Európa valóban elvesztette politikai súlyát a világban?
Minek kellett négereket meg muszlimokat beengedi?
Lehúzta az egész kontinenst.De, még van lehetőség ezt a hibát kijavítani.
"M1 hírközlése szerint... USA, Kína, Oroszország került előtérbe"
USA és Oroszország(akkori nevén Szovjetunió) nagyjából 1945-ben kerültek előtérbe.
"USA, Kína, Oroszország került előtérbe. London, Párizs és Berlin elvesztette a világpolitikában korábban betöltött szerepét"
Mintha a második világháború után lennénk. Az első világháború után kezdett felemelkedni Amerika, mert ők csak minimálisan érezték a háború hatását, de legalább mindenkinek ( győztesnek - vesztesnek egyaránt ) hiteleket nyújtottak, ami felpörgette a gazdaságukat.
Ez a második világháború után, amikor egész Európa lángokban és romokban állt, csak tovább növekedett. Közben a Szovjetunió lett a világ második legnagyobb hatalma, tudod, két pólusú világ, hidegháború, két szuperhatalom, stb.
Majd a Szovjetunió felbomlása Oroszországot kicsit visszavettette, de még mindig a világ második szuperhatalma maradt, az utódállamok, a technikai újítások és a határok megnyitása viszont kinyitotta Kínának a kapukat. Évekig a világ harmadik legnagyobb hatalma volt, mára megelőzte Oroszországot és Amerikát is veszélyezteti.
Szóval az M1 nem hazudott, csak lemardt kb 25-30 évvel.
Egyébként kissé igazságtalan a világ legnagyobb ( Oroszország ), harmadik ( USA ) és negyedik ( Kína ) legnagyobb országait összehasonlítani egy olyan kontinenssel, ahol 60 ország van. Amik természetesen nem egységesek. És az egész kontinens, a 60 ország együtt éppen nagyobb mint az USA, de sokkal kisebb mint Oroszország. Ha az EU-t egységesnek tekintjük, területileg akkor is csak a 7. legnagyobb ( Nagy-Britanniát beleszámolva ), viszont ez esetben gazdaságilag megelőzi Oroszországot.
De Európa országai nem egységesek, úgyhogy igaza volt az M1-nek, mindhárom ország leelőzi a Angliát, Németországot és Franciaországot külön-külön ( amik természetesen többszörösen köröznek le minket ).
Az M1 újra feltalálta a spanyol viaszt. A 80 millió lakosú Németországot és mondjuk az 1 milliárd lakosú Kínát pedig igen érdekes ilyen szempontból összehasonlítani.
Európának akkor lenne súlya, ha egyesülnek, akkor viszont elég nagy súlya lenne. De ez ellen az M1 híradója kezdene elsőként hőbörögni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!