Kinek van igaza a Zsidó-Palesztín konfliktusban?
Egyáltalán hogy kezdődött az egész? Izrael területe nem mindig is a zsidóké volt? Hogy kerültek oda az Arabok? Teleszülték, majd elfoglalták? Most meg a zsidók visszaveszik ami megilleti őket?
Vagy hogy volt az egész és hogy kezdődött?
Magyarország melyik félt pártolja? (Ahogy elnézem, Nyugat Európa és Észak-Amerika nem fogadja el Palesztínát mint ország.)
A kérdés a tiszta és egyenes válaszok/magyarázatok miatt került kiírva, saját véleményekkel karöltve. (Illetve mindenhok mindig mást találtam, függ attól ki-kit pártol..)
Senkinek nincs igaza és mindenkinek igaza van.
Az "úgy kezdődött, hogy visszaütött..." helyzetben nem tudsz és nem is lehet igazságot tenni, és itt ez van.
A múltban mindkét fél követett el a másik ellen igazságtalan, jogtalan lépéseket és mindkét fél ölte a másik embereit, ártatlanokat is.
Magyarország hivatalos álláspontja -ha jól tudom - akkor az, hogy a nemzetközileg elfogadott országhatárokat kell tiszteletben tartani, vagyis Izrael jelenlegi határait és azon belül a jelenlegi demokratikusan megválasztott vezetést. Mindegy ki van kormányon, mert az azon ország választóinak döntése.
A palesztinok megítélése szerintem inkább amiatt változott itthon, hogy nem csak hírekből hallunk már az ott történtekről, hanem a 2015-ös migrációs hullám és az iszlám állam terrorcselekményei miatt már közelről is vannak tapasztalatok. Magyarország a stabil, kiegyensúlyozott, békés helyzet pártján áll, de ez kívülről csak támogatni lehet, hogy létre jöjjön valahogyan, beleszólni nem. Az ilyen beleszólások okozták Szíria, Irak romba döntését, a terroristák hatalomra jutását korábban. jelenleg nincs önálló palesztin állam, mert Izrael nem fogadja el - így nincs mit elfogadnia Magyarországnak sem. HA az izraeliek kiegyeznek a palesztinokkal és egy nagyobb autonómiával rendelkező terület lesz belőle, akkor azt fogja Magyarország támogatni, ha egy önálló állam létrehozásában egyeznek meg, akkor majd azt. Mert amit támogatnak az a megegyezésen alapuló békés megoldás. Bár sikerülne.
Mielőtt az egész kezdődött, brit gyarmat volt Palesztína (ezt földrajzi névként használom, amibe beletartozik a mai Izrael állam, és Gáza, és Ciszjordánia is!).
1947-ben az ENSz létre akart hozni egy arab, és egy zsidó államot. A zsidók elfogadták az ajánlatot, az arabok nem. Egyiptom, Irak, Libanon, Szíria és Jordánia le akarta rohanni Izraelt, viszont ők húzták a rövidebbet.
Lényegében innentől datálódik a konfliktus.
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még. Személyes vélemények is.
#2 De én úgy tudtam, hogy Palesztína mint ország sosem létezett? Ergo a zsidók csak egy területet foglalnak és betelepültek egy olyan helyre amihez amúgy is sok közük volt ~2 ezer éve, ami egyébként csak egy sima terület volt eddig, nem ország.. Rosszul tudom?
Vagy a palesztínok miért nem alakították meg a saját országukat eddig? Miért várták meg, hogy ki legyenek szorítva? Mintha nem is akartak volna igényt tartani a területre, hát a zsidók akkor meg miért ne úgy voltak vele gondolom.
"majd az USA-ból kapott tankjaikkal, segélyeivel, segítségével, alakítottak egy országot, más országában."
A probléma már csak az, hogy a hatnapos háborúig az USA hozzá sem nyúlt Izraelhez.
Mindjárt jönnek a Palesztina-tagadók :D
Amúgy tök mindegy, a lényeg hogy van két egymással szembenálló közösség nagyon sok sérelemmel, és bármit teszel, egyiket sem fogod vele kielégíteni. Két megoldást látok, mindkettőt erőből kell megcsinálni:
A) megsemmisíted az egyik felet
B) nem engeded őket ütközni
@4: jól tudod. A Palesztina nevet a rómaiak adták a Szíriab Dekapolisz, Judea és Galilea területén a Bar-Kochba-felkelés leverése után ott létrehozott új tartománynak.
Palesztín nép, nemzet vagy akár bármiféle államalakulat a történelemben soha nem létezett; a zsidó állam (Izráel ill. Júda) kivételével ezen a területen soha nem volt független államalakulat; a Római Birodalom után Bizánc tartománya volt, majd az Oszmán Birodalom része lett, ennek felbomlása után pedig angol mandátumterület. A palesztín népnév pedig a jelenleg használt értelemben az 1948-as genfi csúcson hangzott el először, eredetileg az ehykori Palestina provincia területén élőket jelentette, nemzeti hovatartozástól függetlenül. Csak azóta használják kizárólag az arabok mefnevezésére, amióta a többi arab így akarja kihangsúlyozni a különbséget köztük és az összes többi arab között. És persze politikai okai vannak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!