Miért van az, hogy a legtöbb boldogságindex nem azon alapul, hogy megkérdezik emberektől mennyire érzik boldognak magukat?
Figyelt kérdés
Az egyetlen tanulmány amit találtam és ezt a módszert használja az egy 2011-es tanulmány, és abban a tanulmányban Indonézia jött ki elsőnek Dánia helyett.2019. jan. 17. 22:12
1/7 anonim válasza:
Elöször nem ártna definiálni, hogy mi az a boldogság.
2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ez tényleg kellene-e hozzá. Az igaz, hogy a boldogság szubjektív érzés, de ha csak azt akarjuk tudni melyik országban a legboldogabbak az emberek, akkor miért ne lenne elég ha megkérdezünk egy csomó embert mindenféle országból hogy mennyire érzik magukat boldognak?
2019. jan. 17. 22:18
4/7 anonim válasza:
"A boldogság csak egy múló állapot"
Pontosan errol van szo. Es raadasul nagyon szubjektiv is.
Amikor "boldogsag-index"-rol beszelnek a politikaban vagy a gazdasagban, akkor tkp inkabb "megelegedettseg" szot kene hasznalni. Ezt az indexet ugyanis nem pillanatnyi erzelmek szerint, hanem objektiv (marmint amennyire a statisztikaban van objektivitas) politikai (pld haboru, bunozes) gazdasagi, tarsadalmi(pld korrupcio, egyuttelesi szokasok), egeszsegugyi... adatok alapjan hatarozzak meg.
5/7 A kérdező kommentje:
#5:
Szerintem erre a "megelégedettség" sem igazán pontos szó.
2019. jan. 18. 10:46
6/7 anonim válasza:
Lehet. Te milyen szot hasznalnal?
7/7 anonim válasza:
Szerintem is inkább elégedettség-indexnek kellene ezeket hívni. Ha egyáltalán kérdeznek valamit az ilyen indexek összeállításakor és nem csak a statisztikákra építkeznek, akkor olyan kérdéseket tesznek fel, hogy "Mennyire elégedett ön... a munkahelyi körülményeivel/fizetésével/egészségüggyel/kormány munkájával/oktatással, stb. Nem csoda, ha a skandináv országok vezetnek, hiszen ezekere a kérdésekre ott mindenki azt fogja válaszolni, hogy eléggé, mivel tényleg jók ezek ott. A statisztikák is ezt mutatják meg. De valójában ettől nem lesznek boldogok az emberek, sőt, az alkoholizmus, depresszió, öngyilkosság, stb. hasonló statisztikákban is valamiért eléggé elöl vannak a legboldogabb országok lakosai. Ezt persze Skandinávia esetében egyből ráfogják a hidegre meg a sötétre, de szerintem az ilyen "boldogság" felméréseknek is köze lehet hozzá simán. Én Svédországban élek és egy csomó emberen azt látom, hogy igyekszik azt a látszatot kelteni, hogy mennyire boldog és élvezi az életet, mert ezt várja el tőle a világ, hogy boldog legyen a világ egyik legboldogabb országában, valójában meg küzd a magánnyal, a középszerűséggel, a visszautasítással, meg ki tudja még mivel. És ezt a kettőt együtt nem bírja feldolgozni, aztán jön az alkohol, depresszió meg a gyógyszerek... Hányszor hallgattam már a kollégáimat, barátaimat bőgni a vállamon néhány ital után, hogy már rég családot kellett volna alapítani, de nincs senkije, hogy tetszik neki valaki, de nem mer odamenni, hogy volt valakije, de elhagyta egy gazdagabb csávóért / vékonyabb csajért, hogy megcsalta a barátnőjét és fél, hogy ki fog derülni, hogy nem érzi magát alkalmasnak a munkára, amit csinál, hogy nem léptették elő, pedig ő a legjobb. Csupa olyan dolog, amivel minden más országban is szenvednek és ezeken bizony nem segít a jó fizetés, meg a pöpec egészségügy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!