Akkor az EU továbbra is soraiba szeretné kötelezni Törökországot?
Régen volt ilyen ötlet, de aztán elfogyott a lelkesedés.
Mára már elhalt, leállt a dolog. Valószínűleg lezárják az egészet és Törökország egyfajta szoros partner státuszban lesz, de soha nem kaphat teljes jogú tagságot.
Törökország túl nagy népességű, túlságosan közel-keleti, túlságosan eltérő kultúrájú, túlságosan autoriter berendezkedésű és túl szegény ország ahhoz, hogy bevegyék az EU-ba, ez nem vonzó az EU nagyhatalmak számára.
Szerintem az is nagyon kétséges, hogy Ukrajna EU taggá válhat-e.
"Törökország túl nagy népességű, túlságosan közel-keleti, túlságosan eltérő kultúrájú, túlságosan autoriter berendezkedésű és túl szegény ország ahhoz, hogy bevegyék az EU-ba,"
Ez nem volt probléma az EU-nak eddig. A sok Kelet-Európai putrit bevették érdekes módon. Azért nem akarják bevenni mert nagy ország így nagy beleszólása lenne a dolgokba.
"Ez nem volt probléma az EU-nak eddig. A sok Kelet-Európai putrit bevették érdekes módon. Azért nem akarják bevenni mert nagy ország így nagy beleszólása lenne a dolgokba."
Románia, Bulgária felvételét is sokan ellenezték és vannak akik megbánták. Törökország sokkal nagyobb, nagyobb gazdasági, politikai terhet jelentene Nyugat-Európa számára. És mivel Törökország csak kis részben van Európában, inkább közel-keleti ország (olyan zűrösebb, instabilabb szomszédokkal, mint Grúzia, Örményország, Azerbajdzsán, Irán, Irak, Szíria), ezért sem tűnik vonzónak az EU határainak kitolása ilyen messzire.
Az utóbbi években a demokrácia, jogállamiság helyzete is aggodalommal töltötte el az EU nagyhatalmakat és brüsszeli döntéshozókat az olyan országokban is, mint Románia, Bulgária, Magyarország, Lengyelország. Törökországban még rosszabb a helyzet.
Törökország előnye a nagy felvevőpiac. Mivel nyitott, vámunióban van az EU-val, ez most is elérhető a nyugati nagyvállalatok számára. Nekik megfelelhet a mostani helyzet.
"Törökország túl nagy népességű, túlságosan közel-keleti, túlságosan eltérő kultúrájú, túlságosan autoriter berendezkedésű és túl szegény ország ahhoz, hogy bevegyék az EU-ba,"
A berendezkedése és a kultúrája valóban eltér merőben az európaitól viszont a török gazdaság és az abban rejlő lehetőségek még nagyobb kincs lenne az eu nak mint Nagy Britannia. Egyáltalán nem szegény ország az
Kötelezni senkit nem kötelez az Unió a tagságra. Megengedi a csatlakozást, ha az adott ország szeretné és megfelel bizonyos alapfeltételeknek. Jelenleg Törökország esetén ez nem teljesül, így a csatlakozása nem lehetséges. (Mellesleg a mai Magyarország esetén is ugyanez a helyzet)
Amennnyiben viszont megfelel a feltételeknek és csatlakozik az Unióhoz, kétségkívül erősíteni fogja azt.
Valószínűleg nem.Juncker várható utódja, Weber is mondta már, hogy lezárná a török csatlakozásról szóló tárgyalásokat, mert teljes időpocsékolás.
És tekintve, hogy Törökország most felszállt az illiberális vonalra (amire mostanában nem nagyon vevők Brüsszelben) végleg kilőve.
Ha Törökország tagja lenne az Uniónak, akkor hirtelen a közel-keleti országok lennének az EU határai, és aki ott belép, az Európában lenne már.Szerintem ez rosszul hangzik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!