Te eltudsz képzelni egy európai hadsereget? Hogyan épülne fel ez a hadsereg? Megvalósítható egyáltalán?
Elképzelhetőnek tartom, de kétlem, hogy Európa készen áll az integráció komoly elmélyítésre, föderációra, közös hadseregre.
A dolog számos fontos kérdést felvetne. Csak néhány:
- Mekkora legyen a hadsereg, miből finanszírozzák?
- Kötelező legyen csatlakozni az EU tagállamoknak vagy önkéntes legyen a rendszer?
- Tagállamonként, kvóták alapján kellene feltölteni a hadsereget vagy bárhonnan, akárhányan jelentkezhetnének és így válogatnának a jelentkezők közül, mint például az Amerikai Egyesült Államokban? Nem EU polgárok jelentkezhetnének-e?
- A hadsereg csak védelmi célú lenne, vagy az unión kívül, távoli hadműveletekben is részt venne, globális hatalmi szerepet szolgálva, mint például az amerikai, orosz haderő?
- Kik lennének a hadsereg vezetői, hogyan zajlana a kinevezés? Kik döntenének a hadsereg bevetéséről? Az Európai Parlament? Az Európa Tanács, a tagállamok kormányfői? Sima többség, 2/3-os többség vagy összeeurópai konszenzus kellene ahhoz, hogy Európa háborúba vonuljon?
- Szükség esetén elrendelhetne-e Brüsszel sorozást?
- Hogyan viszonyuljanak egymáshoz a tagállami haderők és a föderáció közös hadserege? Hogyan legyen egészséges összhang? Mi legyen például a francia nukleáris arzenállal? És a NATO szerepe?
- Az EU tagállamok területén is bevethetné Brüsszel a hadsereget, akkor is ha az adott tagállam ellenzi a fegyveres beavatkozást?
Az EU összes tagállama feladja a hadsereg feletti önrendelkezését, ezek innentől kezdve az EU-s hadsereg személyi- és eszközállományát képezik.
A finanszírozása a közösből menne, kb úgy tudom elképzelni mint anno a Monarchia esetében volt. Mindenki gazdasági szintje alapján hozzájárul egy adott összeggel.
További probléma, hogy most egyes EU tagállamok egyben NATO tagállamok. De vannak országok (pl Ausztria) melyek deklarálták katonai semlegességüket. Hogyan viszonyulna az uniós hadsereg a NATO-hoz? Mi legyen a semleges tagállamokkal?
Az atomarzenál maradjon meg a tagállamoknál, vagy pedig az is legyen közös felügyelet alatt, mert úgy nagyobb az elrettentő erő? Ezek nehéz kérdések.
megvalósítható igen sőt kimondottan előnyös lenne európának. Itt viszont döntő tényező a nagyhatalmak akarata.
Sem amerikaiaknak , sem az oroszoknak nem érdeke egy erős európa. Azzal meg ne jöjjön senki hogy amerika szövetségesként tekint az eu ra mert a lehalgatások kiszivárogtatása után ez bebizonyosodott hogy egyáltalán nem
A kérdés nagyon jó - bárcsak alkalmazható lenne a gyakorlatban! Globalizálódnia kellene a rendvédelemnek is.
Nem ártana a Tartós Béke elterjesztése a különböző régiókban...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!