Miért nem tudják megoldani a szinte egész Európára jellemző lakhatási válságot?
Európa legtöbb országában megfigyelhető, hogy mindenki a nagyvárosok felé tart, ezért hatalmas nagy lakáshiány, lakhatási válság alakult ki. Persze nem ez az egyetlen ok, de Budapesten is nagyon felmentek az árak az elmúlt években, egyre nehezebb lakást bérelni vagy lakást vásárolni. Ugyanez Stockholmban, Londonban, Berlinben, stb. Miért nem tudnak erre megoldást találni sehol?
A szocializmus idején (a kevés pozitívumok egyike) több tízezer otthont építettek fel panelházakban, viszonylag rövid idő alatt. Ezek persze nem a legelőkelőbb lakhelyek, de szvsz nem sokkal rosszabbak, mint a jelenlegi újépítésű lakások. Manapság miért nincsenek olyan nagy lakónegyedépítési projektek, mint anno?
"több tízezer otthont építettek fel panelházakban,"
Azok nem otthonok, csak lakások. Élhetetlen tömegmegoldás.
Kádár János rosz ember volt és csupa roszindulatból építtetett új lakótelepeket az embereknek.
orbán viktor se jóindulatból se pedig roszindulatból nem épittet az embereknek lakótelepeket, inkáb focistadionokat építtet azokra nagyobb szüksége van az embereknek mint a lakásokra szerinte.
Milyen problémáról beszélünk?
Az a problémád, hogy nem építenek annyi lakást, hogy leverjék az árakat és te olcsón juss hozzá. Ez nem probléma csak annak aki venne, de aki ebből él meg annak ez a jó és kívánatos helyzet.
Mégis mennyi idő alatt kéne tudni megvenni egy lakást?
Az állambácsi nem egy Mikulás aki osztogatja ingyen vagy olcsón az új építésű ingatlanokat mert ilyen cuki.
Oké Kádi bá építette a ronda paneleket de ezek silány, rossz minőségű lakások, amik kb. 1 évszázadig lesznek biztonságosak maximum.
Egyébként fél Európa haldoklik, csökken a népesség elég gyorsan, esztelen építkezés helyett azokat a régiókat kéne felemelni ahol nagy az elvándorlás, és minden ingatlant csak felkéne újítani. Az országunk óriási részében tömegével állnak üresen eladó (vagy nem eladó) ingatlanok, mindenki a frekventált helyekre akar költözni, akárcsak Európa minden országában. Valószínűleg az lesz mint ami a történelemben már nem egyszer volt, hogy a jobb módú fog jobb helyen élni, míg a szegény a perifériára kerül.
Egyébként egész EU-ban kollektívan nőnek az átlagbérek, így többet lehet költeni a fizuból, amit kb. a többség egy új autóra vagy ingatlanra költi majd. Mivel több a kereset, így az eladó drágábban is eladhatja mivel lesz rá vevő. Ezért drágul. Nem egy bonyolult gondolatmenet, ugye?
És miért nem építenek? Annó a Horn meg az első Orbán kormány is próbálkozott bérház programokkal, illetve kiosztotta az önkormányzatoknak a feladatot, hát hallomásból annyit tudok, nem igazán érte meg, veszteséges, baj volt a bérlőkkel, nem érte meg a településeknek ezekkel foglalkozni, így nyomott árakon eladták a bérházak szinte mindegyikét.
Kedves 5-ös!
Ez mind igaz, viszont van egy pont, ahol az egyensúly felborul. Az ingatlantulaj hülyére keresi magát, a bérlő pedig alig tudja kiköhögni a lakbért. A win-win pozíció volna a kívánatos, de ez jelen pillanatban nincsen meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!