Merkel megbukott. Hogyan tovább? Hogyan hat ez majd Magyarországra?
Valóban zuhant Merkel népszerűsége a választók körében és ennek következtében saját pártjában is.
Lehetséges, hogy kancellárként kitölti a ciklust, de ugyanúgy az is, hogy lemondatják, ami attól függ, hogy megállt e a szabadesés, vagy folytatódik, mert akkor aligha ragaszkodnak hozzá sokáig.
A bevándorláspolitika szerves, meghatározó része a politikájának és áttételesen is hat, a gazdaság nem profitált úgy belőlük, mint várták, hiszen egymillió menekült nem egyenlő egymillió vendégmunkással és például a szociális lakáshelyzethez is van köze a migrációnak, hiszen azt most főleg bevándorlók között osztják szét, németnek nem sok esélye van ilyen támogatásra többé.
A magyar kormány és kormányfő szerepe megnövekedett, már csak azért is, mert a kerítés nálunk van, ezért a mi súlyunk nagyobb a V4 - ben és ezzel az EU-ban is, továbbá a külföldi ellenzéki pártok kiemelkedően többet foglalkoznak azzal az irányvonallal, amelyet hazánk fémjelez és az ellenünk irányuló támadások is csak használnak nekünk, felhíva a magyar álláspontra a figyelmet.
A Sargentini jelentéssel és az azt követő hercehurcával valószínűleg naggyá teszik Orbánt, az ilyen túllihegett akciók többnyire ellentétes hatást váltanak ki, minél jobban szeretnék besározni a magyar politikát, valószínűleg annál több barátot, szimpatizánst szereznek neki.
Volt már hasonló a történelemben.
Remélhetően nem szigorodik az ellenünk folyó kampány, de azt, hogy a bevándorlás megítélése miképpen változik a továbbiakban, azt nehéz megjósolni.
Szerintem sokan támogatják majd továbbra is, de az anyagi támogatást várhatóan csökkenteni fogják és nyomást gyakorolnak majd a bevándorlókra, hogy beilleszkedjenek, vagy menjenek Isten hírével.
Várhatóan más, külpolitikai válságok el fogják terelni a bevándorlásról a figyelmet, elsősorban az orosz külpolitikára gondolok, az amerikaival egyetemben és előtérbe kerül egy EU haderő felállítása, amely egy szorosabb EU külpolitikát követne és ez olyan erőforrásokat igényel, ami nem teszi a bevándorlás finanszírozását lehetővé hosszú távon, de ehhez Merkelnek már nem sok köze lesz.
Magának az EU-nak a létrejötte megkérdőjelezi többé a NATO létjogosultságát, hiszen az USA politikája és hegemóniája nem minden esetben harmonizál a törekvéseinkkel, de persze megszüntetni nem lehet még sokáig, főleg addig, amíg egy saját haderő nem áll rendelkezésére az EU-nak.
Mellesleg maga az USA is szorgalmazza a katonai potenciálunk emelését, nem sejtve azt, hogy ezzel a NATO végét sietteti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!