Miért nem adják oda Kelet-Ukrajnát az oroszoknak?
Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy az ott élő emberek nagy része Oroszországhoz akar tartozni. Ez a demokrácia? Az EU és az USA magasról tojik a demokráciára. Hiába tartottak szavazást, azt sem hajlandóak elismerni. A Kárátalján is tartsanak szavazást, aki ide akar tartozni, az tartozzon ide, aki oda, az meg oda.2018. nov. 11. 21:32
11/16 anonim válasza:
#8 voltam. A kérdező láthatóan nem értette meg a válaszomat teljesen, ezért most megpróbálom újra megfogalmazni. A szomszédos Oroszországnak éppen az az érdeke, hogy ne rendeződjön semmilyen módon Ukrajnában a helyzet: se területmegosztással, se elcsatolással, se semmilyen más módon. Akkor ugyanis kitörne a béke és Ukrajna megmaradt része csatlakozhatna a NATO-hoz, vagyis a NATO kelet felé terjeszkedne. Oroszországnak az ukrajnai oroszok jóléte vagy boldogsága huszadrangú kérdés a geopolitikai érdekeihez képest. Oroszország amíg csak teheti, a jelenlegi polgárháborús patthelyzetet próbálja fenntartani, nehogy bármilyen megoldás szülessen. A káosz elnyújtása az elsőrendű stratégiai célja.
12/16 anonim válasza:
Ki olyan hülye, hogy azt akarja, hogy Ukrajna csatlakozzon a NATO-hoz és az egészen Oroszország határáig terjeszkedjen ?
A most agresszíven nyomuló NATO-nak kellene vissza vonulnia addig, ahol 1990-ben volt és akkor lenne béke.
13/16 anonim válasza:
Az előző válaszolónak mondom: lehet minősíteni akárhogy is azokat, akik Ukrajna NATO-csatlakozására vágynak, de ez nem változtat azon a tényen, hogy ezt a szándékát az ukrán kormány mindig is kifejezte, s úgy tűnik, a többi NATO ország kormánya ugyanezt szeretné; különösen Lengyelország, akinek biztonsági okokból jól jönne, ha országhatárai nem jelentenék egyben a NATO határát is. Amint Ukrajnában béke lesz, a NATO (és Európa Uniós) csatlakozása elkerülhetetlenné válik. Vissza lehet sírni az 1990 előtti egyensúlyt, de az már egyszer felborult és nem állítható vissza, hiszen az új NATO tagállamoknak eszük ágában sincs kilépni. Oroszország kénytelen visszavonulót fújni, s legfeljebb csak késleltetni tudja a folyamatot Ukrajnában is a polgárháború elnyújtásával.
14/16 anonim válasza:
" ezt a szándékát az ukrán kormány mindig is kifejezte, s úgy tűnik, a többi NATO ország kormánya ugyanezt szeretné "
A jelenlegi ukrán kormány törvénytelen puccsal jutott hatalomra.
Az 1990 előtti egyensúly nem felborult magától, hanem - erőszakos módon benyomulva olyan helyekre, ahol semmi keresnivaló nincs - felborította a NATO nevű agresszív katonai tömb.
Tudod értelmezni azt a szót, hogy "agresszor" ? Nem Oroszország nyomult be a NATO korábbi felségterületére, hanem fordítva.
15/16 anonim válasza:
Az "agresszor" az, aki saját akaratát másokra ráerőlteti. A NATO-ba való belépés egyetlen országnak sem kívülről jövő erőszak, mindig az adott ország kormányának és parlamentjének döntésén múlik; s ha egy ország belépett, joga van kilépni is. Ez az összes NATO tagállamra igaz. Így tehát szó sincs a NATO esetében a tagságot illetően agresszióról. Ráadásul jelenleg egyetlen NATO tagország sem akar kilépni: sem a politikai vezetéseknek, sem a lakosság többségének nincs ilyen szándéka. A balti államok például óriási NATO-pártiak, mert ez jelenti számukra az Oroszországtól való függetlenség zálogát. Az igaz, hogy a NATO katonailag néha követ el agressziót, de abban, hogy mely ország csatlakozik hozzájuk, az égvilágon semmi agresszió nincsen. Aki csatlakozik, tudja, hogy mihez csatlakozik és mérlegelés után, önszántából teszi. Ukrajnában pedig egyáltalán nincs jelen a NATO még közvetetten sem, annál inkább az oroszok által fű alatt fegyverekkel támogatott szakadárok. Oroszország tökéletesen tudatában van annak, hogy bármilyen béke megteremtése után viszont az ukrán többségű lakosság hatalmas arányban a balti államokhoz hasonlóan a NATO-hoz való mielőbbi csatlakozást akarná, s ezt akarja késleltetni a háború elnyújtásával. Oroszország gyengülő hatalom, s szinte minden nemzet az erősebb, gazdagabb, prosperálóbb tömbhöz húz, ha teheti. Ebben semmi agresszió nincs, egyszerűen így működik a világ. Oroszország 30 éve elvesztette a hidegháborút, s most ennek a természetes következményei zajlanak le. Mindenki önként a győztes oldalára pártol át, aki teheti.
16/16 A kérdező kommentje:
#15: Oroszország nem gyengülő hatalom, hanem egy feltörekvő ország. Hallottál már a BRIC országokról?
2018. nov. 19. 17:13
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!