Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Venezuela sikereit a szegénysé...

Venezuela sikereit a szegénység felszámolásával kapcsolatban, elismerte az ENSZ, Kuba egészségügyi eredményeit az USA példanak állíthatná saját problémái megoldásában, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy megy a semmibevesző dícsérgetések egész garmadája, vigyorognak egymásra és beszélnek mindenféle szépről, közben pedig tettekben nem nagyon nyilvánulnak meg a szavaik.
2010. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, nekem az objektivizmus túl radikális, de Randnak igaza volt: azon az áron nem lehet kollektív jólétet teremteni, hogy elvesszük a tehetségesektől/gazdagoktól, mert megunják, és nem fognak termelni. Felháborítónak tartom az államosítás gyakorlatát. Meg nem is tudom, én elhiszem, hogy Kubában jó az egészségügy, de szerinted ez határozza meg, milyen egy országban élni? Az, hogy az ellenzéket megölik/bebörtönzik, hogy Chavez megsemmisítette az ellenzéki sajtót, stb.. szerinted helyénvaló?
2010. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha a népet támogatja helyénvaló! kinek kell ellenzék, mikor a "demokráciával" amúgy is rosszabul menne nekik!
2010. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
azonkívül lásd, hogy itt nálunk mennyi értelme van ellenzékinek lenni manapság!
2010. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Attól hogy elismerik egymást meg "fejlődő országnak" nevezik egymást még mindig a legszegényebbek közé tartoznak. A rothadó imperialisták meg még mindig a leggazdagabbak.


Tehát nagyon leegyszerűsítve a kérdést:

gazdag ország legyünk-e vagy szegény?

konzervativizmust támogassuk-e vagy a liberalizmust?

2010. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi legyen róla a véleményem?


A világ legjobb egészségügye a francia, legerősebb szociális ellátórendszerei a skandináv országok rendelkeznek. Kuba és Venezuela példája biztosan érdekes a hasonló fejlettségi szintű és társadalmi szerkezetű országok számára, de Európa számára kevéssé releváns.


Ugyanakkor Venezuelának Perutól, Uruguaytól, Chilétől és Kolumbiától lenne mit tanulnia, mert ezek az országok gazdaságilag gyorsabban növekednek annak ellenére, hogy nincs jelentős olajkészletük. Kuba is vehetne néhány leckét a környező országoktól demokrácia és gazdasági növekedés témakörben.

2010. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hamarosan emelkedni fog azok száma akik a demokráciát súlyozzák majd. Többen használják majd a „tőke demokráciája” formát. Abban is biztos vagyok, több tiszteletet kap majd újra a „népi demokrácia”. Szomorú, hogy az embertelenség mennyi közömbös, cinikus ember lelkében talál otthont.
2010. júl. 14. 13:32
 8/8 A kérdező kommentje:
Még egy apróság, nem kellene önvizsgálatot tartani azoknak akik többre tartják magukat az ENSZ-nél is. Az internet arra is használható, hogy utána nézzünk mi is az ENSZ és főleg hol a központja. Horthy valamikor kijelentette: Magyar országnak a Dél-Amerikai országokkal hasonló úton kellene járni.
2010. aug. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!