Ki roppanna bele egy új fegyverkezési versenybe?
Szerintem ez nem annyira egyértelmű. Egyrészt arról, hogy az orosz haditechnika milyen szinten áll, nagyon-nagyon keveset tudunk.
Másrészt a politikai berendezkedés miatt Oroszország nagyobb egyéni áldozatokra képes, mint az Egyesült Államok.
Harmadrészt ma a fegyverkezési versenynek semmi értelme. Azon vetélkedni, hogy melyik ország hány földnyi (nem városnyi, bolygónyi...) pusztításra képes, hát őszintén szólva is csupán nagyhatalmi fméregetés, semmi más.
Oroszország gazdasági ereje töredéke az USA, NATO gazdasági teljesítményének.
Ezért Oroszország nem is törekszik arra, hogy akkora haderőt, légiflottát, haditengerészetet tartson fenn, mint ők.
Az orosz hadvezetés is a nukleáris elrettentőerő fenntartását tartja prioritásnak, mivel ez elegendő védelmet biztosíthat a szuperhatalmakkal, USA-val, Kínával szemben is. Itt a nukleáris fegyverek mellett a célbajuttatásra szolgáló eszközök fejlesztése a kulcsfontosságú. Ebben Oroszország nincs jelentős lemaradásban, tengeralattjáróflottája, rakétatechnilógiája, robotrepülőgépei ma is világszínvonalúak. Lopakodó repülőgépek területén van jelentős lemaradásban a Nyugathoz képest, de itt is törekednek a felzárkózásra.
Ezek a katonai fejlesztések jelentős terhet rónak az országra (évi kb. 20 milliárd dollár), de ez azért nem akkora teher egy ekkora országnak (GDP 2%-a), hogy ne lenne fenntartható és belerokkanjon Oroszország. A fegyverexportból vissza is jön az innovációs fejlesztések, befektetések egy része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!