száma pedig egyáltalán nem jelenti azt, hogy azokból annyi diplomás ember is lesz. Pár évvel ezelőtt a felvett egyetemisták harmada el sem jutott a diploma közelébe, megint egy jelentős számuk a nyelvvizsga miatt nem tudta megszerezni. vagyis a fele az egyetemistáknak csak eltöltött a képzéssel egy rakás időt, elvesztegette a maga és szülei pénzét, majd ott állt, mint érettségi után, végzettség nélkül.
Az érettségiző fiatalok száma évről évre kevesebb, mert egyre kevesebb a gyerek. vagyis ha semmit nem tesznek, szimplán a természetes folyamatok működnek, már attól is kevesebb lesz minden évben az egyetemisták száma.
Az egyetemre bejutást nem azért nehezítették meg, hogy kevesebb legyen az egyetemista - mert akkor elég lenne csökkenteni a keretszámokat és kevesebbet vennének fel. Azért lett nehezebb bejutni, hogy azok közül akik bejutottak, sokkal többen tudják meg is szerezni a diplomájukat. Hogy többen legyenek egyetemisták SIKERESEN.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!