A szlávok miért utálják egymást ennyire, amikor nincs is sok különbség köztük?
Például a csehek és szlovákok nagyon közeli rokon népnek minősülnek, sokáig közös államban éltek, aztán hirtelen megutálták egymást és külön utakra tértek.
De ugyanaz elmondható a szerbekről, szlovénekről, horvátokról, montenegróiakról, macedónokról, bosnyákokról, akik szintén nagyon hasonlóak, tudtommal még egymás nyelvét is simán megértik, aztán folyamatosan marakodnak és már a századik délszláv miniállamot hozzák létre.
Aztán ott vannak az oroszok, ukránok és beloruszok, ott is mi különbség van pl egy orosz és egy belorusz között, hogy nekik külön állam kell? A nyelvük is kb koppra ugyanaz, simán megértik egymást.
Ez olyan mintha a magyarok és a székelyek marakodnának egymással, hogy nekik külön állam kell, amikor egy államban is egyesülhetnének?
A csehek és a szlovákok egyáltalán nem utálják egymást sőt, a könnyített eljárásban (ha jól tudom 1 év) szerezhetnek a másik államban állampolgárságot. (ez lehet a szlovák állampolgársági törvény után változott)
A horvátok, szerbek, szlovének nyelvükben hasonlóak kultúrálisan viszont eltérőek. A szerinted 100. állam alapvetően a jugoszláv kényszeregyesítésből próbál kiválni. Nem egymást utálják, hanem azt, hogy nem lehet saját államuk. Mihelyt van onnantól csak szerbiát utálják.
Kiváncsi vagyok, hogy milyen kutatásokat végeztél egyébként mielőtt a fantasztikus felfedezéseidet megtetted.
Két dolog miatt, amiben nagy különbség van történelem és nemzet tudat.
"Ez olyan mintha a magyarok és a székelyek marakodnának egymással, hogy nekik külön állam kell, amikor egy államban is egyesülhetnének?"
Nem egészen, mert tudtommal a székelyek nem tekintenek magukra a külön a magyaroktól teljesen eltérő nemzetként, hanem a magyarság része, mint a csángók, palócok és még lehetne sorolni.
,,Például a csehek és szlovákok nagyon közeli rokon népnek minősülnek, sokáig közös államban éltek, aztán hirtelen megutálták egymást és külön utakra tértek."
Ők nem utálják egymást, sőt a mai napig akadnak szlovákok akik azt mondják, hogy Csehszlovákia szétválasztása rossz döntés volt.
,,Aztán ott vannak az oroszok, ukránok és beloruszok, ott is mi különbség van pl egy orosz és egy belorusz között, hogy nekik külön állam kell? A nyelvük is kb koppra ugyanaz, simán megértik egymást."
Lukasenko nemrég jelentette be, hogy Fehéroroszország kész egyesülni Oroszországgal, ha az orosz és a fehérorosz nép is úgy akarja.
,,Nem egymást utálják, hanem azt, hogy nem lehet saját államuk."
A Balkánon komplikáltabb. Mindig a szláv testvériségről beszélnek, hogy ők mind testvérek, akkor miért nem voltak hajlandóak közös államban élni? És miért kellett egymáson etnikai tisztogatást elkövetni a jugoszláv háborúk alatt? És miért csak a szerbeknek hiányzik Jugoszlávia?
Szerintem a csehek és a szlovákok most is jól megvannak, de azért alapvetően mégis két teljesen különböző nemzetről van itt szó. Csehszlovákia egy mesterséges államalakulat volt, semmi komolyabb múltja nincs a csehek és szlovákok egy államban élésének. A szlovákok elődei úgy kb. a honfoglalástól kezdve a magyar állam keretei között éltek(innen jött az 1000 éves elnyomás baromság), egészen Trianonig. A csehek sokáig külön államban éltek, amíg Habsburg tartomány nem lett az országukból.
Ami a délszlávokat illeti a szerbek, horvátok, bosnyákok kb. egy nyelvet beszélnek, nyelvjárások persze vannak ott is. A szerbek és horvátok mindig is külön államban éltek, a nemzeti vallásuk sem ugyanaz. A bosnyákok tkp. muszlim szlávok, emiatt különböznek. A montenegróiak nemzeti különállása viszont tényleg újkeletű. A macedónoké szintúgy, habár ők sokkal inkább a bolgárokhoz állnak közel. Politikai érdekek miatt választják magukat külön, ebben fontos szerepet kapott a tudatos történelem hamisítás(Nagy Sándorék utódai... :)) ).
A szlovének nyelve elég elüt a szerb-horváttól, egy elég archaikus szláv nyelv, leginkább a földrajzi helyzet miatt mondják délszlávnak. Történelmi múltjuk pedig a Habsburgokhoz és Ausztriához kötődik nempedig a délszlávokhoz.
Az ukránok, belorusszok tkp. a lengyel-litván uralom alatt élő oroszokból lettek, sokkal később kerültek a nagy medvéhez. Nemzetté alakulásuk nagyrészt az oroszokból függetlenül történt. Az ukrán nyelv jobban eltér az orosztól mint a belorussz. De igazából a belorusszok hiába élnek külön államban, folyik az eloroszosodásuk. A többség inkább oroszul kommunikál és kedves diktátoruk azért nem csatlakozik Putyinhoz mert ott egy huszadrangú valaki lenne belőle, nehezen játszhatná a nagy népvezért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!