Kína most kommunista vagy kapitalista?
Egy hibrid rendszer, amilyen nincs máshol. Majd Észak-Korea lesz hasonló.
A "nyugati" világban egy elit rétegé volt a gazdasági hatalom is és így a politikai hatalom is, ez maradt meg. A "keleti" részen, mint nálunk, a szocializmusban nem volt hivatalosan gazdasági elit, hiszen a kulákokat, gyárosokat, bankárokat, nemeseket likvidálták így vagy úgy. Csak a politikai vezetés volt, az övék volt a hatalom. A rendszerváltás után ezt a hatalmukat váltották át gazdasági hatalommá is, hiszen ők fértek hozzá a hitelekhez, hiszen ők adták azokat, így ők tudták megvenni a privatizált állami tulajdont.
A kínai rendszer azért hibrid, mert a politikai hatalom megmaradt a korábbi pártvezetők kezében, de mellette a gazdaságban ők is és mások is szert tettek hatalmas pénzekre, tulajdonokra és magát a gazdaságot kapitalista módon üzemeltetik.
3.
Kik a "sokan"?
Az ellenzék? (Szerintem, ők nem egységesek, ezáltal nem lehetnek sokan!)
Kínában nincs államilag garantált, teljes körű öregségi nyugdíj!15 éves már túlórázhat. 16 éves, már folyamatos éjszakai műszakban is dolgozhat, ha nem tanul... Itt van ilyen? Van erre törrkvés?
"Kínában nincs államilag garantált, teljes körű öregségi nyugdíj!15 éves már túlórázhat. 16 éves, már folyamatos éjszakai műszakban is dolgozhat, ha nem tanul... Itt van ilyen? Van erre törrkvés?"
Fideszmarczy, neked annyit mondok, hogy Orbánnal oda fogunk jutni, mint amit a tőled idézett részben kritizáltál. A kivándorló magyarok (akik külföldön alapítanak családot) számának növekedése után látsz te bármilyen esélyt arra, hogy a jelenlegi nyugdíjrendszer fenntartható marad Magyarországon?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!