Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nagykövetségek épülete az...

A nagykövetségek épülete az azt birtokoló ország területéhez tartozik?

Figyelt kérdés
Szóval pl. az Amerikai Nagykövetségre belép valaki akkor hivatalosan Amerikai földön van?
2010. júl. 5. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, sőt a követségi autó is
2010. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az adott ország felségterületének nevezik.
2010. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy az autó igen, mert láttam múltkor a tvbe hogy így menekítettek ki az araboktól amerikai lányokat hogy követségi kocsiban voltak.
2010. júl. 5. 15:33
 4/9 A kérdező kommentje:
PERSZE, ez csak az a sorozat, nem tudom mi a neve, nem annyira nézek tv-t, csak ezt pont láttam.
2010. júl. 5. 15:34
 5/9 anonim ***** válasza:
ja, úgyhogy van magyar-amerikai határ is:DD
2010. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor ahhoz is kell útlevél hogy oda bemehessek? XD
2010. júl. 5. 15:51
 7/9 anonim ***** válasza:
nem "határ", a terület magyar terület, azonban külügyi megállapodás alapján a területen álló nagykövetség országának felségterülete. Tehát nem léped át a magyar határt azzal, hogy belépsz a nagykövetségre, azonban addig a pillanatig, amíg Magyarország nem vonja vissza a biztosított szuverenitást, addig csak diplomáciai úton van lehetőség bármit tenni az adott területen.
2010. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagyis csak ha dolgom van ott akkor mehetek be? xD
2010. júl. 5. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Így is van közös határ, Budapesten van egy utca ami az usa-hoz tartozik. Van ott pár iroda meg ilyenek:)
2010. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!