Az USA miért nem biztatja az Oroszországban elő kisebbségeket, hogy váljanak ki?
Bizonyára biztatja, valamilyen mértékben tevékenykedhet a CIA, de Amerikának nincs nagy befolyása a nemzetiségi oroszországi köztársaságokban.
Nyíltan pedig nem támogathatja a szeparatistákat, volt/van elég gond Koszovó elszakításával Szerbiától és egy újabb autonóm tartomány egyoldalú elszakadásának támogatása diplomácia szempontból is problémás lenne, még inkább aláásná a Nyugat tekintélyét, álláspontját az európai államhatások tiszteletben tartásáról és gyengíteni a pozíciójukat a krími, abháziai, dél-oszétiai viták kapcsán.
Csecsenföld, Dagesztán, Tuva, Ingusföld, Tatársztán és Észak-Oszétia kivételével az összes kisebbségeknek létrehozott területen orosz többség van, oroszpárti vezetéssel.
Csecsenföld, Dagesztán és Ingusföld folyamatosn ellenőrzés alatt van, ráadásul szintén oroszpárti vezetéssel, amit Moszkva rakott a terület élére.
Észak-Oszétia nem akar kiválni.
Tatársztán annyira az ország közepén van, mint Magyarország esetében kb Kecskemét. A kiválásnak sok haszna nem lenne.
Tuvában nincsenek elszakadási törekvések.
Mellesleg az USA is tudja, hogy ha Csecsenföld, Ingusföld és Dagesztán független állammá válna, akkor elszabadulna a térségben a rendkívül szélsőséges és veszélyes iszlám. A csecsenek kb 2-3 millióan vannak, mégis a csecsenek adták az Iszlám Állam tagjainak kb a 30-40%-át.
Dagesztán meg olyan szinten többnemzetiségű, hogy a legnagyobb nemzet is kb csak 30%-ot tesz ki. Ha ott a nemzetiségek között kitör a háború, akkor ehhez képest a boszniai háború gyerekes lövöldözésnek fog számítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!